Data: 28.05.2019 09:46

Autor: bmbcz01

Trump powiedział, że nie będzie takiego dealu handlowego z Chinami jak ten, który proponował zanim Chiny zaczęły "renegocjować". Osobiście nie twierdzę, żeby deal był teraz jakoś szczególnie szkodliwy czy jego warunki zmieniły się znacznie. Podejrzewam, że Trump będzie chciał większej kontroli nad wprowadzanymi zmianami, które miałyby bronić własność intelektualną amerykańskich firm.

Trump poczuł się bardzo pewnie i jest to według mnie znak, że konflikt będzie zmierzał powoli do końca. Na razie Trump powoli odkrywał kolejne karty a Chińczycy nie chcieli zbytnio się angażować. Atak na amerykańskich rolników był raczej symboliczny, ponieważ Trump zapowiedział wynagrodzenie im strat spowodowanych polityką zagraniczną. Wygląda na to, że Trump potraktował to jako inwestycję a wygrana w tym konflikcie będzie oznaczała ogromny z tej inwestycji zwrot.

Zastanawiam się czy to dobry czas, żeby zacząć myśleć o większych zakupach akcji amerykańskich firm. Apple już mam i chętnie powiększę pozycję. Może na Tesli jest niedoszacowanie i ona może zyskać na uciszeniu sytuacji z metalami ziem rzadkich a dzięki działaniom amerykanów nad uniezależnieniem się od Chin w długim terminie, Tesla + branża energii odnawialnej być może będzie dobrym wyborem w nadchodzących miesiącach. Osobiście czekam na jakieś wieści z Brazylii w tym temacie, ale pewnie szybko one nie nadejdą. Ale to, co napisałem wyżej to tylko luźne przemyślenia, które na pewno będę dla siebie analizował głębiej.

Ogólnie sytuacja bardzo ciekawa, ale nadal bardzo niepewna.

#ekonomia #gospodarka #gielda #bmbczogieldzie #chiny #usa #trump

@Submission

28.05.2019 10:24

@bmbcz01, Apple bym sobie darował do jesieni, tegoroczne iPhony będą syfiaste. Przeczekaj jesień i wtedy kup, na 2020 jest planowany iPhone SE 2. Apple w tym roku również idzie raczej na przeczekanie, a nowe iPhony wydają by nie złamać cyklu.

Oczywiście, jeśli planujesz sprzedawać, zrób to po WWDC, za 2-3 tygodnie, bo wtedy być może zanotujesz chwilowy skok wynikający z podniety nad iOS13

@bmbcz01

28.05.2019 11:15

@Submission, Powodzenia w graniu pod jakość telefonów czy jakieś tam eventy dla geeków.

Od razu widać, że nie wiesz nic o spółce, nie zrozumiałeś nawet co napisałem w moim wpisie, ale nie przeszkadza Ci to w dawaniu porad inwestycyjnych, co jest z resztą nielegalne.

Poza tym miej trochę wyobraźni i zobacz, że to może być bardzo szkodliwe. Ty piszesz co Ci się wydaje a ktoś niedoświadczony będzie szukał sugestii w internecie, zainwestuje czytając takie głupoty i straci przez Ciebie pieniądze.