Data: 29.04.2020 19:51

Autor: reflex1

Niepokojące wieści dochodzą z UK, Francji, Hiszpanii i Szwajcarii (a właściwie z Genewy). Jakaś dziwna choroba podobna do Choroby Kawasakiego dotyka dzieci.

W Genewie są już 3 przypadki (10-13 lat). Dzieci te cierpią na gorączkę, problemy żołądkowo- jelitowe, a przede wszystkim na „dość ogólny zespół zapalny naczyń krwionośnych, który może powodować niewydolność serca”

Czy ma związek z korona nie do końca wiadomo. W 3 genewskich przypadkach u jednego test na koronę wypadł pozytywnie, w dwóch pozostałych negatywnie, ale test na obecność przeciwciał na korone już pozytywnie, co oznacza ze przeszły ją bezobjawowo.

#zaraza #koronawirus

@BlaziuBlaz

29.04.2020 21:38

@reflex1, wydają dźwięki jak motocykle?

Gdyby kogoś ciekawiło co to za choroba:

"Choroba Kawasakiego (zespół Kawasakiego, skórno-śluzówkowy zespół węzłów chłonnych, łac. morbus Kawasaki, ang. Kawasaki disease) – ostra choroba zapalna małych i średnich naczyń o nieznanej etiologii. W przebiegu choroby Kawasakiego obserwuje się przede wszystkim zapalenie dużych naczyń wieńcowych z ich następowym poszerzeniem, tworzeniem zmian tętniakowatych i niedokrwienie mięśnia sercowego. Chorują głównie dzieci poniżej 5. roku życia (szczyt zachorowań w wieku ok. 18 miesięcy), częściej chłopcy. Zachorowania występują sezonowo, częściej w okresach wiosennym i jesiennym. Chorobę jako pierwszy opisał japoński pediatra Tomisaku Kawasaki u pięćdziesięciu pacjentów w pracy z 1967 roku"

"Przebieg choroby

Zmiany te mają charakter łagodny i tendencję do samoistnego ustępowania, nawet w przypadku braku leczenia. Jednakże w około 25% przypadków, w 2. do 4. tygodniu występowania choroby może pojawić się zapalenie naczyń wieńcowych z tendencją do tworzenia mikrotętniaków, które w niektórych przypadkach (do 3%) mogą doprowadzić do zgonu w przebiegu niedokrwienia mięśnia sercowego (zawału). Zapalenie naczyń wieńcowych, oprócz wytworzenia tętniaków (co może doprowadzić do mylnego rozpoznania choroby jako guzkowe zapalenie tętnic) może powodować zapalenie osierdzia, zapalenie mięśnia sercowego, zawał mięśnia sercowego."

https://pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_Kawasakiego

@reflex1

29.04.2020 22:27

@BlaziuBlaz, Kawasaki spoko gość. Leczył dzieci, opisywał nową chorobę, a w wolnym czasie składał motocykle.

Ta nowa choroba jest tylko podobna do Kawasaki. Różnica jest nawet w wieku. Oryginał to dzieciaki max 5 lat, ta chińska podróbka to (dane z Genewy) 10-13 lat.

Wszystkie były hospitalizowane na OIT.