@solo1979

02.04.2019 21:29

@FiligranowyGucio, zydzi maja na celu zrobic to co w stanach. Celem jest injekcja zydow do wladz kazdego znaczacego sie kraju.

Juz nie bede przeciez pisal, ze po to aby zydzic swiatem bo to juz foliarstwo.

Dobranoc ( ͡º ͜ʖ͡º)

@mosiek

02.04.2019 19:41

@FiligranowyGucio, Żydzi w ogóle to trzymają latami, wręcz wiekami, jakieś urazy do różnych narodów, i jak tylko nadarza się odpowiednia okazja, to otwierają kuferek i wylewają wszystkie zbierane wiekami pomyje na poszczególne narody w ramach własnych korzyści i dla własnego interesu. Dlatego trzeba takich ludzi traktować krótko jak kobiety: nie mówiłaś wtedy, to teraz zapomnij. Bo znowu się okaże że macie wyciągane rzeczy sprzed kilku lat i nie wiecie w ogóle co powiedzieć na ataki i żale które wobec was są wylewane.

@FiligranowyGucio

02.04.2019 19:29

Historia Polaków i Żydów

Pojawił się też wątek polsko-żydowski. Sebastian Śmietana zapytał dlaczego "resort, któremu przewodzi Gowin finansuje antypolonizm". Za przykład podał książkę Barbary Engelking o udziale Polaków w zagładzie Żydów. – To nie było finansowanie książki, tylko przyznany pani Engelking grand naukowy, którego efektem była ta książka. Poza tym, ten grand przyznany został w 2014 roku, czyli zrobiła to moja poprzedniczka – tłumaczył minister i dodał: – Odpowiedzią na pisanie złych książek nie jest ich cenzurowanie, czy zakazywanie, ale pisanie dobrych książek. Ja namawiam autorów książek, by pisali je po angielsku, bo jak chcemy obronić naszą wersję historii to musimy to robić tak, by świat to zrozumiał. Teraz naszą historię piszą autorzy niemieccy, brytyjscy, amerykańscy czy izraelscy – dodał.

Pan Śmietana zapytał wicepremiera o jego słowa wypowiedziane podczas obchodów 50. rocznicy pacyfikacji protestu studentów (Marzec'68). Jarosław Gowin powiedział w trakcie tych uroczystości "Polska jest ojczyzną dwóch narodów, Jest ojczyzną narodu polskiego i ojczyzną narodu żydowskiego i nikt nigdy tej prawdy z historii Polski nie wymaże". – Jesteśmy państwem gościnnym, ale chyba nie aż tak – mówił nowotarżanin, pytając przy okazji, czy te słowa ministra to efekt słabej znajomości historii, czy zamierzone przekłamanie.

W odpowiedzi minister Gowin stwierdził, że "zapewne zna historię lepiej, niż zadający mu pytanie, bo przeczytał tysiące książek, że tęskni za Polską z pięknego okresu międzywojennego, kiedy byliśmy krajem dwojga narodów polskiego i żydowskiego" i odesłał Sebastiana Śmietanę do publikacji Jana Pawła II i x. Józefa Tischnera.

Padło też pytanie o pomoc i wsparcie dla osób, które po brexi-cie wrócą do Polski. Tu o odpowiedź poproszono obecnego na sali dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie. Jan Gąsienica Walczak mówił, że od marca wprowadzony został program pomocowy dla osób powracających do kraju, by "mogli oni znaleźć się nie tylko na rynku pracy, ale i w kraju".

https://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/62640/Jaroslaw_Gowin_quotZaczynam_podejrzewac_ze_to_spotkanie_to_ustawkaquot.html?fbclid=IwAR2Wh7YcAEXeBCHwVSCfpl0XSQDxqS0IxJSdjCGNEO6E2COHVjHpXh9XuCc