Data: 26.06.2019 14:31

Autor: MrHardy

Szef zespołu Renault – Cyril Abiteboul powiedział, że jego ekipa musi przyjrzeć się różnym opcjom w kontekście składu kierowców na rok 2020.

Daniel Ricciardo, który dołączył do francuskiej ekipy w tym roku, podpisał dwuletni kontrakt. Natomiast trzyletnia umowa Nico Hulkenebrga wygasa po obecnym sezonie.

Renault było bliskie zatrudnienia Estebana Ocona na mistrzostwa 2019, ale na drodze tego porozumienia stanął Mercedes, zachowując swojego juniora we własnych szeregach. Francuz pełni rolę kierowcy rezerwowego w niemieckiej ekipie i spogląda na miejsce zajmowane przez Valtteriego Bottasa.

– Mamy dwuletni kontrakt z Danielem – powiedział Abiteboul o sytuacji Renault na sezon 2020. – Kontrakt z Nico dobiega końca w tym roku. Są jednak pewne opcje, których szczegółów nie mogę ujawnić i może będziemy kontynuowali naszą podróż z Nico.

– Szczerze mówiąc Nico sprostał wymaganiom zespołu. Musimy to docenić, ale też przyjrzymy się innym opcjom, jak to robią inne ekipy i Nico pewnie też – kontynuował.

– Po wakacyjnej przerwie będzie odpowiedni czas, abyśmy to przedyskutowali na podstawie dotychczasowych osiągnięć i oczekiwań – dodał.

Renault ma w swoich szeregach również trzech juniorów startujących obecnie w Formule 2. To są Anthoine Hubert, Guan Yu Zhou i ich kierowca testowy Jack Aitken.

#f1 #formula1

https://pl.motorsport.com/f1/news/renault-zastanawia-sie-nad-przyszloscia-hulkenberga-/4482549/

Brak komentarzy