Data: 06.07.2019 11:50

Autor: MrHardy

W swoim tradycyjnym podsumowaniu weekendu wyścigowego brytyjski dziennikarz Joe Saward poświęcił akapit Williamsowi, skupiając się na niedawnym ogłoszeniu definitywnego odejścia z zespołu Paddy Lowe`a i potencjalnych jego skutkach.

„Jest możliwy pewien ruch niebawem w Williamsie po informacji, że Paddy Lowe i zespół rozstają się, co oznacza, że osiągnęli porozumienie i Lowe nie jest tam już pracownikiem. Skoro tak, to działania mogą się zacząć. To może być tylko zbieg okoliczności, że Pat Fry zdecydował się odejść z McLarena, ale byłby dobrym człowiekiem do pozbierania układany w Grove i skierowania zespołu we właściwym kierunku” – pisze Saward.

I rzeczywiście, osoba tak doświadczona jak Fry byłaby dobrym kandydatem do Williamsa, jednak obecnie są to jedynie spekulacje.

Co ciekawe, Saward pisze również o innych zmianach w Williamsie.

„Nowy CEO (obecnie rolę tę pełni Mike O`Driscoll) jest spodziewany dość szybko. Można spekulować o tym, kto może nim zostać, ale wybór jest dość ograniczony, chyba żeby podjąć ryzyko wzięcia kogoś spoza sportu. W sytuacji Williamsa nie byłoby to rozsądne. Oznacza to, że można wyobrazić sobie kogoś takiego jak Eric Boullier lub Jost Capito, obejmujących tę funkcję. Otmar Szafnauer z Racing Point również wydawałby się dobrą opcją, ale wydaje się być obecnie związany” – dodaje Saward.

Źródło: motorsportmagazine, https://powrotroberta.pl/2019/07/saward-spekuluje-o-zmianach-w-williamsie.html

#f1 #formula1

@Sillia

06.07.2019 11:59

@MrHardy, pytanie tylko, na ile faktycznie można poprawić sytuację Williamsa?

Coś się ostatnio mówiło więcej na temat różnic sprzętowych między kierowcami? Bo nie śledziłam za bardzo…

@MrHardy

06.07.2019 12:03

@Sillia, Oj nie wiem co by trzeba było tam zrobić by poprawić sytuację. Tak są różnice sprzętowe, bolid Roberta różni się od bolidu Georga. Moim zdaniem jeszcze jedną osobą, która powinna odejść jest córka Sir Franka Williams czyli Clair odkąd objęła to stanowisko na którym jest pociągnęła, legendarny zespół na dno i ciągle ciągnie po dnie. Williams może uczyć się od McLarena jak odbić się od dna ponieważ McLaren przez ostatnie lata był w tym miejscu co zespół z Groove..

@Sillia

06.07.2019 12:37

@MrHardy, no Clair jest najlepszym przykładem na to, że należenie do rodziny nie jest wystarczającą kompetencją do obejęcia kierowniczego stanowiska

@MrHardy

06.07.2019 12:39

@Sillia, Najbardziej śmieszy mnie jej postawa. Wszyscy widzą jak jest źle, część widzi, że bolidy się różnią a ona pierdzieli pr'owe gadki, że wszystko jest w porządku itd. Wydaje mi się, że przeniosła się do swojej Nibylandii.

@Sillia

06.07.2019 13:11

@MrHardy, próbuje przykryć niekompetencję PRem