@Leon

15.04.2019 20:25

W czasie strajku przysługuje 75% wypłaty. Gdyby nie było żadnej kasy każdy strajk trwałby maks 2 miesiące.

@kosmitolog

14.04.2019 16:40

@przyczepymarter, Szkoda, za to wycie i muczenie powinni jednak dostać ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Vandzior

14.04.2019 02:58

@przyczepymarter, no jak rozmawiałem ostatnio z nauczycielami, którzy mnie uczyli jeszcze kilka lat temu to byli zadowoleni z pracy i zarobków. A teraz nie którzy z nich strajkują xD dodatkowo sąsiadka nauczycielka religii sama wychowuje córkę i co roku ma kasę na miesięczne czasami dwumiesieczne wakacje w Egipcie, Grecji, Włoszech, Turcji. Także nie wiem czy aż tak bardzo im się należy jeśli jednak żyją na dość przyzwoitym poziomie.

Z drugiej strony no jeśli jednak miałoby im się należeć, to powinni ich sprawdzić. Bratanica opowiada jak tam przez całe gimnazjum cała klasa miała pały z matmy, a teraz w technikum nagle ma 3,4,5, no z tego co opowiadała to jej znajomi tak samo, to chyba ta nauczycielka nie potrafi jednak nauczać, więc no, takich albo wyrzucić, albo bez podwyżki.

Dodatkowo ten strajk nauczycieli nie tyczy się tylko nauczycieli, ale też obsługi czyli sprzątaczek, woźnych, sekretarek itp. A ludzie teraz mówią tylko o nauczycielach :p

@Vandzior

14.04.2019 02:50

@mosiek

14.04.2019 02:49

@przyczepymarter, nie wiadomo czy dostaną, czy nie. Nie ma żadnych przesłanek, żeby jednoznacznie opowiedzieć się za jedną opcją. Nikt nie jest wróżem, który byłby w stanie powiedzieć na 100%. A wszystko zależy od tego jak rząd się dogada. Jak popuści nauczycielom, to inne służby pójdą w ich ślady, a potem już krótka piłka żeby prywatne firmy musiały podwyższyć pensje. Może taki był zamysł PiSu. To ten element o którym pisałem, to co rzekomo PiS miał w zanadrzu, jednak dopiero teraz jawnie to nazwałem.