Trzaskowski: Byłem na spotkaniu grupy Bilderberg

Data: 20.05.2020 10:56

Autor: ziemianin

tvp.info

#grupabilderberg #organizacja #aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci

Byłem na spotkaniu grupy Bildenberg – przyznaje prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Polityka PO pytano o to na konferencji prasowej przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, gdzie wystąpił z innymi samorządowcami. Jak poinformował Trzaskowski, na nieformalne spotkanie międzynarodowej organizacji zaprosił go były szef dyplomacji Radosław Sikorski.

Trzaskowski: Byłem na spotkaniu grupy Bilderberg

Grupa Bilderberg to międzynarodowe stowarzyszenie osób ze świata polityki i gospodarki, organizujące co roku spotkanie dla około 130 osób, złożone z najwyższej rangi polityków, członków zarządów wielkich instytucji, banków i globalnych korporacji.

Podczas w całości zamkniętego i odciętego przed dostępem mediów spotkania omawiane są najważniejsze dla świata sprawy dotyczące polityki, gospodarki i bezpieczeństwa.

– Spotykają się premierzy, często również prezydenci, szefowie największych światowych firm, eksperci i profesorowie, którzy zajmują się największymi wyzwaniami – mówił na konferencji prezydent stolicy. Jak dodał, uczestnicy spotkania rozmawiali „z największymi autorytetami świata o cyberbezpieczeństwie, sztucznej inteligencji, o zagrożeniach ze strony Rosji i rywalizacji z Chinami”.

Zdaniem Trzaskowskiego takie nieformalne spotkania „pomagają przede wszystkim budować wiedzę na temat tych wszystkich wyzwań, które są przed nami”. – Ten rząd nie ma żadnych kontraktów, bo odwraca się od swoich partnerów – powiedział kandydat KO w wyborach prezydenckich.

Zeszłoroczne spotkanie Grupy Bilderberg odbyło się w szwajcarskim Montreaux. W spotkaniu wzięło udział wiele wpływowych osób z całego świata, w tym m.in. przewodniczący Światowego Forum Ekonomicznego Børge Brende, premier Holandii Mark Rutte, były premier Włoch Matteo Renzi, minister obrony Niemiec Ursula von der Leyen, były sekretarz stanu USA Henry Kissinger, szef koncernu Axel Springer Mathias Dopfner.

Jak poinformował Trzaskowski, na spotkanie zaprosił go Radosław Sikorski, który sam również był uczestnikiem tego spotkania, podobnie jak dziennikarka TVN Jolanta Pieńkowska.

W minionych latach Polskę reprezentowali m.in. Jacek Rostowski, Andrzej Olechowski, Aleksander Kwaśniewski, Hanna Suchocka. W spotkaniu uczestniczyła też żona Radosława Sikorskiego Anne Applebaum.

@drdpr

21.05.2020 07:24

@ziemianin, Każdy polityk biorący udział w niejawnym międzynarodowym spotkaniu powinien być z miejsca pozbawiany stanowiska i dostawać dożywotni zakaz piastowania funkcji publicznych.

@Monte

20.05.2020 12:22

@ziemianin, teatrzyk dla gojów.

@Gra_Melodia

20.05.2020 11:01

@ziemianin, Dla wszystkich nich trybunał stanu się należy

@solo1979

20.05.2020 11:22

EDIT: Sory, chyba jest jakiś bug, nie w tym komentarzu miałem napisać. Przepraszam.

@Thanos, nie wiem, chyba jestem stary. Po co te ciśnienie na v3, v4, v……. Portal wydaje mi się ok.

Z mojej perspektywy to przydałoby się ewentualnie pm i może odznaczenia.

Np ktoś wrzuca fake newsy, to taguje się go ,że fakenewser.

No i dobry portal musi trzymać jakiś fason, wiem ,że społeczeństwo coraz głupsze i dlatego wykop jest lubiany.

Lurker wg mnie już teraz jest wyjątkowy dzięki paru użytkownikom.

No to miłego dnia i nie przejmuj się krytyką, no chyba, że konstruktywną.

@Thanos

20.05.2020 13:13

@solo1979, hehe, dzieki za miłe słowa ziooom! takie komentarze motywują mnie do v3 (ktora w koncu nadejdzie, bo nic nie trwa wiecznie przeca! :D )