Latarnicy, LGBT, warszawka etc - Międlar niezawodny :-)

Data: 07.04.2019 13:15

Autor: malcolm

wprawo.pl

"Etapami, wszak konsekwentnie „pchając wózek bez kółek”, w Polsce próbuje się zaprowadzić lewackie standardy marksistowskiego Zachodu. Tolerancja zboczeń, kneblowanie ust, kryminalizacja stojących w obronie cywilizacji łacińskiej i własnego narodu. To wszystko dzieje się na naszych oczach i naprawdę trzeba być ślepcem, by tego nie dostrzegać. Z roku na rok, pedalstwo jest coraz bliżej placówek z dziećmi. Ba, do stołecznych szkół już są wprowadzani. A co my na to? Trąbimy, mówimy, alarmujemy. (…)

CDA.pl

wprawo.pl Międlar i Latarnicy

#POLITYKA #CIEKAWOSTKI #NEWSY

@wwex

07.04.2019 22:58

@malcolm, jakiś przykład gwałtu na logice, intencjonalnego mylenia pojęć i używania półprawd?

@malcolm

08.04.2019 15:41

@wwex, A jakie są prawdy?

@WodzNaczelny

07.04.2019 15:45

@malcolm, Międlar pierdoli takie bzdury, że głowa mała.

Myli intencjonalnie pojęcia, gwałci logikę i używa półprawd, a nacjololo go słuchają z wypiekami na twarzy.

Dodajmy sobie fakt, że z punktu widzenia KK jest heretykiem.

@Beowulf

08.04.2019 00:28

@WodzNaczelny, Heretykiem? O ile mi wiadomo jest suspendowanym księdzem (tak, wciąż jest księdzem), ale o herezji nie słyszałem. Masz coś na poparcie tej tezy czy po prostu tak sobie palnąłeś?

@WodzNaczelny

08.04.2019 13:20

@Beowulf, Bardzo chętnie.

Pierwsza herezja Międlara to sam fakt nacjonalizmu.

Idea "mój kraj jest lepszy niż Twój" niszczy kanwę katolicyzmu, że wszyscy jesteśmy braćmi w wierze, tak długo jak wyznajemy wiarę w Chrystusa.

Św. Paweł pisze:

"Nie ma już wolnego i niewolnika. Nie ma już Greka ani Żyda, bo zjednoczyła nas jedna wiara w Chrystusie Jezusie, Panu Naszym"

Tymczasem dla Międlara nie jest najważniejszy Chrystus tylko to, czy ktoś ma w paszporcie narodowość polską czy nie.

@Beowulf

08.04.2019 14:20

@WodzNaczelny, To ma być herezja? Czym ty to udowadniasz? Cytatem wyrwanym "z mięsem"? Tak sobie nie pogadamy, bo to metoda protestantów, gdzie każdy nawiedzony interpretuje co mu się podoba bez ładu i składu. A potem robi się kilka tysięcy denominacji… Pokaż mi gdzie władze kościelne postawiły mu zarzut herezji, a nie rób ladacznicy z logiki.

@WodzNaczelny

08.04.2019 21:40

@Beowulf, Tak to jest herezja, a cytat nie jest "wyrwany".

Proszę bardzo, masz szersze spektrum, choć według mnie grasz tanio na czas, licząc że mi się znudzi i dalej się będziesz oszukiwać że nacjonalizm nie przeczy katolicyzmowi. I jeszcze to mi śmiesz zarzucać protestantyzm, a nie Międlusiowi, który kuma się z tzw. "Kościołem Polskim", czyli innymi słowy protestancką sektą.

Gal. 3 22-29:

22 Lecz Pismo poddało wszystko pod /władzę/ grzechu, aby obietnica dostała się na drodze wiary w Jezusa Chrystusa tym, którzy wierzą. 23 Do czasu przyjścia wiary byliśmy poddani pod straż Prawa i trzymani w zamknięciu aż do objawienia się wiary. 24 Tym sposobem Prawo stało się dla nas wychowawcą, /który miał prowadzić/ ku Chrystusowi, abyśmy z wiary uzyskali usprawiedliwienie. 25 Gdy jednak wiara nadeszła, już nie jesteśmy poddani wychowawcy. 26 Wszyscy bowiem dzięki tej wierze jesteście synami Bożymi – w Chrystusie Jezusie. 27 Bo wy wszyscy, którzy zostaliście ochrzczeni w Chrystusie, przyoblekliście się w Chrystusa. 28 Nie ma już Żyda ani poganina, nie ma już niewolnika ani człowieka wolnego, nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie Jezusie. 29 Jeżeli zaś należycie do Chrystusa, to jesteście też potomstwem Abrahama i zgodnie z obietnicą – dziedzicami.

Szerzej się nie da.

Herezja ciąży na każdym nacjonaliście, który pogardza i nienawidzi innych tylko przez to że nie są tej samej narodowości co nacjol.

@Beowulf

08.04.2019 23:08

@WodzNaczelny, Liczysz, że jak będziesz powtarzał w kółko to samo, to się w końcu znudzę, zmęczę i pokajam dla świętego spokoju? Akurat Luter bardzo sobie cenił list do Galatów. Problem tym, że wyrwałeś to z kontekstu historycznego i wymachujesz tekstem na oślep niczym pałą. W liście do Galatów św. Paweł polemizuje z tymi, którzy chcieli ściśle wiązać chrześcijaństwo z judaizmem. Budowanie na tym cytacie jakiejś teorii o herezji Międlara jest zupełnie odjazdowe :D

Herezja ciąży na każdym nacjonaliście, który pogardza i nienawidzi innych tylko przez to że nie są tej samej narodowości co nacjol.

No to żeś walnął niczym łysy grzywką o parapet. Słyszałeś kiedyś o nacjonalizmie integralnym? Albo o nacjonalizmie chrześcijańskim? Oczywiście, że nie słyszałeś, bo byś nie wypisywał takich głupot. Taka mała podpowiedź – jak chcesz "powalczyć" z nacjonalizmem z pozycji chrześcijańskich, to poszukaj u Piusa XI w Mit brennender Sorge. Tylko znów nie zgub kontekstu historycznego, który tam aż bije po oczach :D

@WodzNaczelny

09.04.2019 08:34

@Beowulf,

Akurat Luter bardzo sobie cenił list do Galatów

Logika "Hitler pił wodę więc ty też jesteś nazistą bo pijesz wodę" w akcji.

Nie no, super.

Problem tym, że wyrwałeś to z kontekstu historycznego

Powtarzasz się.

W liście do Galatów św. Paweł polemizuje z tymi, którzy chcieli ściśle wiązać chrześcijaństwo z judaizmem.

Nie, z tymi którzy chcieli patrzeć na nie-Żydów jako chrześcijan drugiej kategorii.

Co jest gówno prawdą i co idealnie odnosi się do tego co głosi Międluś.

Słyszałeś kiedyś o nacjonalizmie integralnym? Albo o nacjonalizmie chrześcijańskim?

Przypudrowanie trupa nie sprawia że będzie żywy.

Encykliki papieskie są interpretacją i rozprawą Biblii, nie samą Biblią.

I w dupie mam kontekst historyczny, bo Biblia jak i one, są ponadczasowe.

@Beowulf

09.04.2019 23:05

Logika "Hitler pił wodę więc ty też jesteś nazistą bo pijesz wodę" w akcji.

@WodzNaczelny, No tak, ad hitlerum…

Co jest gówno prawdą i co idealnie odnosi się do tego co głosi Międluś.

No tak, Roma locuta, causa finita… A jakieś inne argumenty, poza fekalnymi?

Przypudrowanie trupa nie sprawia że będzie żywy.

A merytorycznie? Nie da się? Pewnie się nie da, jak się nie wie, o czym się pisze…

I w dupie mam kontekst historyczny, bo Biblia jak i one, są ponadczasowe.

Odpuść mi zawartość swojego odbytu – nie interesują mnie zabawy klockami. Akurat encyklika Mit brennender Sorge jest ściśle związana z kontekstem historycznym i miejscem, w jakim powstała. Nawet nie przeczytałeś, tylko się sadzisz… Jak kundel ujadający zza ogrodzenia.