Wybuch w szwecji w centrum Sztokholmu oraz zgłoszenia kolejnych wybuchów w Uppsala [zdjęcia]

Data: 13.01.2020 13:36

Autor: Monte

expressen.se

Elegancka dzielnica w centrum Sztokholmu wstrząsnęła eksplozją we wczesnych godzinach poniedziałkowego poranka. Podmuch był tak intensywny, że roztrzaskał szyby i skąpał całą ulicę tłuczonym szkłem.

Podobno ładunek wybuchowy został umieszczony na bramie na zewnątrz posiadłości w okolicy około 1 w nocy czasu lokalnego w rejonie Östermalm. Wybuch, który całkowicie zniszczył jeden pojazd, uszkodził kilka innych i wysadził okna z mieszkań wzdłuż całej ulicy, słychać było kilka kilometrów dalej.

Nikt nie został ranny w tym incydencie, ale 30 mieszkańców natychmiast ewakuowano jako środek ostrożności i spędzili noc w nagłych wypadkach w lokalnej szkole.

„Uważamy, że eksplozja miała miejsce w budynku lub w jego pobliżu, ale dokładnie nie wiadomo, gdzie ładunek został położony dokładnie. W pobliżu są uszkodzone samochody, ale ładunki wybuchowe raczej nie były w samochodach – powiedział w poniedziałek rzecznik policji sztokholmskiej, Mats Eriksson.

Podobno klatka schodowa została poważnie uszkodzona, co mogło przyspieszyć ewakuację. Ponadto drzwi zostały wysadzone po przeciwnej stronie ulicy przez samą siłę eksplozji, która wyjęła także dużą część balkonu mieszkania.

Szwedzki oddział bombowy został również rozmieszczony na miejscu, aby rozpocząć dochodzenie w sprawie okoliczności wybuchu. Jednak zaledwie dwie godziny po wybuchu w Sztokholmie nastąpiła kolejna podejrzana eksplozja w uniwersyteckim mieście Uppsala, oddalonym o około godzinę drogi.

Ponownie jeden budynek i kilka pojazdów zostało uszkodzonych podczas eksplozji, ale nie było żadnych doniesień o obrażeniach. Policja nie wskazała, czy wybuchy były związane.

Władze Szwecji walczą o powstrzymanie fali bombardowań, które ogarnęły kraj w ostatnich miesiącach, pomimo utworzenia wyspecjalizowanej grupy zadaniowej.

Źródło po ang i więcej linków do twetera https://www.infowars.com/blast-rattles-central-stockholm-another-explosion-reported-in-uppsala-shortly-afterwards-photos/

#szwecja #wybuch #sztokholm #uppsala

@Kamien23

13.01.2020 15:08

@Monte, pewnie jacyś rasiści…(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

@TwojStaryToKorniszon

13.01.2020 15:02

@Monte, so tolerant