@hexer

05.01.2020 20:06

@false_nine, mnie wkurza przede wszystkim brak waloryzacji progu podatkowego czy kwoty wolnej od podatku(która de facto została zmniejszona dla ludzi zarabiających lepiej niż najbiedniejsi).

Brak obniżenia "tymczasowo" podniesionego VATu, cyrki dotyczące różnych procentów na ten sam produkt w różnym stanie, dokładanie podatków na co się tylko da(deszcz itp.) – po prostu masakra.

A na koniec idziesz do sklepu z wynagrodzeniem, z którego już zabrali 61% i jeszcze przy zakupie zabierają dodatkowe 23% VAT(no chyba, że bierzesz paliwo/alkohol to jeszcze akcyza czyli w sumie ponad 50% ceny produktu).

@lukasj

05.01.2020 19:01

@false_nine, No tak, ale należy dodać że problemem jest nie tylko wysokość podatków ale też skomplikowane i niestabilne prawo.

Dotyka to szczególnie przedsiębiorców, gdy muszą wypełniać tony papierów, zastanawiać się w jaki sposób naliczyć dany podatek, jaki VAT na dany produkt/usługę itd, że często bez pomocy księgowych, a czasem także prawników się nie obejdzie – więc muszę ponosić koszty. Już nie mówiąc o marnowaniu ogromnej ilości czasu na to wszystko.

Jeszcze niech się zmieni jakiś jeden głupi przepis to znów od nowa – trzeba wszystko zrobić by było zgodnie z prawem, albo okaże się że jakaś interpretacja była zła, to naliczą ci podatek za X lat wstecz.

Po prostu PARANOJA! Ten kraj do prowadzenia biznesu się totalnie nie nadaje, a dodatkowo jeszcze okrada pracowników dając nierobom, a ci którzy płacą, to najczęściej prawie nic nie dostają w zamian.