Prezydent Zełenski chciał by Ukraina została przyjęta do „Trójmorza”

Data: 04.10.2019 11:56

Autor: ziemianin

magnapolonia.org

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #polityka #ukraina #trojmorze

Jak zawiadamia portal kresy.pl minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz ujawnił, że prezydent Ukrainy prosił, by jego kraj mógł brać udział w inicjatywie Trójmorza.

Prezydent Zełenski chciał by Ukraina została przyjęta do „Trójmorza”

Jak podaje ukraińska agencja Ukrinform, Jacek Czaputowicz wziął w środę udział w Warszawskim Forum Bezpieczeństwa (Warsaw Security Forum). Powiedział tam o zabiegach nowego ukraińskiego prezydenta, by Ukrainę przyjąć do Trójmorza. „Prezydent Ukrainy Zełenski prosił nas o przyłączenie Ukrainy do +Trójmorza+. Na obecnym etapie jest to niemożliwe, jak i krajów Bałkanów” – mówił Czaputowicz.

Szef polskiej dyplomacji wyjaśnił, że członkami Trójmorza na dzień dzisiejszy mogą być wyłącznie państwa należące do Unii Europejskiej.

Zdaniem Czaputowicza inicjatywy Trójmorza nie powinno się wiązać z geopolityką, ponieważ według niego jest to jedynie projekt infrastrukturalny.

Projekt Trójmorza, którego pomysłodawcą i głównym animatorem jest Polska, łączy 12 państw Europy położonych w regionie trzech mórz: Bałtyckiego, Czarnego oraz Adriatyckiego: Austrię, Bułgarię, Chorwację, Czechy, Estonię, Litwę, Łotwę, Polskę, Rumunię, Słowację, Słowenię i Węgry. Zdecydowanym sprzymierzeńcem inicjatywy są Stany Zjednoczone.

Wołodymyr Zełenski pierwszą swoją oficjalną wizytę w Polsce rozpoczął 31. sierpnia br. W jej trakcie wziął udział w obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Przypomnijmy, że gdy w 2017 roku w Warszawie organizowano szczyt Trójmorza z udziałem Donalda Trumpa, na Ukrainie pojawiały się głosy zdziwienia, że prezydent tego kraju nie otrzymał zaproszenia na szczyt. Ówczesny ambasador RP w Kijowie Jan Piekło ujawnił, że sprawę ewentualnej obecności Petra Poroszenki na szczycie omawiano podczas spotkania marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego i przewodniczącego Rady Najwyższej Ukrainy Andrija Parubija w Truskawcu. Piekło twierdził wówczas, że sprawa udziału ukraińskiego prezydenta w szczycie pewnym stopniu zależała także od samego Trumpa. Rok później na Forum Regionów Trójmorza w Jasionce Kuchciński mówił, że polskie władze mają „ambitny plan, żeby zaprosić do współpracy Trójmorza państwa, które są poza Unią Europejską, w pierwszej kolejności Ukrainę i Mołdawię”. Ówczesny marszałek Sejmu dodawał, że jest to „kwestia otwarta”.

@Deadlyo

05.10.2019 21:02

Tak samo jak AVG i Avast miały szpiegować, Huawei też miał szpiegować takie afery robią cały czas.

Ja tam mam na to delikatnie wyjebane, z banku korzystam aplikacji w telefonie a poza tym nie robię n kompie nic poważnego, nie prowadzę biznesu wartego setki tysięcy ani nie jestem jakimś ważnym człowiekiem.

Dlatego jak mają dobrą ochronę na wirusy to korzystam, póki co nie znalazłem czegoś równi dobrego, co nie miałoby afery.

Możesz korzystać dalej z ESET nie jest najgorszy aczkolwiek brak mu trochę do K.

Filtry i bazę muszą mieć tą samą, ale jednak jakoś okrojony jest.

Choć zazwyczaj wystarcza antimalware, premium jego jest dość mocno zabezpieczone, wykrywa nawet trainer jako szkodliwy program, tak samo niektóre pliki BAT @12358,

@drdpr

05.10.2019 21:05

@hellboy, A po co ruscy tak o Donbas walczą. https://pl.wikipedia.org/wiki/Donieckie_Zag%C5%82%C4%99bie_W%C4%99glowe

@Deadlyo

05.10.2019 21:06

@drdpr,

Znów nas by zjedli wszyscy, że jesteśmy tacy źli.

Granica z putkiem nie jest taka zła, sojusze powinniśmy mieć zaraz przy granicach, aczkolwiek pamiętam rozbiory.

Nie mniej jednak przekroczenie małego kraju to dla nich pestka.

Zmieni się rząd, uspokoi hołotę i wyedukuje ich porządnie to może da to efekt, teraz jest to zwykłą hołota bez szkoły, wierząca w byle co.

Ukraina jest dość mocno ufortyfikowana i uzbrojona więc nie byliby dla nas łatwym kąskiem.

Ale gdyby naprawdę im odciąć kurek, to szubko by się nawrócili i nauczyli

@hellboy

05.10.2019 21:08

@drdpr, jak to?! To nie chodzi o Rosjan, którym dzieje się krzywda, zamieszkałych na tamtych terenach? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

@drdpr

05.10.2019 21:11

@hellboy, Oczywiście, że o nich chodzi. Przecież to oni są najcenniejszym surowcem ziem ukraińskich. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

@drdpr

05.10.2019 21:24

@Deadlyo, No Ukraina nie jest takim małym krajem do przekroczenia, a zawsze daje to jakiś czas na przygotowanie obrony. Raczej nie wierzę w najazd na cały kraj, ale przy wspólnej granicy z Rosją mielibyśmy taką samą sytuacje jak obecnie Ukraina, odrywanie terenów po kawałku. I właśnie o odcięciu kurka piszę. Koniec pomocy finansowej (a wpakowaliśmy już w nich gruby hajs), koniec z edukacją ich dzieci za pieniądze polskiego podatnika i do pracy jeździjcie sobie na zachód Europy przez Słowację i Czech. Zaprzestanie popierania Ukrainy na arenie międzynarodowej mogłoby ocieplić nasze stosunki z Rosją. To tylko takie moje gdybanie.

@Deadlyo

05.10.2019 21:31

@drdpr, są w miarę słuszne.

Jak nie da się marchewką to użyć kija trzeba

@drdpr

04.10.2019 15:52

@ziemianin, Jak przeproszą za ludobójstwo na Polakach, oddadzą Lwów i Podole Zachodnie, to może zaczniemy się zastanawiać nad zaczęciem jakichkolwiek rozmów.

@Deadlyo

05.10.2019 19:18

@drdpr, nie karaj dzieci za winę ojca.

Prędzej niech odrzucą całą tą hołotę, która po dziś dzień pochwala te ludobójstwa.

Niech pokażą, że są inni niż ich rodzice, a nie tacy sami.

Nie kara się dziecka za winę ojca, sam byś nie chciał płacić za winę ojca.

Póki nie pokażą, że są lepszymi ludźmi niż ich ojcowie to trzymam się z twoim zdaniem rękami i nogami

@drdpr

05.10.2019 19:55

@Deadlyo, O to chodzi,że właśnie nie chcą słyszeć o jakimkolwiek przepraszaniu a część z nich jest nawet dumna z czynów swoich ojców. A gdybym chciał karać dzieci za czyny ich ojców to pisałbym o krwawym odwecie, a nie nie oczekiwał przeprosin. Roszczenia terytorialne to już trochę inna historia. Choć nie popieram, to Rosja potrafi zadbać o swoje tereny oddane Ukrainie.

@Deadlyo

05.10.2019 20:09

@drdpr,

Dlatego wysłać do nich pisemko, że nie rozmawiamy na żadne tematy łączenia się krajem wspierającym ludzi dopuszczających się ludobójstwa.

CHoć ostatnio podobno walczyli z UPA i ich zwolennikami, to gdyby ich zdusili do końca, to mogłoby się opłacić każdemu takie połączenie.

Ukraina ma żyzne gleby, można z ich terenów zrobić ogromne pola uprawne.

Znajdą się tam setki miejsc pracy, podniesie się eksport warzyw i owoców, zwiększy się PKB i zarobią na tym oba kraje.

Bo Ukrainie brak pomysłu i funduszy, tak samo jak rąk do pracy.

A we dwóch potrafilibyśmy bardzo dobrze to zagospodarować, wszak pole uprawne wielkości większego miasta wyżywi cały kraj.

A i zostanie coś na eksport do zarobku, do tego My jako członkowie UE możemy ubiegać się o dotacje na ten projekt i wyłożyć na to mniej kasy

Druga sprawa, że wątpię aby na Ukrainie robili kiedyś testy co w glebie leży, więc i może się okazać, że znajdziemy tam wartościowe surowce

A co najważniejsze kolejny sojusznik to zawsze krok w dobrą stronę, zawsze się przyda wspólna pomoc na czarną godzinę.

I Ukraincy to wiedzą, że jedyne co może im pomóc wyjść z kartoflanej biedy to współpraca z sąsiadami, raz, że Rosja przestanie aż tak ich naciskać bo wszak kilka państw ot nie malutka ukraina, a dwa dostaną zastrzyk witalny i wrócą do życia

@drdpr

05.10.2019 20:30

@Deadlyo, Z brataniem się z Ukrainą to bym uważał. To zdradziecki naród i już dwa razy wbijał nam nóż w plecy. Co do robienia razem interesów to prędzej wpieprzą się tam Niemcy, wszak mają wspólne tradycje (odziały SS itp.).

@Deadlyo

05.10.2019 20:32

@drdpr,

I to jest problem, nie pomóc szkoda bo potencjał tam jest, tyle opcji, których nie możemy zrobić u siebie

A z drugiej, już wpadliśmy w zasadzkę i drugi raz nie mamy zamiaru.

Tam musiałby się zmienić rząd, na kogoś kto rzeczywiście chce pokoju i pomocy, bez przekrętów.

A tacy ludzie są, Węgrzy mają takich cały czas, przed wojną, podczas i po wojnie byli z nami.

Ukraina cały czas przeciw.

Albo dogadać się z Putinem, że bierzemy lwów i kilka ościennych terenów a Puten resztę.

Mamy gospodarkę tam uruchomioną i tanią siłę robocza

@hellboy

05.10.2019 20:35

wątpię aby na Ukrainie robili kiedyś testy co w glebie leży

@Deadlyo, jestem pewien, że robili. Jeśli nie Ukraińcy to wujek Józef ich z pewnością geologicznie przetrzepał.

@Deadlyo

05.10.2019 20:38

@hellboy, Wątpię aby dał radę zbadać wszystko dokładnie, może jakieś powierzchowne badania.

Ale o dokładniejsze wątpię

@hellboy

05.10.2019 20:51

@Deadlyo, akurat sądzę, że poszukiwania surowców naturalnych raczej w każdym kraju stanowią priorytet. Z prostej przyczyny — po co kupować je z zagranicy skoro można mieć własne (oczywiście później dochodzi problem ich obróbki, ale w większości na eksport się nadadzą). Do tego Stalin doskonale wiedział gdzie są jakie złoża, żeby móc eksploatować kraje satelickie. Polecam ten artykuł jako wstęp do dalszych poszukiwań informacji na temat ukraińskich kopalin: https://naszdziennik.pl/mysl/70389,skarby-ukrainy.html

@drdpr

05.10.2019 20:59

@Deadlyo, Zmiana rządu nic nie da dopóki nie zmieni się mentalność obywateli. Ukraińcy są przekonani, że odebranie Polsce ziemi mordując cywili to było coś dobrego i z chęcią by to powtórzyli (pretensje o Przemyśl). Pewnie sami by obalili rząd, który byłby propolski. Dogadywanie się z Putinem też niezbyt dobry pomysł. Raz, że z Rosją nam nie po drodze. Dwa, mogłoby się skończyć na wspólnej granicy z Rosją, czego nie chcemy. Trzy, Ukraina to kraj większy terytorialnie od Polski z 40 milionami obywateli, chciałoby ci się użerać z ukraińską partyzantką? Co najśmieszniejsze Polska jest krajem, który najbardziej pomaga Ukrainie, a oni na nas plują. Jak dla mnie najlepszym wyjściem byłoby zaprzestanie wszelkiej pomocy Ukrainie, zarówno finansowej jak i na scenie politycznej, zamknięcie granic i wydalenie wszystkich obywateli Ukrainy z terytorium Polski do czasu oficjalnych przeprosin i przyznania się do ludobójstwa na oficjalnym forum międzynarodowym. A jak nie chcą to niech idą do ruskich, których nienawidzą bardziej od nas.

@Deadlyo

05.10.2019 21:01