@FiligranowyGucio

07.09.2019 11:13

@UltraMarynek, Nie przeprosił za ojca…

@UltraMarynek

07.09.2019 11:14

@FiligranowyGucio, ale co, syn ma przepraszać za ojca? Z jakiej racji?

@FiligranowyGucio

07.09.2019 11:58

@UltraMarynek, Z racji zdrowgo rozsądku…

@dzin

07.09.2019 08:59

@FiligranowyGucio, gdzie tu jakaś sprawiedliwość? Później jego syn jest ambasadorem za rządów PO? Kpina kurwa.

@UltraMarynek

07.09.2019 09:39

@dzin, Ale dlaczego syn ma ponosić odpowiedzialność za czyny ojca? Co to za jakaś średniowieczna metoda stygmatyzująca do 5 pokoleń w przód?

@Wolvi666

07.09.2019 09:44

@UltraMarynek, Zgoda, ale pamiętaj, że niedaleko spada jabłko od jabłoni.

@UltraMarynek

07.09.2019 09:47

@Wolvi666, no ludzie, szanujmy się. Ludzi należy sądzić po ich czynach, a nie prewencyjnie wtrącać kogoś do lochu bo ojciec jakieś kwasy odwalał. Ile było przypadków w drugą stronę – szanowany rodzic i popierdolone potomstwo. Kogo w tedy piętnujemy? Dzieciaka, rodzica czy oboje?

@Wolvi666

07.09.2019 09:59

@UltraMarynek, Każdy odpowiada za swoje czyny, ale osobnik żyjący w takim wesołym środowisku powinien być pod lupą.

@UltraMarynek

07.09.2019 10:03

@Wolvi666, ale dlaczego? Dlaczego ktoś ma być prześwietlany bardziej niż zwykly obywatel, bo miał jebniętego ojca. I znowu w drugą stronę – jak ktoś jest z "dobrego domu" to mamy mu pobłażać bo jest z dobrego środowiska? Nie bronię tu nikogo. Takie stygmatyzowanie "a bo jego ojciec kury kradł to on na pewno taki sam" jest jest zupełnie z dupy wedlug mnie.

@dzin

07.09.2019 10:14

@UltraMarynek, nie mówię, że powinien być odpowiedzialny za czyny ojca. Dziwnym trafem jednak dzieci morderców są później wybierani na takie stanowiska. Wychowanie też chyba ma jakiś wpływ na późniejszą antypolską postawę syna.

Jako główny doradca premiera Marcinkiewicza w polityce zagranicznej Schnepf szczególnie gorliwie zajmował się sprawą zapewnienia jak największego „zadośćuczynienia” Żydom za mienie w Polsce. Stąd jego usunięcie z funkcji zostało przyjęte ze szczególnym żalem przez przedstawicieli Światowego Kongresu Żydów. Znalazło to wyraźne odbicie w tekście zamieszczonym na stronie internetowej tego Kongresu, gdzie wyrażono obawy, że odejście Schnepfa może doprowadzić do spowolnienia procesu negocjacji między rządem Polski a środowiskami żydowskimi w sprawie mienia (por. szerzej T. Sommer, Dla kogo robił Schnepf, "Najwyższy Czas" z 27 maja 2006 r.).

@Wolvi666

07.09.2019 10:19

@UltraMarynek, Najbliższe środowisko wpływa na ludzi, posłuchaj. Człowiek może się urodzić w rodzinie, gdzie jeden z rodziców jest pedofilem i ma przesraną psychikę, dalej można się urodzić w innych patologiach, które też wpływają na tą osobę. Masz tu przykład człowieka urodzonego w naprawdę chorej rodzinie, gdzie wpływy agenturalne i etniczną mogą czynić go niebezpieczną osobą dla społeczeństwa. Wsadzanie takiego człowieka bez pilnowania go na tak ważne stanowisko jest albo wynikiem niekompetencji władz, albo jest wynikiem sabotażu. Rozumiem, że nie można stygmatyzować ludzi, ale nie można w imię tego przymykać oczu. Jesteś uchodźcą z terenów wojny, sorry ale będziesz obserwowany czy nie jesteś zbrodniarzem wojennym czy innym socjopatą. Przyjechałeś zza granicy i założyłeś firmę, sorry będziesz obserwowany czy nie jesteś komórką obcego wywiadu. Twoja matka ciebie biła, sorry ale będziemy sprawdzać czy rozwijasz się normalnie w szkole. Przecież to wszystko istnieje nazywa kontrwywiad czy opieka społeczna.

@UltraMarynek

07.09.2019 10:41

@Wolvi666, stop stop. Oderwijmy się od tego człowieka, bo to nie o niego mi chodzi, tylko o wniosek jaki plynie z postu @dzin – masz pojebanego ojca, wiec ty też będziesz. Nie będę tutaj osądzał tego czlowieka ani jego czynów bo nie taki mam cel. Jakie wpływy etniczne? Sugerujesz, że pochodzenie ma wpływ na charakter? Na studiach poznełem kilku muzłumanów różnych krajów – z niektórymi mam kontakt przez fb do dziś. Spoko ziomki, nawet nie patrzyli krzywo jak jadłem na stołówce z nimi schabowego (Tak wiem, dowód anegdotyczny instytutu danych z dupy, ale takie mam doświadczenia z ludźmi). Etnicznie powinni chociazby mi w ryj napluć za bycie niewiernym.

Nie chodzi mi o przymykanie oczu czy dokładne prześwietlanie. Jasne, ze osoby pełniace funkcje w rzadzie czy jego przedstawiciele powinni być dobierani z rozwaga i wedlug ich kompetencji (ech… Piękne to marzenie mieć kompetentny rzad). Cały czas piję do wniosk, który wyciągnąłem z postu.

@dzin

07.09.2019 10:47

@UltraMarynek, może bardziej chodzi o wychowanie? Jak wychowa Cię ktoś kto ma antypolskie nastawienie to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że możesz później iść tą samą ścieżką. Tylko tyle.

@Wolvi666

07.09.2019 11:02

@UltraMarynek, Ależ oczywiście, że najbliższe środowisko i pochodzenia ma wpływ na charakter. Dlaczego rekruci są niszczeni w czasie szkolenia, żeby ich środowisko nie miało wpływu na zdolność bojową. Trzeba rozbić garnek, rozkruszyć go i dodać gliny, żeby ulepić nowy garnek i go wypalić. Nie twierdzę, że wojsko 0 doświadczenie społeczne rekruta, ale przestaje ono być decydującym czynnikiem. A to czy żołnierz potem zaopiekuje się synem zabitego przeciwnika czy go zignoruje czy zabije, to inna historia, ale armia wie, że szkolenie uformowało tak rekruta na żołnierza, że ten zabije tego przeciwnika, a nie zginie jak pizda w rurkach skamląc nad złem wojny.

Nigdzie nie twierdzę, że jak się urodzisz, Twój ojciec jest w opozycji, to w Twoim akcie urodzenia umieszczą znaczek wroga ludu i za 30 lat przez to nie możesz dostać kredytu. Nie o tym mówię. Twierdzę, że państwo czy społeczność ma mieć na oku dzieci wychowywane bez ojca i im pomóc, żeby nie skończyły jako dziurawe zwłoki na ulicy, jak statystyka pokazuje. Pozdrawiam USA i murzyniątka gryzące ziemię, bo matki wykopywały ojców z domów, aby dostawać absurdalnie wysoki zasiłek dla samotnych matek, a bombelki bez męskiego wzorca, przenosiły ten afekt na szlajających się członków gangów i do nich wstępowały, a potem ginęły, bo szanowali tylko swoich, a każdego obcego uważali jako wroga.