Ekologiczne pojemniki z liści zastąpią plastik?

Data: 20.07.2020 13:38

Autor: ziemianin

bananaleaftechnology.com

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #BananaLeafTechnology #liscie #lisciebananowca #papier #plastik #TenithAdithyaa #TenithInnovations #natura #technologia

Każdy z nas słyszał o problemie z plastikiem. Każdego dnia wyrzucana jest masa śmieci jednorazowego użytku, a wyspa śmieci na Pacyfiku jest już 5 razy większa od Polski!

Ekologiczne pojemniki z liści zastąpią plastik?

Na szczęście wiele firm, organizacji i ludzi walczy o rozwiązanie tego problemu. Tenith Innovations, twórcy technologii Banana Leaf Technology, są jedną z takich grup i promują wykorzystanie liści bananowca w wielu codziennych zastosowaniach.

Eliminacja jednorazowych tworzyw sztucznych

Ponad połowa tworzyw sztucznych i papieru na świecie jest zużywana jeden raz, a następnie wyrzucana. Odpowiada to corocznemu wycinaniu 7 miliardów drzew, podaje Tenith Innovations w komunikacie prasowym.

Aby stworzyć alternatywę dla tych marnotrawnych produktów, firma Tenith Innovations stworzyła Banana Leaf Technology, „komórkową technologię przyjazną dla środowiska”, która umożliwia przechowywanie liści i biomateriałów organicznych nawet przez rok bez użycia jakichkolwiek szkodliwych chemikaliów.

Technikę tę opracował Tenith Adithyaa, indyjski badacz innowacji, który obecnie pełni funkcję CEO sieci społecznościowej Altruu.

Naturalna technika konserwacji

Zazwyczaj liście i biomateriały ogólnie ulegają degradacji w ciągu kilku dni, co czyni je słabą alternatywą dla tworzyw sztucznych. Technologia Banana Leaf poprawia właściwości fizyczne liści, dzięki czemu są trwalsze i mogą być używane jako zamiennik zarówno papieru, jak i plastiku.

Używając naturalnego środka konserwującego, Adithyaa był w stanie zwiększyć trwałość liści. Pozwala to na przechowywanie przez trzy lata – choć po roku liście stracą kolor.

@xeerxees

20.07.2020 18:59

@ziemianin, od zawsze powtarzam że tylko kapitalizm jest w stanie rozwiązać problemy ekologiczne nie przymus