Data: 25.03.2020 19:19

Autor: Alojz

Niemcami rządzą wirolodzy, to oni doradzają Merkel i innym polityką w Niemczech, w kwestii kwarantanny, i dalszego działania jeśli chodzi o #koronawirus

Fachowcy pierwszej klasy,znani nie tylko w Niemczech, ale i na świecie.Tylko że oni patrzą na problem pod kątem "Jak spowodować by wirus rozprzestrzeniał się jak najwolniej " Ale brak pytań o gospodarkę i jak to będzie wyglądać finansowe i społecznie dla państwa.Bankructwa zwykłych obywateli,bezrobocie,brak kasy na służbę zdrowia itd

Jak już pisałem na nocnej, Niemcy mogą sobie pozwolić na wzrost zachorowań w granicach 40 000 nowych chorych dziennie,powyżej tej liczby będą sceny jak z włoskich szpitali.

Czyli w trzy miesiące zachoruje na ten wirus 4 miliony Niemców,pozostanie jeszcze koło 75 milionów które nie zachorowały na niego. Naukowcy sami mówią że w tym roku raczej nie ma szansy na szczepionkę, czas jest za krótki na testy.

Jak długo wytrzyma gospodarka ? Dziś dwóch znajomych żony, dowiedziało się że ich firma skraca czas pracy, co oznacza dla pracowników: 60% " gołej " pensji w zamian za to są dalej zatrudnieni.

Żadna gospodarka nie wytrzyma przez pół rocznej kwarantanny i "Home Office"

Jak myślicie, za trzy ,cztery miesiące kwarantanny, pierwsze rządy zdecydują się na powrót do normalnego zycia mimo tego że umrze więcej osób niż w czasie kwarantanny?

#pytanie #gospodarka

@Starszyoborowy

25.03.2020 19:33

@Alojz, Bill Gates : "Nie ma miejsca na rozwiązania pośrednie. Trudno powiedzieć ludziom: Hej, chodźcie dalej do restauracji, kupujcie domu, zignorujcie ten stos ciał w kącie. Chcemy żebyście dalej wydawali pieniądze bo gdzieś tam jest polityk który twierdzi, że najważniejszy jest wzrost PKB. Przywrócenie gospodarki na odpowiednie tory jest o wiele łatwiejsze niż przywrócenie ludzi do życia."

@LadacznicoOdporny

25.03.2020 19:24

@Alojz,

Lepiej wcześniej niż później. Parę postów niżej miałem rozkminę na ten temat :)