Data: 28.02.2020 21:36

Autor: FiligranowyGucio

Ciężka Artyleria_Fb

https://www.facebook.com/CiezkaArtyleria/

Nie będzie chyba żadnym zaskoczeniem, jeśli powiem, że polska polityka historyczna leży na każdym froncie.

Miliony złotych idą na muzeum POLIN, w których to znajdują się tablice i odbywają się wykłady przedstawiające nas jako zagorzałych antysemitów, a Polacy są tam traktowani jak obywatele drugiej kategorii. Engelking dostaje półmilionowe granty na swoje polakożercze badania.

Łożymy milionowe i bezzwrotne pożyczki na Ukrainę, w której polityka oraz społeczeństwo jest kształtowane antypolsko, a niektórzy politycy domagają się nawet rewizji granic oraz zwrotu Przemyśla i innych polskich miast, a także negują ludobójstwo wołyńskie. Muzeum Kresów Wschodnich nadal nie ma. Ale za to planowane są dwa nowe muzea żydowskie – tak jakby problem z jednym nie wystarczał. A kiedy był ambasador Kanady kłamie i szkaluje Kraków, oskarżając ich o mordowanie Żydów to reakcji MSZ nie ma. Piękne dbanie o nasze interesy.

Pomniki to również ważny aspekt polityki historycznej. Tutaj także państwo sobie nie radzi, przykładem jest projekt pomnika bitwy warszawskiej – który nie tylko jest nieoryginalny, ale sama kwota przeznaczona na niego to jakiś nieśmieszny żart – bo maksymalny budżet na niego przeznaczony to 3 miliony. Zwłaszcza jak się przyjrzeć kwocie jaką wydają na muzeum POLIN…

Sam wygląd można uznać za plagiat – bo bardzo podobnie wygląda Statuetka promocyjna zespołu Led Zeppelin „The Object” (1976). Kolejną ciekawostką jest również to kto będzie budował ten obelisk. Mirosław Nizio projektował bowiem również Muzeum POLIN. Przypadek? Nie sądzę…

Ten projekt jest beznadziejny gdyż nie spełniał będzie swojej podstawowej roli, czyli turysta z zagranicy nie będzie miał pojęcia czego ten skręcony słup dotyczy. W europejskiej tradycji symbolem zwycięskich bitw bywały Łuki Triumfalne – i coś w tym stylu byłoby bardziej odpowiednie.

To jest robione na odwal się. Nawet go prawdopodobnie nie ukończą do 15 sierpnia, bo konkurs jest robiony na ostatnią chwilę. Stołeczny konserwator zabytków Michał Krasucki zapowiedział, że realizatorzy zrobią wszystko, aby zmieścić się w roku obchodów Bitwy Warszawskiej.

To jest po prostu farsa. Mamy niesamowitą historię, ludzi, którzy dali wiele Europie, ale na rządzących wybieramy zwykłych ciuli. Gdyby o wyglądzie tego pomnika decydowali najlepsi artyści, a ostateczny projekt wybrało społeczeństwo, a nie politycy to mielibyśmy coś znacznie ładniejszego.

#ciezkaartyleria #fb #wiadomosci #polska #polityka

@tensorflow

28.02.2020 22:06

@FiligranowyGucio, czytając takie rzeczy to chyba nie wrócę do polski, ogólnie to co sie dzieje z wydatkami publicznymi to chujnia, niewiem czemu wszyscy tak się skupiają na pomnikach i muzeach za miliony, gdy ludzie umierają w kolejkach do lekarza, żałują na szkolenia dla nauczycieli (np było szkolenie w CERN do 2010 "finansowane" a potem stwierdzili że nie dadza kasy, bo nie sa pewni jakosci szkolenia, z czego kasa szła tylko na koszty transportu i nocleg – mowa o 2000 pln … , a reszta byla finansowana przez CERN)

@FiligranowyGucio

28.02.2020 22:57

@tensorflow, propaganda,tak samo z TVP

@Monte

29.02.2020 00:46

@tensorflow, @FiligranowyGucio, Pociesze was, nie tylko w Polsce tak jest. Norwegia- 4 miliony dolarów dla honoseksualisty który sra farbami XDDDD

https://nationalfile.com/norway-artist-who-spray-paints-with-anus-receives-4m-in-public-funds/

Myślę, że to ma jakiś większy cel by zniszczyć kulturę i sztukę w krajach europejskich i Skandynawskich. Może to nowy marksizm jak to @Ijon_Tichy pisze, nie wiem ale to nie jest normalne.

Dlatego ja sstaram się postowac tu prawdziwą sztukę

@Ijon_Tichy

29.02.2020 01:15

@Monte, TEORIA KRYTYCZNA (opracowana przez tzw. szkołę frankfurcką) zakłada sukcesywny, wytrwały i zaplanowany na długie lata demontaż kultury (i trwa co najmniej od lat 60-tych) i wszystkiego co przyczynia się do solidnej spójności świadomości zbiorowej.

Dostrzegamy więc obsesyjny atak na kulturę nie tylko na poziomie jawnych, kontrkulturowych manifestacji pół zwierząt z organizacji typu femen, antifa, czy agresywnego LGBT, lecz posuwa się antykultura dalej, podstępem, aż do poziomu zbiorowej świadomości, dokonując demontażu idei, dekonstrukcji symboliki, alegorii, znaczeń słów, frazeologii, pomieszania kontekstów (postmodernizm), kultu brzydoty i kiczu, kultu bezsensu i płycizny, a nawet wręcz wulgarnej prowokacji, jak na przykład przedstawianie przez Netflix Chrystusa jako pederastę włóczącego się w towarzystwie zapijaczonych, wulgarnych meneli apostołów – są to zabiegi prymitywne, ale jakże skuteczne!

Chodzi po prostu o podważanie wszystkiego co ważne i wartościowe w tradycyjnej kulturze, nawet najbardziej barbarzyńskimi metodami, zbezczeszczenie i obśmiewanie, rozmontowywanie wszelkimi metodami tego, co tradycyjna kultura ze sobą niosła, wprowadzenie jak największego chaosu i pomieszania, aby zbiorowość ludzka nie umiała się w tym odnaleźć, aby ludzie byli w tym wszystkim pogubieni, zdezorientowani i bez własnej opinii, żeby świadomość zbiorowa nie była spójna żeby ludzie nie mogli oprzeć się na potężnej, wspólnej idei, która mogłaby stanowić układ immunologiczny przeciwko wprowadzanemu krok po kroku marksizmowi.

Zauważcie proszę, jak doskonale jest to skoordynowane z innymi zabiegami mającymi na celu rozmontowywanie kulturowe – masowe sprowadzanie imigrantów, prowadzeni polityki, mającej na celu jak największą migrację ludów wewnątrz Europy, ale także spoza kontynentu. Tworzenie podziałów społecznych poprzez sztuczne powoływanie do istnienia kolejnych klas społecznych, nowego proletariatu w postaci pożytecznych idiotów z LGBT, feminazistek, eko-frajerów, imigrantów i innych.

Ależ oczywiście, że mamy do czynienia z działaniem przemyślanym i realizowanym przez ideologię marksistowską, która kolejno zdominowała najpierw ośrodki akademickie zajmujące się naukami społecznymi, a następnie wychowała w ideologii marksizmu "elity" mediów, polityków, tzw. "artystów" i ludzi zajmujących się szeroko rozumianymi naukami społecznymi. Te "elity" od lat 60-tych przejęły władzę i kontrolę w sztafecie pokoleń, doprowadzając krok po kroku do zmian, które (bardzo szczątkowo) opisałem powyżej. Za symboliczny początek antykulturowej rewolucji nowego marksizmu uznaje się tzw. "rewolucję seksualną" w roku 1968, choć ideologiczny grunt pod tę zaplanowaną operację był przygotowywany przez lewicowy think tank już od kilku dekad.

Polecam stronę https://www.historiasztuki.com.pl/

@FiligranowyGucio

29.02.2020 07:48

@Ijon_Tichy, nawet najbardziej barbarzyńskimi metodami, zbezczeszczenie i obśmiewanie, rozmontowywanie wszelkimi metodami tego, co tradycyjna kultura ze sobą niosła-to samo robią katolicy.

@Ijon_Tichy

29.02.2020 10:42

@FiligranowyGucio, Jakkolwiek nie pochwalam katolickich metod z dawnych czasów, bo nie miały one nic wspólnego z tym, czego nauczał Jezus, to zapewnili oni cywilizacyjny skok ludom słowiańskim. Bez najmniejszej wątpliwości wyszło to na korzyść tych ludów. I to bardzo.

@FiligranowyGucio

29.02.2020 11:20

@Ijon_Tichy, https://www.youtube.com/watch?v=j8iYFkEiMOk

@Ijon_Tichy

29.02.2020 11:21

@FiligranowyGucio, Bardzo nie lubię słuchać jego muzyki, więc nie gniewaj się, ale nie posłucham.

@FiligranowyGucio

29.02.2020 11:23

@Ijon_Tichy, Alleluja :)

@Monte

01.03.2020 02:03

@FiligranowyGucio, Jezus nie był Żydem a był Galilejczykiem, Nazaryjczykiem.

@FiligranowyGucio

01.03.2020 08:23

@Monte, To co on robi w Polsce? ;)