PE przyjął kontrowersyjną dyrektywę dyskryminującą matki

Data: 10.04.2019 18:37

Autor: piotre94

medianarodowe.com

Parlament Europejski przegłosował projekt dyrektywy w sprawie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym rodziców i opiekunów. Dyrektywa pod pozorem wprowadzenia równych szans może ograniczać prawa wychowawcze matek. Wprowadzona w Polsce, na gruncie obecnie obowiązujących polskich przepisów, będzie oznaczać skrócenie wymiaru płatnego urlopu rodzicielskiego, z którego matki mogłyby skorzystać. #ue #europa #polska #rodzina #dyskryminacja

@drewniany

10.04.2019 20:21

@piotre94, "Według autorów uzasadnienia projektu głównym celem dyrektywy w sprawie równowagi między życiem zawodowym, a prywatnym rodziców miałoby być zrównanie szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy poprzez zwiększenie dostępu do urlopów i elastycznych form pracy oraz upowszechnienie korzystania z urlopów rodzicielskich przez mężczyzn. Kontrowersje wzbudza jednak ta ostatnia kwestia."

Drogie panie, coś za coś albo urlopki albo zwiększone szanse na rynku pracy.

Kobiety są przyzwyczajone do otrzymywania samych profitów, a zmiana prawa która dodaje korzyści razem z obowiązkami to już hurr durr dyskryminacja.

Najlepiej jest w Polsce, tutaj madki w ogóle już nie muszą pracować, pod tym względem jesteśmy bardziej "postępowi" od UE.