Data: 15.08.2019 08:53

Autor: Ijon_Tichy

„On kładzie kres wojnom” (Psalm 46:10). Jaka oczekiwana wiadomość dla dziecka Bożego, które jest umęczone i rozrywane przez walkę. Walka w naszej duszy jest Jego walką i tylko On ją może zakończyć. Nasz kochający Ojciec nie pozwoli, żeby ciało i diabeł nas nękały do porażki.

Hebrajskie słowo użyte tutaj przez Dawida w Psalmie 49:10, to słowo milchamah, które oznacza, karmić się czymś, konsumować, pożerać, jeść, zwyciężać.” Pochodzi od słowa kluczowego, które sugeruje żywność albo chleb dla bydła. Jego użycie tutaj jest po prostu wspaniałe, powód do wielkiej radości. To znaczy, że Bóg zatrzyma każdego nieprzyjaciela przed skonsumowaniem nas, przed pożarciem.

Dobra wiadomość Ewangelii jest taka, że służymy Bogu absolutnej miłości – Bogiem miłosierdzia, który pragnie doprowadzić swoich umiłowanych do miejsca ponad wszelkimi zamieszkami. Bożym ostatecznym celem dla wszystkich Jego dzieci jest obfite życie. On nigdy nie zaplanował, żebyśmy szli przez życie skoncentrowani na naszych grzechach i upadkach. Ale nie możemy zająć swojego miejsca w Bożym planie, aż się w pełni utożsamimy z Jego śmiercią i zmartwychwstaniem.

#biblia #walkaduchowa #bog #chrzescijanstwo

@Ijon_Tichy

15.08.2019 16:01

@MemeNinja, Wybacz, ale słowa przez ciebie użyte i ton wypowiedzi dalece odbiegał od języka kulturalnego. Wypowiedziałeś się w wyjątkowo wulgarny i agresywny sposób, a ja bez zbędnych emocji stwierdziłem jedynie ten fakt :). To język rynsztoku.

@MemeNinja

15.08.2019 16:18

@Ijon_Tichy, Ojoj jakiś ty kulturalny i oczytany. Jakbyś nie wiedział to jest stylistyka zaczerpnięta z memów, stosowanie przekleństw ma podkreślić przekaz.

@UltraMarynarz

15.08.2019 15:30

@Ijon_Tichy, Dla mnie, jako ateisty, który przeczytał Biblię i coś starał się z niej wyciągnąć wyłania się zupełnie inny obraz Boga, niż ten serwowany przez katolików. W ST Bóg często przemawia i to jako byt, który samo sobie mówi, że jest zawistny, zazdrosny itp. topi ludzkość w morzu krwi (wody też ( ͡º ͜ʖ͡º)). W NT ledwo się pojawia, za to serwowana jest wizja z punktu widzenia Jezusa, która jest z goła odmienna, jednakże w Apokalipsie wraca stary, "dobry" Bóg. Nie mogę zatem do końca zrozumieć, jak chrześcijanie mogą mówić tu o miłości, kochającym ojcu itp. Jak Wy to godzicie, w sensie wizję z ST i NT?

@Ijon_Tichy

15.08.2019 15:42

@UltraMarynarz, Katolicy różnie to tłumaczą i w ogóle z Katolicyzmem nie zgadzam się w wielu kwestiach. Jak przeskoczę na laptopa, to postaram się wyjaśnić, bo to bardzo rozległy temat. Sprzeczność jest pozorna, a to, że Bóg wydawał wyroki śmierci, jest wyjaśnione i nie budzi moich wątpliwości. Można się oburzać na takie sformułowanie, ale myślę, że warto zapoznać się z wyjaśnieniem.

Ps.

Tak w ogóle, to w kościołach różnych wyznań jest dużo pieśni, modlitw, uwielbienia i frazesów typu "chwała Bogu", "allelujah!" "Bóg jest moim Panem i zbawcą" oraz tradycji (Kościół Katolicki), ale niestety bardzo mało jest treści, bardzo mało teologii. Ogromną większość chrześcijan w ogóle nie rozumie o co chodzi w ich wierzę, w ogóle nie znają Biblii. Powtarzają ceremoniały, powtarzają schematy i odtwarzają frazeologię, ale niewiele z tego rozumieją.

Bardzo to żenujące i smutne.

@UltraMarynarz

15.08.2019 15:48

@Ijon_Tichy, To, że nie wiedzą co robią i bezmyślnie powtarzają te same rzeczy, nie zastanawiając się nad ich treścią to akurat wiem. Z boku wygląda to jak mechaniczne odtwarzanie tego samego co tydzień w kościele, odbębnią coś, co uważają za swój obowiązek i po wyjściu zapominają po co tam byli i jaki jest sens tego.

Fajnie, że będzie Ci się chciało to wyłuszczyć i to z punktu widzenia niekatolika ( ͡° ͜ʖ ͡°) czekam.

@droid_bojowy

15.08.2019 13:02

@MemeNinja

15.08.2019 11:57

@Ijon_Tichy, W tej bajce były smoki?

@Ijon_Tichy

15.08.2019 12:45

@MemeNinja, miłego dnia życzę.

@droid_bojowy

15.08.2019 12:58

@MemeNinja, @Ijon_Tichy,

https://m.youtube.com/watch?v=_jX3qsyIlHc

Ap 12 12-13

"3 I inny znak się ukazał na niebie:

Oto wielki Smok3 barwy ognia,

mający siedem głów i dziesięć rogów

– a na głowach jego siedem diademów.

4 I ogon jego zmiata trzecią część gwiazd nieba:

i rzucił je na ziemię.

I stanął Smok przed mającą rodzić Niewiastą,

ażeby skoro porodzi, pożreć jej dziecię. "

@Ijon_Tichy

15.08.2019 13:33

@droid_bojowy, Smok, jego cechy i atrybuty oczywiście mają znaczenie symboliczne, prorocze i dotyczą czasów końca.

@MemeNinja

15.08.2019 13:53

@Ijon_Tichy,

Biblia: (jakieś pojebane gówno)

Ateista: To jest śnieszne

Katolik: Źle to interpretujesz

XD

@Ijon_Tichy

15.08.2019 14:35

@MemeNinja, Dodałbym do twojej wypowiedzi człowieka normalnego i zrównoważonego, który nie obrzuca ludzi myślących inaczej niż on rynsztokowymi epitetami ;). Miłego dnia.

@MemeNinja

15.08.2019 15:23

@Ijon_Tichy, O radziłem Ciebie? Obraziłem o goś innego? Nie? Może przypadkiem ty się obraziłeś, o to twierdzenie że biblia jest śmieszna i pojebana? Twierdzisz że obradziłem Ciebie, bo obraziłem książkę, a obrazić jej nie mogłem, bo TO JEST TYLKO KSIĄŻKA? XD

@Ijon_Tichy

15.08.2019 15:32

@MemeNinja, Cóż. Pozostają ci co najmniej dwa wyjścia z tej zajmującej cię sytuacji. Albo poznać tę "książkę" nie z opowieści i memów, lecz samemu. Albo unikać tej "książki". Bardzo emocjonalnie podchodzisz do tematu, a emocje nie są najlepszym towarzyszem ignorancji.

@MemeNinja

15.08.2019 15:50

@Ijon_Tichy, Mi wystarczy poznawania tej książki, jako byłemu katolikowi. Poza tym, to ty się obradziłeś o to że obraziłem twoją ulubioną książkę. Ja cisnę bekę. Ty kierujesz się emocjami misiu.

@Ijon_Tichy

15.08.2019 15:53

@MemeNinja, Przecież ja piszę z uśmiechem i życzliwą wyrozumiałością :) serio. Coś chyba źle zrozumiałeś.

@MemeNinja

15.08.2019 15:57

@Ijon_Tichy, "który nie obrzuca ludzi myślących inaczej niż on rynsztokowymi epitetami(…)" Wcale nie wziąłeś do siebie tego że obraziłem książkę.