Data: 26.04.2020 01:59

Autor: skurwodaktyl

Nie sądziłem, że do tego dojdzie ale tęsknie za pracą. Za biurem, za codziennymi zadaniami i tym jak spedycja działała. Za dojazdem, za tą rutyną. Praca, treningi, praca, treningi i tak do weekendu. Jeśli ten lockdown potrwa dłużej, to z Polski nie będzie co zbierać, a ja nie mam zamiaru zapieprzać po 12 godzina dziennie za grosze i nie mieć własnego życia, bo tym krajem rządzą debile. Obudzimy się z ręką w nocniku, gdy inne kraje zaczynają odmrażać gospodarki.

Nie da się trzymać ludzi w zamknięciu, żadnego kraju na to nie stać. Z czego ludzie zapłacą rachunki i kupią jedzenie?

Recesja zdmuchnie nas jak domek z kart, a te dziady debatują nad kolejnymi wersjami śmiesznych tarcz.

Jak myślicie, jak to się skończy?

#koronawirus #praca #gospodarkapolska #gospodarka

@Alojz

26.04.2020 07:53

@Macer

26.04.2020 02:24

@skurwodaktyl, miejmy nadzieje ze jeszcze w lecie uda sie obalic rząd i cały system wladzy 3 RP. siedziec w domach dalej trzeba, ale uwolnienie rynku daloby szanse na szybki rozwoj branz ktore mogą dzialac w takich warunkach a są hamowane przez szkodliwe prawo.

@skurwodaktyl

26.04.2020 13:40

@Macer, nie stać nas na siedzenie w domu. Nie stać na taki luksus gospodarki, nie stać mnie, Ciebie i pana Mietka czy panią Anie. Nikogo.

Rozumiem, że jest to podyktowane rygorem sanitarnym, ale kolejne dane na temat wirusa mocno mieszają. Wychodzi na to, że nadal nic nie wiemy, a na pewno hiperbolizujemy go.

Wracanie do zgliszczy mija się z celem i jeśli tak to ma wyglądać, to pierwszy wypierdolę z tego kraju dykty i paździerza. Przysięgałem coś, mogę określić się patriotą, ale nie mam zamiaru zapierdalać jak debil dziesiątki godzin i poświęcać swoich najlepszych lat czy czasu wolnego, bo banda idiotów przejadła lata prosperity na dotowanie patologii, dziwne programy i ogólne rozdawnictwo/rozwalanie pieniędzy,

@Macer

26.04.2020 16:02

@skurwodaktyl, obecny stan odcina tylko hotelarstwo, restauracje i teatry/kina, moze jeszcze kosmetyczki od dochodow. to nie są konieczne do przetrwania branze, a ludzie w nich pracujacy mogą się zwyczajnie przekwalifikować na co innego.

jesli tej naszej „gospodarki” nie stać na przetrwanie trudnych czasów, to niech zdycha jak najszybciej i przyjdzie taka, która radzi sobie nie tylko jak wszystko jest super. nie od dzis wiadomo ze demoliberalny konsumpcjonizm to ideologia szkodliwa, wręcz samobójcza.

wyjezdzaj sobie, ale wszedzie bedzie tak samo

@skurwodaktyl

26.04.2020 18:23

@Macer, a no nie stać, widać to doskonale. Już pomijam, że ten syf dźwigały małe przedsiębiorstwa, co było dla mnie zaskoczeniem, a one też padają. Jeśli uważasz, że prawie znikomy ruch w branży TSL to coś marginalnego i nie dotknęło to logistyki, to jesteś w błędzie.

Wątpię, aby kraje na zachodzie powtórzyły toczka w toczkę scenariusz polski w wychodzeniu z kryzysu.