@jagielon

22.04.2020 19:24

@R20_swap, ja bym jednak był ostrożny w linczowaniu. Redaktor mówi o maseczkach ANTYwirusowych … Co to jest za byt? Nie widziałem/słyszałem całej rozmowy, ale można odnieść wrażenie, że rozmówcy zwyczajnie naśmiewają się ze wszystkich JanuszyBiznesu sprzedających zwykłe maseczki spod szyldu ANTYwirusowych.

@jah1

22.04.2020 16:44

@R20_swap, Hmmm, ciekawe jakie były owego 21 kwietnia zalecenia WHO? A jakie są dzisiaj? Hmmm…

@stawo73

22.04.2020 09:31

Krętacz teraz tak wyjaśnia tamte swoje słowa:

"– Teraz (maseczki -dopisek stawo73) pomagają w zupełnie innym aspekcie. Maseczki nie chroniły nas wtedy i nie chronią dzisiaj. Maseczki chronią innych przed nami, jeśli mamy zakażenie. Kiedyś osób zakażonych w populacji było niezwykle mało. Teraz jest ich wciąż mało, ale coraz więcej. W związku z tym zaczyna być zasadne to, żebyśmy wszyscy, niezależnie od tego, czy uważamy, że jesteśmy chorzy, czy nie, nosili je, bo statystycznie rzecz biorąc, coraz częściej na ulicy spotykamy osobę, która jest zarażona – wyjaśnił minister Szumowski"

https://dorzeczy.pl/kraj/137248/zmienil-zdanie-ws-noszenia-maseczek-szumowski-odpowiada-na-zarzuty.html

Innymi słowy – nie jest zasadne powstrzymywanie epidemii na początkowym etapie jej rozwoju. Należy poczekać aż zakażonych będzie wystarczająco dużo, i dopiero wówczas ma to sens :) Głupszych szpagatów retorycznych dawno nie słyszałem.