Idą podwyżki podatków. Polacy będą tracić więcej pieniędzy.

Data: 18.11.2019 17:47

Autor: false_nine

dobryruch.co.uk

Rząd PiS zamierza opodatkować pensje Polaków jeszcze mocniej. Tym sposobem duża grupa Polaków zacznie zarabiać jeszcze mniej.

Oczywiście chodzi o podwyższenie Polakom ZUS. Tym razem to nie samozatrudnieni zostaną obarczeni pomysłem PiS a pracujący na etat, dobrze zarabiający Polacy.

Politycy PiS zamierzają znieść limit, do którego płaci się składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe.

Tym sposobem dobrze zarabiający Polacy, będą zarabiać mniej, uszczuplenie pensji Polakom ma wynieść 7,1 mld zł rocznie.

#polska #pieniadze #ludzie #podatki

@hexer

18.11.2019 18:14

@false_nine, Sam fakt, że chcą okraść dobrze zarabiających Polaków jest słaby ale, że ludzi na etacie zarabiających >12k brutto miesięcznie jest 370tys. w Polsce to jest k@!wa dramat.

To nie są jakieś kokosy, średnia krajowa w Niemczech jest niewiele niższa.

Co najgorsze w moim mniemaniu te 370tys. to uczciwie pracujące osoby, odprowadzające wysokie podatki.

Jak będzie trzeba to zmienią formę zatrudnienia i z przewidywanych wpływów do budżetu państwa zostanie figa.

Dodatkowo nasz kraj będzie jeszcze bardziej postrzegany jako niestabilne g@wno, w którym nie warto inwestować bo obciążenia pracodawcy są ogromne i przede wszystkim zmienne.

@false_nine

18.11.2019 18:19

@hexer, no wiesz, przy tak wysokim poziomie wsparcia socjalnego jaki funduje obecnie Polska to cięcie kosztów i szukanie pieniędzy jest normą i koniecznością.

Tylko generalnie to powinno inaczej wyglądać, w dobrych czasach Polska powinna ograniczać wydatki, także socjalne, a podwyższać je w gorszych czasach. Bo tak to działa. Polska pieniądze z lepszych czasów rozdała, więc lepiej żeby nie przyszła recesja bo się położymy.

@hexer

19.11.2019 19:24

@false_nine, oszołomy jednak wycofały projekt – https://www.bankier.pl/wiadomosc/PiS-wycofalo-z-Sejmu-projekt-ustawy-ws-zniesienia-30-krotnosci-skladki-na-ZUS-7775267.html