@kosmitolog

26.07.2019 19:59

@Ijon_Tichy, Niezależnie od okoliczności powiadasz…a jak określiłbyś sytuację, w której ktoś grozi ludziom, że ich dzieciom stanie się coś złego jeśli czegoś nie zrobią? Dobro czy zło? Bo chyba tak wygląda ten cały cyrk z oblewaniem niemowlaków magiczną wodą za pieniądze ich rodziców…

@Ijon_Tichy

26.07.2019 20:03

@kosmitolog, Trochę rozmydliłeś i rozmazałeś mysl, bo bardzo niejaso się wyraziłeś.

@kosmitolog

26.07.2019 20:08

@Ijon_Tichy, Zatem skonkretyzuję – ktoś otwarcie mówi, że jeśli czegoś nie zrobisz to w przyszłości twoim dzieciom stanie się straszna krzywda i będą cierpieć poza wszelkim wyobrażeniem. Czy taka groźba to coś dobrego czy złego? Bo mówisz, że dobro i zło jest niezależne od sytuacji. Jeśli ksiądz grozi w ten sposób rodzicom to robi dobrze czy źle?

@Ijon_Tichy

26.07.2019 20:25

@kosmitolog nie gniewaj się, ale spróbój zrozumieć ideę…

Ja kiedyś starałem się zrozumieć ideę ateizmu i mam jakiś wrobiony pogląd, bo bardzo starałem się zrozumieć i poczuć ateistyczny świat. Proszę, byś miał otwarty umysł i postaraj się zagłębić w biblię bez uprzedzeń, zeby mieć jakiś zrównoważony pogląd. Bo to co mówisz swiadczy o niemal zerowej wiedzy na ten temat. Nie gniewaj się.

@kosmitolog

26.07.2019 20:59

@Ijon_Tichy, Czyli po raz kolejny z rzędu unikasz odpowiedzi na proste pytanie. To już niemal taki wzorzec w tych naszych dyskusjach. Ja ci zadaję proste pytanie a ty zmieniasz temat, byle tylko nie odpowiadać. Tu się nie ma na co gniewać :)

@Ijon_Tichy

26.07.2019 21:25

@kosmitolog, Mam podobnie wyrozumiale zdystansowany stosunek do rzeczywistości – czy to do ludzi wierzących, czy do agnostyków, czy też do ateistów, czy twoich spostrzeżń.

Choć czasem dziwią mnie twoje nieadekwatne wtręty w stylu "potworki, aniłki, diabełki" – bo swiadczy to o ideologicznyn zaangażowaniu. W świtle chociażby zasady antropicznej, to takie zośliwości nie tylko nie wnoszą nic do dyskusji, ale są unikiem niegodnym poważnej debaty, Wyrazami szacunku – pozdrawiam.

@MemeNinja

26.07.2019 18:47

@Ijon_Tichy, Nie ma dobra i zła, tylko białego i tylko czarnego.