Korwin-Mikke szczerze o Kaczyńskim. „Ja bym chciał żeby on był dyktatorem” i o Rosji

Data: 17.08.2019 13:47

Autor: kisiel

wolnosc24.pl

Korwin-Mikke odniósł się do zarzutów wobec naczelnika Państwa, które pojawiają się ze strony części opozycji. – Gdyby Jarosław Kaczyński był rzeczywiście dyktatorem, to ja bym się na niego nie wściekał, tylko mu pogratulował i przekonywał co trzeba zrobić, żeby było dobrze – stwierdził były europoseł.

– On nie jest dyktatorem, on musi walczyć o władzę. A żeby walczyć o władzę musi przekupywać ludzi, musi kłamać, oszukiwać itd. Ja bym chciał żeby on był dyktatorem, żeby już nie musiał kłamać, oszukiwać, żeby wziął na siebie odpowiedzialność. Teraz mówi tak: lud tak głosował, więc ja tak robię – dodawał.

Zdaniem Korwin-Mikkego na tym polega problem z demokracją. – Właśnie dlatego Rosja się lepiej od Polski rozwija, bo tam nie ma oczywiście dyktatury, ale demokracja jest mocno ograniczona. Jakichś wariatów się nie dopuszcza do wyborów – skomentował prezes partii KORWiN.

#polityka #polska #rosja #newsy #newsyzkraju #jkm

@UltraMarynarz

17.08.2019 18:23

@kisiel, czym do ciężkiego wacława jest naczelnik państwa? I kto tę funkcję piastuje, skoro są o nim mowa?

Edit.

Minus za szurskie źródło

@Gruby

20.08.2019 02:20

@UltraMarynarz, Za PWN

naczelnik

  1. Ten, kto stoi na czele instytucji lub jej działu.

  2. Przywódca, głównodowodzący.

Dodajesz sobie dopełniacz państwa i sprawa wyjaśniona.

@UltraMarynarz

20.08.2019 06:45

@drewniany

17.08.2019 15:12

@kisiel, Dyktatura (ChRL):

+Stabilność władzy

-Groźba zamieszek

Demokracja(USA):

+Spokojne społeczeństwo

-Niestabilna władza

(+/-) dużo zależy od kompetencji społeczeństwa

@Macer

18.08.2019 07:53

@drewniany, usa i spkojne spoleczenstwo?! To zart? Tam gdzie co pare tygodni jakis wariat robi strzelanine w szkole lub na ulicy, po wjechaniu w niewlasciwa ulice dostajesz kule w leb, uniwersytecka inteligencja regularnie organizuje uliczne burdy, elita polityczna i artystyczna jest zamieszana w handel ludzmi i pedofilie, a cxarna ludnosc co pare tygodni robi zamieszki ktorych policja nie potrafi powstrzymac mimo uzycia calej brutalnosci? Czlowieku, tam jest wiekszy burdel niz w rosji. I co do tej demokracji to tez bym dyskutowal. A wladza wcale taka niestabilna sie nie wydaje, biorac pod uwage co trump obiecywal i czego nie dotrzymal.

@Gruby

20.08.2019 02:16

@drewniany, W porównaniu USA – Chiny to właśnie CHRL ma stabilniejsze społeczeństwo, nielicząc enklaw typu Hong Kong. Władza tam otwarcie inwigiluje obywateli, nieprzychylność władzy oznacza zepchnięcie na margines, a nawet Kościół Katolicki nie może tam działać samodzielnie. To właśnie Amerykanie co chwila organizują zamieszki, strajki, protesty, bunty, marsze (co wynika z wielu czynników). Szybciej Texas się odłączy od USA niż w Chinach wybuchną ogólnokrajowe zamieszki.

@GNULinux

20.08.2019 19:44

@Gruby, Dlaczego nawet kościół katolicki?Przecież Watykan to jest obce państwo i mają prawo nie utrzymywać z nim kontaktów (a jakieś jednak chyba utrzymują) tak jak my z już nieistniejącym daeshem

@Gruby

22.08.2019 15:12

@GNULinux, Bo to taka najsilniejsza organizacja religijna na świecie, która posiada malutkie państewko. Pozostałe albo się nie ujawniają, albo są mniejsze. Np. jest ponad 1.8 mld muzumanów, ale nie mają takiego dużego powszechnego kościoła muzumańskiego.

@GNULinux

22.08.2019 18:06

@Gruby, Ale dlaczego "nawet"?Przecież to obce państwo, nie ma przymusu utrzymywania kontaktów dyplomatycznych