NIEMCY MYŚLĄ O WŁASNYM KOSMODROMIE

Data: 24.06.2020 18:46

Autor: Starszyoborowy

konflikty.pl

W Niemczech zaczęła się dyskusja nad pomysłem budowy własnego kosmodromu. Zwolennicy tej koncepcji wskazują na korzyści, jakie posiadanie zaplecza umożliwiającego wystrzeliwanie na orbitę satelitów niesie dla szeroko rozumianych gospodarki i bezpieczeństwa narodowego, w tym także dla Bundeswehry.

#niemcy #kosmos

@drdpr

24.06.2020 19:04

@Starszyoborowy, Niemcy należy profilaktycznie, raza na 50 lat bombardować.

@Starszyoborowy

24.06.2020 19:06

@drdpr, Przelicytuję, co 5 lat.

@Monte

24.06.2020 20:00

@drdpr, a ja jako nacjonalista powiem #nomorebrotherswars dużo Niemców chwali Polskę, że nie dają się ugiąć pod dyktatem Unii Europejskiej, ale wiecie Niemcy są obecnie podniebiani na Turków i afrykanczykow, kazda krytyka tego kończy się wizytą policji na chatę, lewicowa dyktatura tam panuje.

@nme

24.06.2020 23:11

@Monte, Zgadzam się w 100%. Pamietajmy, że konserwatyści w 1939 również nie popierali Hitlera.

@Monte

24.06.2020 23:14

@nme, szczególnie ci chrześcijańscy, widziałem gdzies mapkę z podziałem.

@stawo73

25.06.2020 12:20

@Monte, @nme,

Stosunek większości niemieckich konserwatystów do Hitlera nie odbiegał zasadniczo od stosunku innych Niemców, czyli zmieniał się wraz ze zmianą sytuacji III Rzeszy. A początkowy ich sceptycyzm do Hitlera wynikał z ich niechęci do rewolucyjno- lewackich pomysłów Hitlera a nie do jego rewanżyzmu. Zresztą konserwatyści tworzyli rządy jeszcze w czasach Republiki Weimarskiej i wszystkie ono były otwarcie wrogie wobec Polski. Przypomnę choćby postać Gustava Stresemanna – ministra spraw zagranicznych Niemiec w latach 1923-29, który dążąc do odebrania Polsce ziem, jakie Niemcy utraciły na naszą rzecz po I WŚ, rozpoczął wojnę celną z Polską mając nadzieję na złamanie nas gospodarczo. Na marginesie – dzisiaj Niemcy ustanowili nagrodę jego imienia, którą bez żadnej żenady przyjął między innymi Władysław Bartoszewski (ten, który w czasach niemieckiej okupacji bardziej bał się Polaków niż Niemców).

https://www.radiomaryja.pl/bez-kategorii/panie-bartoszewski-niech-pan-odda-ten-medal/

Nie łudźmy się więc, ze niemieccy konserwatyści będą mieli przyjaźniejszy stosunek do Polski niż Niemcy o innych poglądach politycznych. Niemiec zawsze pozostanie Niemcem i zawsze będzie dążył do osłabiania naszego państwa, tylko różnych będzie do tego używał narzędzi – kiedyś wojsko a dziś ekonomia i kultura. Moim zdaniem jedyna możliwość pokojowego i przyjaznego, a przynajmniej neutralnego współistnienia z Niemcami w Europie byłaby tylko wówczas, gdyby Niemcy zostały rozbite nie na dwa państwa jak dzisiaj, ale na co najmniej 10. Wówczas być może (ale tylko być może) przestaliby myśleć o zdominowaniu Europy i skupiliby się na zarządzaniu własnym podwórkiem.

Polecam też wypowiedź profesora Adama Wielomskiego, który mówi o możliwości bliższej współpracy środowisk nacjonalistycznych z Europy i jaki jest w tej kwestii problem z Niemcami (od 2:33):

https://youtu.be/XNGgPUsvPrg?t=153