Data: 21.03.2020 17:00

Autor: reflex1

Czytam co jakiś czas ze w kolejnych polskich szpitalach zaczyna brakować masek, rękawiczek, czy płynu.

I zastanawiam się jak to możliwe. Gdzie jest agencja rezerw strategicznych (czy jak to się w PL nazywa)? Gdzie zapasy wojska?

Przecież to są podstawowe artykuły.

#koronawirus #powaznesprawy #polska

@lisq

22.03.2020 00:17

@reflex1, "państwo teorytyczne" nie wzięlo się znikąd.

Od upadku komunizmu polskie wojsko z każdym kolejnym rządem szło bardziej w defilady i prezencję niż obronność. Rezerwy? No były na inwentaryzacji, co z tego że inwentaryzację wykonano metoda Kopiego-Wkleja? :D

Przecież już nawet olsztyński Urząd Skarbowy zamiast zniszczyć 1500 litrów spirolu bez akcyzu oddał go lokalnym szpitalom. Gdize US a gdize jakaś Agencja Rezerw xD. Ratownictwo medyczne mówi otwarcie że są traktowani jak mięso armatnie, ZUS MOŻE Ci odroczy składki jak się wyspowiadasz dwa pokolenia wstecz, a teraz bomba: dzięki decyzjom klaunów z cyrku na Wiejskiej nie mogę kupić przez neta maseczek, mimo że wszędzie wokół trąbi się żeby każdy bezwzględnie zakrywał usta i nos wychodząc z domu.

To tyle jeśli chodzi o organy państwowe.

@false_nine

21.03.2020 17:07

@reflex1, zapasy wojska już od dawna nie istnieją. Były nawet wyprzedaże robione. A kupowany sprzęt musi być jak najtańszy, często z 'recyklingu' (choć bardziej pasowało określenie by "z odzysku"). Polska nie jest krajem przygotowanym do kryzysów tego typu ani wojen.

@Gra_Melodia

21.03.2020 17:04

@reflex1, Wojsko ma OP-1