Data: 04.09.2019 11:18

Autor: Ijon_Tichy

I dam wam serce nowe, i ducha nowego dam do waszego wnętrza, i usunę z waszego ciała serce kamienne, a dam wam serce mięsiste (Ezechiel 36:26)

Dyskusja Jezusa z uczonym w Piśmie:

„A oto pewien uczony w zakonie wystąpił i wystawiając go na próbę, rzekł: Nauczycielu, co mam czynić, aby dostąpić żywota wiecznego?” (Łk 10:25). Uczeni w piśmie i Faryzeusze sprzeciwiali się Jezusowi i podważali jego autorytet przy wielu okazjach, ale teraz podszedł do niego prawnik, prawdopodobnie nasłany przez nich. Prawnicy są dobrze przygotowani w sztuce debaty i prawdopodobnie ten też był dobrze wyszkolony w prawach Starego Przymierza. Chyba oczekiwał, że Jezus zacznie recytować jakieś zasady na temat Sabatu, obmywania rąk, pokarmów czystych i nieczystych. Mieli tyle przepisów! ponad 600 praw Starego Testamentu! A jak odpowiedział Jezus? Który z nich prowadzi do życia wiecznego?

Jezus odpowiedział na pytanie tego prawnika pytaniem: „Co napisano w zakonie? Jak czytasz?” (10:26). Prawnik odpowiedział, „Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej, i z całej siły swojej, a bliźniego swego, jak siebie samego” (10:27). Jezus mu odpowiedział, „Dobrze odpowiedziałeś, czyń to, a będziesz żył” (10)28).

Tymi prostymi słowami Jezus usunął ciężar wszystkich zasad i przepisów (ponad 600!), a zaprezentował najbardziej odświeżające, zmieniające świat i przemieniające życie przesłanie, jakie kiedykolwiek mogliśmy usłyszeć.

Jezus wspomniał najważniejszą rzecz najpierw: kochaj Boga całym sercem, duszą i myślą. Kiedy nawiążesz z nim relację, on da ci nowe serce, które będzie poruszone współczuciem do innych. "I dam wam serce nowe, i ducha nowego dam do waszego wnętrza, i usunę z waszego ciała serce kamienne, a dam wam serce mięsiste. (Ezechiel 36:26). Serce uprzejme, troszczące się o innych.

Nigdy nie potrafisz kochać bliźniego tak, jak Jezus kocha nas, ale miłość do innych jest naturalnym produktem ubocznym przemienionego serca. Kiedy on cię przemieni, możesz powiedzieć z Psalmistą, „Jest moją radością, mój Boże, czynić Twoją wolę, a Prawo Twoje mieszka w moim wnętrzu” (Psalm 40:9).

Gary Wilkerson – worldchallenge.com

#dobro #chrzescijanstwo #biblia #teologia

@Pelikan

04.09.2019 16:09

@Ijon_Tichy, szczerze mówiąc nie lubię czytać ew Łukasza, a dlatego, że jej nie uznaję. Dlaczego? Ponieważ nie był apostołem, tak samo jak Marek. Bez tej zwodniczej ewangelii nie istniałby krk oraz jego odłamy. Nie byłoby zawodniczego i szatańskiego kultu Maryi. Czytam tylko naocznych świadków dzieł Chrystusa, czyli ew Jana, Mateusza, 3 listy Janowe, list Judy i apokalipsę( i oczywiście cały Stary testament). Nie będę się rozpisywać na ten temat, podam ci linka jeśli będziesz zainteresowany aby przeanalizować to co napisałem. Wszystko opiera się na dowodach z Biblii :)

https://panjezusjedynadroga.pl/biblia-czy-rzeczywiscie-przekaz-bozy-bez-kakolu/

@Ijon_Tichy

04.09.2019 13:33

@kosmitolog, Nie twoją rolą jest decydować o takich rzeczach. Miłego dnia.

@MemeNinja

04.09.2019 13:07

@Ijon_Tichy, Jakim chrześcijanem jesteś? Bo nljakiś czas temu się pytałem i nie odpowiedziałeś.

@Ijon_Tichy

04.09.2019 13:26

@MemeNinja, Już nie raz komuś odpisywałem, jeżeli tobie nie, to może przez nieopatrzność. Uważam, że żaden kościół nie zbawia, a jedynie sam Pan Bóg. Znam zarówno zdrowe jak i chore zbory protestanckie wszelkich denominacji (zieloni, baptyści, wolni chrześcijanie itd.) oraz chętnie słucham kazań katolickich księży, którzy mówią zgodnie z biblią (np. Pawlukiewicz – świetny ksiądz). Widzę pięknych chrześcijan w rożnych kościołach, a różnice między kościołami są zazwyczaj trzeciorzędne. I w każdym z tych kościołów mógłbym być i działać pochwalając to co dobre i potępiając to co złe. Obecnie uczęszczam do Kościoła Chrystusowego w RP. Ale przecież kościół jest wspólnotą, on nie zbawia. I gdyby w moim zborze zaczęto nauczać rzeczy niezgodnych z biblią, a nie dałoby się tego uzdrowić, to zmieniłbym kościół. Dziś należę tutaj, ale nie miałbym problemu w przynależeniu do jakiegoś zdrowego zboru w jakimś innym kościele. jestem m po prostu chrześcijaninem.

No chyba, że mówimy o Świadkach Jehowy – według mnie oni nie są chrześcijanami. To sekta wroga chrześcijaństwu. Już nawet Katolicyzmowi jest bliżej do chrześcijaństwa, choć w jego dogmatach jest tak wiele odstępstw. Niestety…

@MemeNinja

04.09.2019 14:57

@Ijon_Tichy, Hmm, tu muszę przyznać, że masz lepsze podejście do swojej wiary od większości. Zawsze mnie śmieszą ludzie, co w nakazach kapłanów widzą decyzje boskie i święte jest ich widzimisię.

@Ijon_Tichy

04.09.2019 15:06

@MemeNinja, Miło mi. Pozdrawiam.

@Thorns

04.09.2019 11:42

@Ijon_Tichy, Byłem za dzieciaka na spotkaniu z Davidem Wilkersonem. Spytałem taty, (który pochodził z kościoła katolickiego) co jest w kielichu, który trzymał David podczas "pamiątki". Tata mi powiedział, że krew Pana Jezusa. Wbiegłem wtedy po schodach, żeby spojrzeć z balkonu i zobaczyłem czerwone wino, ale wyglądało jak krew i uwierzyłem.