Data: 18.02.2019 13:27

Autor: Jiren

Generalnie denerwuje mnie polska geopolityka ostatnich 3 dekad. Przymilanie się do Amerykanów i Izraela. Kupowanie amerykańskiego złomu, poddaństwo i nadstawianie dupy. Mam nadzieję, że to powoli się zmieni w ciągu następnych 10 lat.

Przez ostatnie dekady straszyli nas Putinem, który tutaj wkroczy jak tylko znikną Amerykanie. Gówno prawda! Putin jest bardziej zainteresowany by nam puszczać gaz niż rakiety. Wie też, że w przypadku agresji na Polskę, wylecą w powietrze wszelkie rury z gazem, w tym Nord Stream. To jest jeden z naszych celów obronnych i nawet generałowie GROM potwierdzali kilkukrotnie.

@Beowulf

18.02.2019 21:37

@Jiren, Nord Stream? Opłacalność? Handel? Nie te kategorie. Od stu lat ten sam błąd – ocenianie Rosji według swoich kryteriów i zakładanie, że dla nich ważne jest to samo, co dla oceniającego. Nie jest ważne, a przynajmniej nie jest najważniejsze, Jeżeli trzeba będzie przywrócić świetność Matuszce Rosji, to ziemię będą żarli i z mordami pełnymi tej ziemi będą chwalić cara. Że Putin nie jest carem? Oczywiście że jest. Tak samo jak był nim Lenin, Stalin, Chruszczow, Breżniew i cały oddział geriatryczny po nim. Przecież rzecz nie w tym, czy mówią do niego Wasza Imperatorska Mość, Towarzyszu Pierwszy Sekretarzu czy Panie Prezydencie – to tylko dekoracje. Ważne jest samodzierżawie i sakralność w ujęciu wielkoruskim. Chcesz zrozumieć Rosję? Odpuść sobie Sołżenicyna, bo jego czytał każdy zachodni ćwierćinteligent (a i tak nie zrozumiał), a w zamian za to przeczytaj Dugina.

@solo1979

18.02.2019 13:45

@Jiren, Odkąd handel i interesy stały się globalnym zagadnieniem, a my jako Polska jesteśmy neo kolonią, to agresja rosyjska wiązałaby się z atakiem na kraje zachodu. Nie opłacalne wg mnie.

@Jiren

18.02.2019 13:46

@solo1979, ktoś to w końcu powie głośno i zacznie realizować inny scenariusz niż ten obecny :)

@false_nine

18.02.2019 13:39

@Jiren, GROM został stworzony tylko do operacji "most" czyli przerzutu żydów z Polski i europy wschodniej do Izraela w latach 40 i 50-tych oraz później. Dopiero z czasem znaleziono "ogólne" zastosowanie dla tej jednostki.

Jeśli chodzi o geopolitykę to polska cierpi wszystkie konsekwencje kraju, który przegrał IIWŚ. A my ze wszystkich krajów dostaliśmy najmocniej + to co musieliśmy robić po wojnie, aż do dziś.

Nie ma takiej możliwości żeby polska przez następne 40-50 lat sama o sobie decydowała, to jest po prostu niemożliwe. Nie wiem czy powinienem rozwijać tę myśl, bo to by się na artykuł nadawało.

@Jiren

18.02.2019 13:46

@false_nine, zobaczymy co będzie, geopolityka taka prosta nie jest. Co do GROM, regularnie ćwiczą ataki na obiekty strategiczne i były tam też gazociągi. Ot, jedna z niewielu jednostek, której może się obawiać wrogie państwo i powinniśmy być dumni. GROM nie będzie niszczył wrogiej armii, ale uderzy w fabryki, sztaby dowodzenia, łańcuchy dostaw czy wspomniane rury