Tarantino gloryfikuje pedofilię?

Data: 07.02.2020 19:47

Autor: malcolm

tvp.info

#pedofile

Podczas monologu rozpoczynającego ceremonię rozdania Złotych Globów Ricky Gervais ogłosił: »To był świetny rok, jeśli chodzi o filmy o pedofilach. »R. Kelly: jego wszystkie ofiary«, »Leaving Neverland«, »Dwóch papieży«. Publiczność wybuchła śmiechem, a mnie zrobiło się niedobrze. A co z »Pewnego razu… w Hollywood«, filmem, który zdobył tej nocy trzy statuetki, w tym za najlepszy musical bądź komedię?” – pyta w swoim tekście Haggard.

W dalszej części przybliża sylwetki sportretowanych w filmie Tarantino pedofili. Wśród nich jest między innymi James Stacy, grany przez Timothy'ego Olyphanta. Stacy, który prywatnie jest krewnym Haggard, odsiedział wyrok sześciu lat więzienia za molestowanie 11-latka. Pomimo tego, w filmie został sportretowany jako sympatyczny i czarujący aktor.

„Promowany jako następny James Dean, w wypadku motocyklowym stracił rękę i nogę. Dla tych, którzy go znali, wiedzieli, że to nie tragedia, a sprawiedliwość. Polował na wiele młodych dziewcząt i wykorzystywał je.

Stacy nie jest jedyną postacią pojawiającą się w filmie, na której ciążyły bądź ciążą zarzuty o pedofilię. To również Roman Polański (Rafał Zawierucha) i Charles Manson (Damon Herriman). Jednak w fabule tego nie odnotowano.

@Bronsky

08.02.2020 11:10

@malcolm, TVP info zawsze zakop info od PiSdzielcy

@Kamien23

08.02.2020 00:48

@malcolm, Trochę bzdura. Róznego rodzaju socjopaci są zawyczaj bardzo sympatyczni, bo potrafią sie świetnie maskować.

A czepianie się, że w Pewnego razu w Hollywood nie ma mowy o pedofilii, to trochę tak jabyśmy się czepiali, że w Egzorcyście nie ma mowy o molestowaniach w kościele katolickim. Nie ma BO NIE O TYM JEST FILM.

@Ijon_Tichy

07.02.2020 20:37

@malcolm, Tarantino jest mocno przereklamowany. Osobiście uważam jego filmy za słabe i przesączone żałosnym lewactwem (postmodernizm, turpizm, dekonstrukcja itp.). Wyjątkiem są Bękarty wojny, choć i tutaj pojawiło się kilka irytujących motywów.

@Fiskus

08.02.2020 14:07

@Ijon_Tichy, Tarantino jest ciekawy jeśli ktoś lubie jego specyfikę. Ale osobiście wydaje mi się trochę przehypowany. Jest lubiany dlatego że jest lubiany.