Data: 19.07.2019 20:19

Autor: bananaplug

Uwaga, #historia i #polityka. Odkryłem właśnie na YT kanał który chyba jako jeden z niewielu, próbuje nakreślić jak wyglądała historia powojennej Polski. Uważam że jest ważne, żeby edukować szczególnie tych młodszych, którzy mogą w ogóle nie znać takich nazwisk jak Bierut, Gierek czy Gomułka, a Stalina znać tylko z memów. Co tym bardziej jest dla mnie dziwne, bo w szkole każą wkuwać datę bitwy pod Grunwaldem, ale tego jak zostaliśmy przez Sowietów (za przeproszeniem) wyruchani już nie, mimo iż subiektywnie uważając, jest to dzisiaj bardziej potrzebne.

Ostrzegam, że jeśli już teraz wkurwiają Cię socjaliści bądź nawet otwarci komuniści, to po tym i następnych odcinkach, krew będzie Ci się gotowała kiedy kolejny sojowy lewak będzie próbował szczycić się zdobyczami ustroju jednoklasowego. Już nie wspominając że ludzie odpowiedzialni za to wszystko i ich potomstwo nadal żyją jak pączki w maśle, a ich latorośl na ich plecach ma się bardzo dobrze.

https://www.youtube.com/watch?v=SHlZb3lV-fw

#bekazlewactwa

@reflex1

19.07.2019 21:47

@bananaplug, Tak jak komuchów nienawidzę, to jednak wszystkich z lewej strony nie można do nich porównywać.

Jeżeli spojrzysz na historię, to zauważysz że pierwszymi ofiarami czystek komunistycznych byli właśnie socjaldemokraci, syndykaliści oraz anarchiści.

Już w 1905 był widoczny rozłam, a już po rewolucjach 1917 były to pierwsze ofiary reżimu Lenina. Stąd powstanie tzw Machnowszczyzny.

Wojna domowa w Hiszpanii to samo. Po wkroczeniu „doradców” rosyjskich, pierwsze kroki to nie strategia jak rozegrać Franco, tylko pozbycie się wszystkich niekomunistycznych lewicowych ugrupowań (anarchiści, syndykaliści i socjaldemokraci).

A już nam najbliższy przykład to Powstanie Warszawskie, gdzie 104 kompania (anarchiści + syndykaliści) walczyła pod dowództwem AK (walczyli ramię w ramię z chłopakami z drugiej strony politycznej, NSZ. I jakiekolwiek zapytania ze strony AL o pakty zostały odrzucone.

W procesie szesnastu tez byli przedstawiciele lewicy z PPS-WRN.

Tak więc po raz kolejny to napiszę. Anarchistom, Syndykalistom i Socjaldemokratom nigdy nie było po drodze z komunistami.

@bananaplug

19.07.2019 22:54

@reflex1, Pewnie po tej wypowiedzi uznasz że dalsza dyskusja nie ma sensu, ale pozwól:

Anarchistom

Czytaj – terrorystom

Syndykalistom

Anarcho-komuniści

Socjaldemokratom

Co to w ogóle w obecnych czasach znaczy? Są absolutnie zjadani przez ruchy ekstremistyczne z koszulkami Marksa i Lenina.

Jakiekolwiek centrolewicowe ugrupowania albo umarły albo po prostu dobrze się maskują, wymieniając starą centrową gwardię na ekstremalną młodzieżówkę która prowadzona jest idealistycznymi hasłami

@reflex1

20.07.2019 00:06

@bananaplug, Nie. Nadal ma sens. Od tego jest dyskusja.

Anarchista-terrorysta?

Przez długi okres do lat 30” owszem, walczyliśmy metodami terroru, bo tak każdy walczył (nawet Piłsudski).

Potem weszliśmy w fazę obrony przed nazistami/faszystami naszego państwa. Powstanie w Paryżu, czy wspomniana 104 dobrze o tym świadczy.

A obecnie wspieramy demokrację oddolną (dlatego mieszkam w Szwajcarii).

Bo anarchia to piękny system, ale utopijny.

Syndykalistom=Anarchokomunistom

Fakt cześć przeszła na ciemną stronę. Ale nie wszyscy. Na przykład ja.

Socjaliści nadal istnieją. Fakt, nie ze wszystkim się z nimi zgadzam, ale na przykład szwajcarskie prawo o azylach, brzdące najbardziej restrykcyjnym w Europie, jest stworzone przez socjalistów. Dokładnie przez członka rządu zwana Sammaruga. Ta sama, która wobec odmowy podania ręki przez muzułmańskich uczni nauczycielce w szkole, zablokowała możliwość nadania obywatelstwa tej rodzinie.

@kosmitolog

19.07.2019 20:41

@bananaplug, Konkretny kanał – podobał mi się zwłaszcza odcinek o tym jak Stalin zdychał we własnych szczochach a jego komusze pionki kombinowały pod drzwiami jakby tu wejść i sprawdzić co się z nim dzieje XD

@reflex1

19.07.2019 21:09

@kosmitolog, Jest tez fajny film o tym

https://m.youtube.com/watch?v=E9eAshaPvYw

@kosmitolog

19.07.2019 21:16

@reflex1, Komedia o zdychającym Stalinie. Dzięki, leci na listę (ʘ‿ʘ)