@LadacznicoOdporny

29.08.2019 09:46

@Gruby,

Zgadzam się. Ale ta dziedzina niemal zdominowała główną. Jeśli ktoś nie toleruje polityki, to odpuści sobie całego Lurkera po pierwszym spojrzeniu :(

@FiligranowyGucio

26.08.2019 08:14

@LadacznicoOdporny, "Odniosą sukces jeśli wypieprzą politykę, albo ja mocno ograniczą."Do tego warto dodać żydo-katoli oraz LGBTHIV…

@LadacznicoOdporny

26.08.2019 09:21

@FiligranowyGucio,

Coś w tym jest. Gdyby pewne tagi były pod oddzielaną zakładką, to główna byłaby przyjemniejszym miejscem.

Ale myślę że i bez tego będzie dobrze ;)

@MartwyProsty

27.08.2019 01:35

@LadacznicoOdporny, Nie byłbym tego taki pewien. Na Lurka przyszedłem budować alternatywę dla Wykopu, ale jako przeciętny użytkownik chcący po prostu polurkować, byłbym odrzucony przez obecny na głównej zalew polityki do tego stopnia, że prawdopodobnie bym tu nawet nie wrócił, nie mówiąc o zakładaniu konta. Niestety, ale obecna główna to echo chamber dla #4konserwy i to tej bardziej radykalnej wersji.

@kosmitolog

27.08.2019 01:42

@MartwyProsty, Główna to jest ciężka sprawa, dyplomatycznie rzecz ujmując powiedziałbym, że to takie sito, przez które przejdą tylko najtwardsi :D

Rzeczywiście niezbyt przyciąga treścią, że się tak wyrażę :)

@LadacznicoOdporny

27.08.2019 01:54

@MartwyProsty,

Nie jest tak źle*.

Jak spojrzeć na główną to aktualnie rozkład jest około 50/50 pomiędzy ciekawostkami, a polityką.

  • – dobrze też nie jest. Gdyby newsy pozbawione polityki miały tak z 70% to byłoby miodnie. Polityka jednak zawsze albo rodzi konflikty, albo kisi ludzi we własnym sosie. To raczej nie jest content sprzyjający pozytywnemu rozszerzaniu wiedzy. Ale z drugiej strony do 0 też jej nie można redukować, bo to jednak część otaczającej nas rzeczywistości.

Osobiście chętnie pozbyłbym się wpisów o feminazizmie, zboczeniach seksualnych i islamie. Domyślnie na czronolisto. Bo jest tym nasrane pełno, a nie wiem czy chociaż raz w życiu widziałem wojującą feministkę. Choć portal wygląda jakoby czyhały tuż za rogiem. Podobnie z wizjami homokomando uczącymi dzieci masturbacji itd.

Powoli tworzy się tu syndrom oblężonej twierdzy. Dobrze, że nie ma już tutaj @mosiek. Ten to dopiero nakręcał się w swoich mizoginistycznych wizjach…

@MartwyProsty

27.08.2019 09:08

@kosmitolog @LadacznicoOdporny, Boję się tylko, że jeżeli wygląd głównej nie zmieni się zanim nastąpi ta wyczekiwana migracja z Wykopu, to zostaną przyciągnięte osoby lubujące się w takiej nienawistnej polityce i w lepszym wariancie duża grupa "normalnych" po prostu się tu nie zarejestruje, w gorszym nastąpi to co w wariancie pierwszym + nastąpi zasilenie platformy patokonserwami i osobami chcącymi je trollować, przez co platforma zostanie zabetonowana na ten typ treści. Napływ użytkowników zapobiegnie wchodzeniu na główną z dziesięcioma plusami i tym samym ograniczy skrajną tematykę, ale warunek jest taki, że nowi użytkownicy przedstawialiby przekrój społeczeństwa, a nie wąską grupę.

Z czarnolisto jest taki problem, że tag #polityka praktycznie tu nie istnieje, a nawet alternatywy jak "beka z…" są rzadziej używane i do efektywnego odsiania treści politycznych musiałbym banować ogólne tagi typu #polska lub #wiadomosci. O ile domyślne czarnolisto na #polityka mnie nie interesuje, tak obowiązkowe tagowanie wpisów (nawet przy problemach w rozstrzygnięciu co jest treścią polityczną) i być może przesunięcie ich do osobnej zakładki na głównej dla niezalogowanych by mnie zadowoliło. Mamy już obowiązkowe tagowanie wpisów śmieciowych, więc dla @Thanos chyba nie byłby to precedens?

@LadacznicoOdporny

27.08.2019 09:46

@MartwyProsty, @FiligranowyGucio, @kosmitolog

W takim razie wołam Pana kierownika.

@Thanos, dałoby się podzielić główną na sekcje Ideologie/ treści konfliktogenne vs Wszystko Inne?

Tak samo jak ktoś musi dawać tag +18 czy NSFW, to doszła by też opcja "generatora gownoburzy".

Rozwiązanie dosyć siermiężne, ale mógłby conieco uratować główną.

Tak samo na mikro przydałoby się móc całkowicie odfiltrować NSFW i +18. Dodać ze dwa checkboxy i wyświetlać wspomniane treści wyłącznie zainteresowanym. Dało się zrobić selekcję na poziom plusów, to dasz radę zrobić też taką funkcję. Wiem, że trzeba kliknąć aby to wyświetlić, ale są dni gdy mikro wygląda jakby połowa wyrzucanych treści to było porno. Gdyby to było całkowicie niewidzialne dla osób niezalogowanych, to mikro sprawiałoby wrażenie o wiele ambitniejszego. Myślę że lepiej zasypywać ludzi teksten niż cyckami. Strony z przyrodniczo-przygodową tematyką już są, z nimi i tak nie wygramy ;)

@Thanos

27.08.2019 10:58

@LadacznicoOdporny, ej, to jest niezły pomysł..

na razie powoli sie ogarniam, ale zlookam ten temat po południu.

@kosmitolog, mozna dodać takie switchery:

– polityka

– kontrowersyjne

– ideologiczne

etc.

mozna to bezproblemowo realizowac poprzez wymóg dodawania okreslonego TAGA.

co myslicie? wowczas sobie blacklistujesz tag i czesc. a jak chcesz tylko taki content przegladac, wchodzisz np. pod /t/polityka i masz :)

@LadacznicoOdporny

28.08.2019 11:38

@Thanos,

Coś w tym stylu. Ale zależy mi na tym, aby pewne swiche domyślnie były w pozycji OFF. Bo póki co główna odstrasza.

Chodzi o to aby mieć opcję włączyć sobie politykę gdy ktoś jest zainteresowany.

Ale nie może być tak że niezainteresowanego bije ona po oczach. Bo taka osoba po prostu zamknie kartę zamaist szukać jak to schować.

@PanDomestos

03.09.2019 22:53

@LadacznicoOdporny, Faktycznie, za dużo tego. Tym bardziej, że wiele tu znalezisk z wypowiedziami radykalnych prawicowców. Należałoby ograniczyć politykę tylko do tych najważniejszych wydarzeń i to tych aktualnych, Reszta znalezisk niech będą to jakieś filmiki z youtube, liveleaki, ciekawostki nie związane z polityką i inne.

@Mandarlin

26.08.2019 03:24

@LadacznicoOdporny, trolle nawet nie od biuka będą atakować rurururkera bo biauek daje im wolną rękę a Thanos w sumie też, ale wykop większy,.

@lisq

25.08.2019 22:58

@LadacznicoOdporny, cóż rzec, było nie było wystartowaliśmy jako "oaza wolej myśli, bez zjebanej moderacji", to trochę jak bojkot samobieżnych ciężarówek przez kierowców tych "analogowych" 乁(ツ)ㄏ.

Liczę na kolejne znalezisko jak v2 już wejdzie na salony, a tacy jak Ty czy ja wyłapią te co bardziej widoczne bugi ;)