@manstain

25.06.2019 06:51

@Graf_Spee, Facebook w krajach rozwiniętych staje sie się "platform dla mamy/taty" a więc mało interesującą dlatego nie mają wyjścia i uderzają w stronę crypto i dlatego właśnie ostatnio pokazali white paper swojej przyszłej cryptowaluty (która będzie tzw stable coin) a, że mają wsparcie w tym projekcie takich gigantów jak Visa, Spotify, eBay, Uber, PayPal itd na pewno im się uda i osiągną pozycję wechat w Chinach, gdzie prawie już wyeliminowano normalną gotówkę i właśnie do płacenia używa się aplikacji wechat. Czy się to komuś podoba czy nie crypto jest przyszłością.

@Gruby

24.06.2019 12:30

@Graf_Spee, Ostatnio twarzoksiążka dużo się reklamuje. Mimo stosowania ublocka i kilkunastu flitrów docierają do mnie ich reklamy. Tylko nie wiem dlaczego pokazują zdjęcia jakiejś pary murzynów w ogródku? Dlaczego miałoby mnie to przyciagnąć do ich serwisu? Albo mają tak napuchnięty budżet nadmiarem gotówki, albo powoli zaczyna im spadać. Oby to drugie. Życzę tym niezdefiniowanym płciowo raptorom jak najgorzej. Już za samo nadużywanie słowa "pedał" banowali, mimo że ktoś najzwyczajniej jeździł sobier rowerem, czyli pedałował. Polacy już przeszli przez tyle fal cenzury, że ta zautomtyzowana odczłowieczona już na nas nie robi wrażenia. Wisienką na torcie jest ośrodek monitorowania zachowań rasistowskich i ksenofobicznych, który w każdym swoim poście podaje numer konta, a de facto walczy z wolnością słowa.

@MondryPajonk

22.06.2019 11:03

I bardzo kurwa dobrze

@LadacznicoOdporny

21.06.2019 21:53

@Graf_Spee,

Fejsbuk nie działa. Zamiast się rozwijać i dodawać użyteczne funkcje, to jest tam coraz więcej śmieci. Ciężko tam zrobić cokolwiek sensownego. Ten portal nie nadaje się do niczego. Nie jest ani dobrym źródłem informacji, ani rozrywki, ani platformą handlową. Pozostaje wciąż nienajgorzy komunikator. I chyba tylko to go jeszcze ratuje. Plus grupy np. przydatne dla studentów. Osobiście tylko do tego go używam.

Dodatkowo toczy go lewacki rak i cenzura. Od początku mnie do siebie zniechęcał. Gdyby nie studia i kontakt do wielu znajomych, to nie miałbym żadnej potrzeby tam wchodzić.

No i te rakowe polubienia… A gdzie opcje "nie lubię", "kłamstwo", "manipulacja"? Dlaczego nie mogę oznaczać treści w wartościowy sposób?

To bardzo prymitywne opcje. Odnoszą się jedynie do emocji. Nie niosą żadnej informacji. Przez co cały portal wygląda jak gigantyczny szmatławiec grający na emocjach motłochu.

I tak za długo się utrzymał…

@rebul4

21.06.2019 21:26

zauważyłem ostatnio spory napływ starszego pokolenia na fb, to pewnie poskutkuje tym, ze młodzież będzie chciała przeskoczyć do czegoś innego, bo przypał wrzucać zdjęcia tyłka na portal gdzie wujek ciotka i rodzice to widza, albo zostać oznaczonym na fotce z imprezy gdzie znajomi dyskutują pod zdjęciem, kto się jak najebał

@hellboy

21.06.2019 21:46

@rebul4, Marek Cukiergórka zdał sobie z tego sprawę już jakieś 7-8 lat temu i nabył w tym celu Instagram. Więc odpływ młodych na "inną platformę" został odpowiednio, nomen omen, skanalizowany.

@rebul4

21.06.2019 20:49

@Graf_Spee, powodem to jest raczej to ze pejsbuk sie poprostu zaczyna nudzić. pora na cos nowego

@Ijon_Tichy

21.06.2019 20:39

@Graf_Spee, Pejs buk. …. Nawet gdyby ten lewacki rak zdechł, to na jego nawozie wyrośnie kolejny.

@Graf_Spee

21.06.2019 20:43

@Ijon_Tichy, zgadzam się, ale ciekawe kto stworzy następny portal społecznościowy, który zastąpi fejsbuka?

@Thanos

21.06.2019 20:39

@Graf_Spee, hahah! czyżby facebooczek umierał? hmm, nic nowego. wszystkie serwisy społecznościowe – nieważne jak kozackie by były (sorry Mark! sorry Michau!) – predzej czy pozniej spotyka ten sam los. to ma nawet jakas swoja nazwe. przed tym nie ma ucieczki… Lurek docelowo tez tak skończy ( ͡° ʖ̯ ͡°) <smuteczek>

@Graf_Spee

21.06.2019 20:47

@Thanos, Dokładnie tak! Lecz nie powinieneś się tym teraz tak przejmować, lurek się rozwija, aktywność osób stopniowo będzie się zwiększała wraz z jego rozwojem (oczywiście!). Mam dużą nadzieję, że lurek przetrwa tyle lat ile przetrwał wykop :D Poza tym zobaczymy jak to będzie :)

@Thanos

21.06.2019 20:50

@Graf_Spee, HEHE, jasne, że się nie przejmuję. mówiłem o "Dalekiej" przyszłości (lata wprzód). teraz jesteśmy w fazie wzrostu, niebawem zbudujemy masę krytyczną i nastąpi szalona jazda, nie do zatrzymania (tzw. efekt kuli śniegowej). na razie rosniemy powolutku, ale sukcesywnie :)

@FiligranowyGucio

23.06.2019 13:09

@Thanos, Będziesz tak myśleć to tak się stanie,zresztą kiedyś wszystko się skończy…co do Fb nie widzę narazie końca,np profil Ministerstwa sarkazmu i cynizmu Roqforta cały czas się rozwija,może przyjdzie moda na coś innego…

@Gruby

24.06.2019 12:48

@Thanos, Po stworzeniu superhipermegauber lurkera możebyś Thanos zrobił jakiegoś lepszego youtube, bo ten obecny jest jak wykop tylko, że z działającymi tagami?

@Thanos

24.06.2019 13:27

@Gruby, temat pozostaje otwarty ( ͡º ͜ʖ͡º)