Data: 12.06.2019 09:13

Autor: Ijon_Tichy

W tym roku moja szwagierka kupiła mieszkanie za ok 200 tys zł w nowej kamienicy na poddaszu. W centrum miasta… Za 5 dni ma termin porodu, więc z domu się prawie nie rusza. Temperatura w jej mieszkaniu na poddaszu wczoraj wynosiła 32 stopnie Cel-kur*a-cjusza (✌ ゚ ∀ ゚)☞

Szczerze mówiąc, to na prawdę nie rozumiem ludzi, którzy wydają 200 tysięcy na gówniane mieszkanie, na gównianym poddaszu, w gównianym, śmierdzącym i hałaśliwym centrum miasta, zamiast wybudować sobie choćby nawet mały domek na wsi – choćby zaledwie 100 m2, to i tak ponad dwa razy więcej, niż w tej gównianej, śmierdzącej, ciasnej kamienicy na piekielnym poddszu w centrum miasta. Domek na czystej, cichej, wesołej wsi, blisko cichego, czystego i dającego cień i chłód lasu.

Dlaczego ludzie tak robią? ( ಠ_ಠ)

#ludzie #dom #mieszkanie #ciaza #tortury #miasto #wies

@false_nine

12.06.2019 15:57

@Ijon_Tichy, budowa domu to znacznie większy wydatek oraz ogrom pracy do włożenia.

Ja mam dwa domy, jeden w centrum PL, drugi nad morzem i wierz mi, najchętniej bym to sprzedał i kupił mieszkanie w Gdańsku albo Krk i miał spokój z bieganiem po działce, pielęgnowaniem, koszeniem, podcinaniem, malowaniem, gipsowaniem itd.

Już koszty budowy domu i zakupu działki są przerażające, a przecież trzeba o to dbać i remontować. W moim domu w centrum to sama wymiana okien to koszt 40k.

A co do mieszkania twojej znajomej, wystarczy kupić klimatyzator i odpowiednio się z nim obchodzić i już będzie lepiej z temperaturą, albo nawet jakikolwiek wiatrak sufitowy zamontować.

@TwojStaryToKorniszon

12.06.2019 11:42

@Ijon_Tichy,

Dlaczego ludzie tak robią? ( ಠ_ಠ)

hint:

pierwsza zasada psychologii podwórkowej – ludzie są różni

@raptor

12.06.2019 11:40

@Ijon_Tichy, po pierwsze różnica ceny.

Tutaj sama działka sporo kosztuje, a gdzie jeszcze postawienie domu?

Do tego przy domu ciągle jest praca, a to remonty, a to koszenie trawy, przycinanie krzewów, odśnieżanie itp.

@rebul4

12.06.2019 10:20

@Ijon_Tichy, dom będzie droższy trzeba mieć jeszcze działkę, no i czekać aż się wybuduje. Mieszkanie jest 100x łatwiej nabyć. No i dom to jest kupa roboty, prawie jak druga praca. A w mieszka iu nic cię nie obchodzi.

Ale jak wydała 200k na mieszkanie to już mogła się na klime szarpnac jeszcze

@Mariodrack

12.06.2019 09:28

@Ijon_Tichy, Też mi się wydało, że takie mieszkanie to świetny pomysł a teraz mieszkam na wsi pośród lasów i pól w niewielkiej odległości od rzeki i jeziora jakieś 30 km od Krakowa. I w życiu bym sie nie przeprowadził do miasta.