Warszawa korkuje się od śmieci, tymczasem przedstawiciel władz miasta wysyła fotki z sypialni

Data: 26.08.2019 11:57

Autor: ziemianin

niewygodne.info.pl

#codziennaprasowka #wiadomosci #warszawa #twitter #niewygodneinfo

Warszawa już od dłuższego czasu ma problem ze śmieciami. "Odpady sięgają sufitu, nowe worki ludzie ustawiają pod wiatą", "Na Bielanach lawinowo przybywa śmieci. Harmonogram ich odbioru nie trafił jeszcze do mieszkańców", "Białołęka jak Neapol" – to tylko niektóre z tytułów prasowych z ostatniego czasu, które odnosiły się do wspomnianej kwestii. Teraz doszedł kolejny problem – mieszkańcy Warszawy dostają harmonogramy wywozów, z których wynika, że śmieci segregowane (szkło, papier, plastik) nie będą już wywożone aż do końca roku! A mamy dopiero sierpień…

Warszawa korkuje się od śmieci, tymczasem przedstawiciel władz miasta wysyła fotki z sypialni

O sprawie nie wywożenia odpadów segregowanych do końca bieżącego roku poinformowała wczoraj na Twitterze Weronika Kostrzewa – szefowa publicystyki w Radiu Plus:

https://twitter.com/KostrzewaWZ/status/1165502322178318336

Z powyższego wynika, że takie odpady jak szkło, papier czy plastik będą musiały zalegać w jeszcze większych hałdach, tworząc przy tym nie lada wyzwania dla mieszkańców Warszawy. Wszak do końca roku ponad 4 miesiące, a komunikat "wywozy w tym roku zakończone" brzmi dość jednoznacznie.

Co w tym czasie robią władze miasta? Wiem, że to niemerytoryczna uwaga, ale Paweł Rabiej – który pełni funkcję zastępcy prezydenta Warszawy – wraz ze swoim partnerem publikują na popularnym serwisie społecznościowym zdjęcie z sypialni. No cóż, nie mam nic przeciwko takim zdjęciom, jeśli widniejące na nich osoby dobrowolnie decydują się na taką publikację. Jednak w sytuacji realnych problemów do rozwiązania (takich jak kwestia bieżących wywozów śmieci) upublicznianie tego rodzaju fotek przez osobę, która jest przedstawicielem najwyższych władz samorządowych, może tylko pogłębiać frustrację osób, dla których beztroska wspólnych poranków jest zakłócana odorem dochodzącym z przepełnionego śmietnika . . .

@Nieprzyjazny_Ziemniak

26.08.2019 16:58

@ziemianin, łączenie zdjęć z fejsa z problemami w danym mieście, prawicowcy, wy tak na poważnie?

Co się stało z wyznawaniem wolności jednostki? Chcecie regulować komuś jak ma spędzać swój czas wolny? Niezbyt to wolnościowe podejście…

@LadacznicoOdporny

26.08.2019 17:16

@Nieprzyjazny_Ziemniak,

Wyjątkowo muszę się z kolegą zgodzić. To że ktoś poświęcił dwie minuty na bezsensowną fotkę, raczej nie zużywa jego zasobów na tyle by nie był w stanie zająć się obowiązkami. Pytanie tylko czy rzeczywiście się nimi zajmuje. Ale tego niestety z tego wpisu nie idzie się dowiedzieć :(

@Piotrecki80

26.08.2019 17:19

@Nieprzyjazny_Ziemniak, Najpierw niech wiceprezydent rozwiąże problem śmieci a potem niech się lansuje ze swoim zdzirem w łóżku.

A jak nie potrafi to niech się poda do dymisji.

@Nieprzyjazny_Ziemniak

26.08.2019 17:26

@Piotrecki80, no no, a powiedz mi, to zdjęcie to z godzin pracy przypadkiem? Czy wg. Ciebie prezydent traci przywilej posiadania czasu wolnego i ma harować, żeby taki paniczyk jak ty się nie oburzał potem w internecie, że typek śmie odpoczywać i, ugh, cieszyć się życiem? (ʘ‿ʘ)

@Piotrecki80

26.08.2019 17:29

@Nieprzyjazny_Ziemniak, Niech typek odpoczywa ale po dobrze wykonanej pracy.

A szczerzy zęby bo wypłata gruba a nic nie zrobił.

@Macer

26.08.2019 20:18

@Nieprzyjazny_Ziemniak,

Co się stało z wyznawaniem wolności jednostki?

wszystko wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść.

Chcecie regulować komuś jak ma spędzać swój czas wolny?

lewaki chcą to regulować. my tylko krytykujemy.