Data: 31.05.2019 13:09

Autor: Ijon_Tichy

Szkoda mi zwykłych Ukraińców. Z jednej strony banderowskie bydło, z drugiej oligarchia, z trzeciej służby, z czwartej obca agentura.

Rozmawiałem z wieloma z nich w poprzedniej pracy i oni mówią "a gdzie masz banderowców? Głośno krzyczą, a nikt w Ukrainie na co dzień ich nie zna"

No to ja na to, że parlament Ukrainy oddaje banderowcom oficjalne honory państwowe, a potem opisałem mu historię moich przodków z Wołynia.

Moja prababcia opowiadała mi to osobiście, wujek Bronek też. Ona żyła 96 lat, a ja mam 34, więc nasze życia nieźle się zazębiały. wujek żył krócej niż prababcia, ale był 8 letnim chłopczykiem, kiedy to się działo.

Zaprzyjaźniona rodzina Ukraińców ostrzegła moją babcię i jej rodzinę jak pracowali na polu, żeby uciekali, bo banderowcy idą zabijać Polaków. Moja praabcia uwierzyła i uciekła do lasu z dziećmi. Jej siostra nie uwierzyła i z wujkiem Bronkiem została.

Ukraińcy wpadli do wsi i zaczęli mordować. Wujek, 8 letnim chłopczyk wspiął się na drzewo i siedział tam trzy dni. Widział, jak banderowcy odrąbują siekierą głowę jego mamie.

I jak to opowiadałem, to widziałem po tym Ukraińcu, że jest autentycznie wstrząśnięty i jest mu przykro i wstyd. Nie zaprzeczał, nie wypierał się. Aż mi trochę wstyd się zrobiło, choć mówiłem samą prawdę.

Z tego co się orientuję, to większość obywateli, to zwykli, normalni ludzie.

#ukraina #wolyn #ludobojstwo #banderowcy

@Beowulf

31.05.2019 20:24

@rebul4

31.05.2019 19:07

@Ijon_Tichy, lewica każdego prawka widzi jako rasiste, faszyste, tępego sebe spod bloku, na dodatek są oni wszędzie, strach z domu wyjść bo cie zaatakuje. Jak jest naprawdę to wszyscy wiemy.

Na podstawie twojego postu, przypuszczam że wpadłeś w jakaś bańke informacyjna i wyrobiłes sobie w podobny sposób nieprawdziwe wyobrażenie o ukraincach. Skupiłeś uwagę na jakimś tam promilu, co ma skrajne poglądy i myslisz ze wszyscy tacy sa.

@Emil18

31.05.2019 15:40

@Ijon_Tichy, ostatnio jak przejeżdżaliśmy przez jakieś miasteczko na Ukrainie w dniu jakiegoś święta to na słupach obok flag żółto-niebieskich wisiały czerwono-czarne

( ಠ_ಠ)

@FiligranowyGucio

31.05.2019 14:51

@Ijon_Tichy, Bardzo miło wspominam ukrainców z włoch,niestety nie mogę tego powiedzieć o wrocławiu.Mam nadzieje,że tego patusa,który mnie okradł już nie wpuszczą do Polski…