Data: 25.08.2019 22:12

Autor: drewniany

Lewica stoi po stronie nierobów, przestępców i innych pasożytów, niestety tych jest dużo więc demokRAKtycznie ją wybierają.

Powinni ograniczyć prawo wyborcze do ludzi pracujących i nie odsiadujących wyroków. To powinien być przywilej, nie prawo.

Ochlokracja != Demokracja

Ochlokracja == DemokRAKcja

Lewactwo != Liberalizm

Lewactwo == RAK

#polityka

@Macer

26.08.2019 00:45

@drewniany, to kto glosuje na kogo nie ma znacznenia, bo to nie obieralni politycy maja wladze, tylko mafia. Dzisiaj nawet korqin moglby wygrac wybory a i tak nic by nie zmienil, bo zostalby spacyfikowany przez "deep state”

@LadacznicoOdporny

26.08.2019 00:06

@drewniany, @lisq, @MemeNinja, @DarkTemplar,

Po pierwsze. Dałbym możliwość oddania głosu na nie. PiS i PO by się corocznie orały do 0% poparcia, dając szanse innym partiom na wejście do sejmu. Zasada dziel i rządź stałaby się nieaktualna. Wygrywali by wreszcie Ci którzy chcą łączyć.

Po drugie. Wbrew wszelkiemu życzeniowemu myśleniu ludzie nie są równi. Toteż siła ich głosu nie powinna być równa. Głosy powinny mieć swoją wagę. Powinna rosnąć wraz z wartością głosującej jednostki. Ale to akurat bardzo trudne do zweryfikowania. Ale pewne rzeczy są łatwe do sprawdzenia. Jak chociażby poziom wykształcenia, czy fakt prowadzenia działalności gospodarczej. To są pewne kryteria które mówią o poziomie intelektualnym jednostki. Oczywiście można być wykształconym debilem, ale generalnie rzecz biorąc wraz z wzrostem poziomu wykształcenia maleje szansa na bycie idiotą. Wszelkie te zalety powinny przynajmniej odrobinę modyfikować wartość głosu.

Karty do głosowania mają i tak sporo kartek. Dodanie jeszcze kilku z testem IQ nie zaszkodzi. Wynik poniżej 75 unieważnia głos. Reszta idzie wagowo. 100IQ – 1 głos. 150IQ – masz 1,5 głosu. Zmiana kosmetyczna z tą wagą, ale ważniejszy jest tutaj próg do odsiania idiotów. Osoby DŁUGOTRWALE bezrobotne i przebywające na zasiłkach nie mają prawa głosu (np. nie pracujesz przez ponad 1/2 czasu w okresie ostatnich 4 lat). Jeżeli ktoś nie potrafi zarządzać swoim życiem, to tym bardziej nie powinien brać się za decydowanie o losach kraju. Dałbym wyjątki dla niektórych osób niepracujących ze względów problemów zdrowotnych, osób uczących się, rencistów i emerytów. Ale nie dla pasożytów.

Jeszcze jedna kartka z losowymi pytaniami o kwestie polityczne. ABCD i zaznacz poprawne. Typu "Ministrem finansów obecnie jest?", "Inflacja to?". Pytania o rzeczy na poziomie podstawówki. Jak odpowiesz źle, to nie masz kompetencji by głosować i twoja karta głosowania idzie prosto w recykling.

@drewniany

26.08.2019 00:09

@LadacznicoOdporny, O taką krytykę pisałem :) Dobre, podoba mi się ten pomysł.

@lisq, Nie mieszam w podstawach demokracji, po prostu odróżniam ją od ochlokracji.

Władza ludu != Władza motłochu

@lisq

26.08.2019 00:22

@LadacznicoOdporny,

Jak chociażby poziom wykształcenia, czy fakt prowadzenia działalności gospodarczej

pracuję na etacie w korpo przekraczając próg podatkowy, niemniej mam średnie techniczne. Co ze mną? Mogę iść na wybory czy dobrowolnie mam się oddać na organy? :3

Jak chociażby poziom wykształcenia, czy fakt prowadzenia działalności gospodarczej

niejednokrotnie przekonałem się że po przejściu wymaganego "kierowniku daj złotówkę na kieliszek chleba", goście powszechnie uznawani za żuli conajmniej nie sa głupi i warto z nimi porozmawiać, bo mają chociażby bardzo empiryczne na otaczającą nas rzeczywistość.

wraz z wzrostem poziomu wykształcenia maleje szansa na bycie idiotą

powiedz to magistrom zarządzania i małtetingu xD

Dodanie jeszcze kilku z testem IQ nie zaszkodzi. Wynik poniżej 75 unieważnia głos

właśnie zniechęciłeś 95% społeczeństwa do ruszenia dupy sprzed familiady xD. Co, może jeszcze próbki kału żeby wykluczyć tasiemca który przeciez jest chorobą niemytych rąk, czyli patusów?

Dałbym wyjątki dla niektórych osób niepracujących ze względów problemów zdrowotnych,

właśnie umozliwiłes temu śmieciowi gnulinuxowi na oddanie ważnego głosu. Mam nadzieję że jesteś z siebie dumien :3

BCD i zaznacz poprawne. Typu "Ministrem finansów obecnie jest?", "Inflacja to?". Pytania o rzeczy na poziomie podstawówki

fajnie że w podstawówce uczą takich rzeczy – za moich czasów rżnęliśmy w GTA na kółku informatycznym ;]

a tak na poważnie, to co to ma zweryfikować? obeznanie w świecie polityki? serio? Żeby kupić samochód też muszę być mechanikiem i odróżniać sworzeń od śruby, czy wystarczy że mam prawko?

Szukasz w złych miejscach imho, wszędzie wokół demokracja działa jak w specyfikacji, no ale w polszy trzeba odciąć patusów od głosowania ;]

Zawsze będzie ktoś niezadowolony, chcesz coś zmienić to zabierz babci dowód #pdk a znajomych przekonaj że warto głosować na coś innego niż pis i po.

@lisq

26.08.2019 00:26

@drewniany, mieszasz mieszasz, prawem każdego obywatela jest uczestnictwo w głosowaniu, a Ty wpadasz na jakieś pomysły żeby zawężyć elektorat do pasującej Tobie grupy. TO właśnie godzi w pryncypia demokracji. Dzielenie ludzi na gorszych i lepszych.

ochlokracja

jak pisałem wyżej -> edukuj otoczenie zamiast uciekać się do stygmatyzowania wyborców na "dobrych i plebs". Jesteśmy wystarczająco podzielonym i wewnętrznie skonfliktowanym narodem żeby dodatkowo się jeszcze wyróżniać.

@MemeNinja

26.08.2019 01:30

@drewniany, Niezbyt chyba wiesz o czym mówisz.

"Ochlokrację charakteryzuje odrzucenie prawa do szczęścia i własności jednostki dla dobra niższych warstw społecznych (kolektywu, proletariatu, sankiuloterii), negacja status quo własności (rozdawnictwo, nacjonalizacja, zniesienie własności prywatnej), brak klasy politycznej i płatnego aparatu urzędniczego zastąpionych głosowaniami powszechnymi, realizującymi aspiracje ludu wyrażane w strajkach, manifestacjach czy przez przewroty. W ustroju takim panuje niczym nieograniczone swoboda kontestowania ustanowionej władzy (manifestacje), w imię najwyższego celu, jakim jest wyłączne dobro najniższych warstw społecznych („wykluczonych”), zaś lud stoi ponad prawem (naturalnym, stanowionym oraz władzą sądowniczą – zastąpioną przez samosądy, egzekucje)."

Wikipedia

@LadacznicoOdporny

26.08.2019 02:31

@lisq,

Podałem przykłady. Kontynuując myśl, twoje średnie techniczne powinno stawiać twój głos ponad głosem kogoś po samej zawodówce.

Odnośnie tych testów IQ to faktycznie głupi pomysł aby odbywały się w dniu głosowania. Ale gdyby dać ludziom czas na załatwienie całej oceny przed wyborami to mogłoby mieć sens. Przy okazji byłaby to też jakaś selekcja. Komu zależy ten zrobi. A jak komuś nie zależy to niech nie robi. I nie głosuje.

Z tym tasiemcem to popłynąłeś, także go przemilczę :D

Wyjątki dla NIEKTÓRYCH chorób. Wspomniany przypadek by się do wyjątków nie zaliczył. Myślę wyłącznie o przypadkach które uniemożliwiają lub znacznie utrudniają pracę.

Obecna podstawówka to również "dawne" gimnazjum. Ja w gimnazjum wiedziałem co to jest inflacja. Był taki przedmiot jak wiedza o społeczeństwie i warto conieco z niego wyciągnąć. Kojarzę też coś takiego jak podstawy przedsiębiorczości, ale to już była szkoła średnia. Tak czy inaczej jest to wiedza którą człowiek powinien nabyć przed 18. Idąc na pierwsze w życiu głosowanie powinien już to wiedzieć. Jeśli tego nie wie, to znaczy, że jego wiek jest pustą liczbą. Nie zasłużył jeszcze na przywilej głosowania.

Podtrzymuję swoją opinię, że osoby nie mające pojęcia o polityce nie powinny jej tworzyć. Selekcja musi być.

Odnośnie przykładu z samochodem. Chcesz nim jeździć – musisz pokazać że umiesz to robić, musisz mieć prawko.

Chcesz decydować o losach całego kraju (w tym pośrednio o losach wszystkich samochodów w nim będących) – nie potrzebujesz żadnych kompetencji.

Jak dla mnie coś tu jest nie tak ;)

@MemeNinja

25.08.2019 23:01

@drewniany, Jak ktoś pracuje za granicą, to co? Jak ktoś dostał wyrok za nieumyślne popełnienie przestępstwa, to co? Jak ktoś dostanie wyrok za jakąś głupotę np. nie przyjmie mandatu i przegra rozprawę to co?

@drewniany

25.08.2019 23:06

@MemeNinja, @lisq, @LadacznicoOdporny,

To ogólny pomysł był, macie jakieś fajne propozycję to pisać :)

Łatwo jest krytykować, trudniej zrobić to lepiej.

@MemeNinja

25.08.2019 23:12

@drewniany, Dla mnie najlepiej byłoby, gdyby wszystkie narody złączyły się i rządziła nami niezależna AI.

@lisq

25.08.2019 23:18

@MemeNinja,

Jak ktoś dostał wyrok

to wyczerpuje temat. Prawo nie patrzy czy dostałeś wyrok za alimięty czy gvvałt -> wyrok to wyrok i spadówa.

@drewniany

w demokracji wybory są gwarantowane dla każdego po równom gdyby były przywilejem to trzebaby sie liczyć z frekwencją na poziomie 5%.

Nie możesz segregować wyborców na "lepszych i gorszych", masz prawa wyborcze to możesz zagłosować, niezależnie od statusu. Bo jaki problem być stałym bezrobocianem i raz na 4 lata załapać się na jakieś budowie? Co, ograniczysz do zatrudnionych przez conajmniej pół roku? A jak ktoś nie przejdize płynnie z pracy do pracy to jak zamierzasz traktować tę sytuację?

tl;dr: nie mieszaj w podstawach demokracji. Ta nie jest idealnym systemem, ale spośród wszystkich opcji jest najmniejszym złem i osobiście uważam że wszystkie modyfikacje obecnego stanu rzeczy wyrządzą więcej szkód niż pożytku.

Bo najpierw bezrobotni, więc dlaczego potem nie emeryci, madki na pełen etat itp itd, aż dojdziemy do grupy "niewychodzących z piwnicy użytkowników internetu" ;)

macie jakieś fajne propozycję to pisać :

jak zawsze: edukacja. Prześwietlać sylwetki kandydatów, kategoryzować tak żeby potencjalny wyborca wiedział na kogo oddaje głos.

@DarkTemplar

25.08.2019 23:20

@lisq, za nie uczestnictwo w wyborach mandat w wysokości 1/12 ubiegłorocznych dochodów i problem z frekwencją rozwiązany.

@lisq

25.08.2019 23:28

@DarkTemplar, XD

i co jeszcze, może publiczna chłosta żeby innym nie wpadło do głowy to samo? Uczestnictwo w wyobrach to prawo, nie obowiązek. A jeśli ma być obowiązkiem to żądam rzetelnego przedstawienia sylwetek kandydatów.

@DarkTemplar

25.08.2019 23:38

@lisq, A jak chcesz Polaków zmobilizować do wyborów? Tym narodem sterujesz dając/zabierając pieniądze. Do urn idzie jakieś 50% uprawnionych. To nawet nie jest parodia wyborów.

@lisq

25.08.2019 23:49

@DarkTemplar,

A jak chcesz Polaków zmobilizować do wyborów?

chociażby przedstawiając im sylwetki kandydatów, ich oświadczenia majątkowe, słowem wszystko co da mi pogąd na kogo głosuję. i nie przez latarnikwyborczy, a stonę w domenie .gov.pl

@lisq

25.08.2019 23:00

@drewniany,

i nie odsiadujących wyroków

tracąc wolnośc tracisz prawa wyborcze.

@LadacznicoOdporny

25.08.2019 22:55

@drewniany,

Trochę kiepskie kryteria wybrałeś.

Możesz mieć inteligentnego, niepracującego studenta, głosującego w zgodzie z RIGCz-em, a po drugiej stronie pracującego w ochronie Pana Stefana z IQ 80 i poglądem, że za komuny było lepiej.

Da się to lepiej rozwiązać.