Data: 12.07.2019 01:21

Autor: lachiarma

Są tu jacyś elektrycy co się znają na prądzie, oporze, ohmach, natężeniu i napięciu? Bo mam pytanie.

Mam taką ładowarkę od dzisiaj i co jakiś czas ona ładuje, ładuje i przestaje ładować i znowu ładuje. Może to coś z kabelkiem, wtyczką myślę – no nie, to nie ma znaczenia, nieważne jak ułożę czy poprzyciskam. Po chwili zauważam, że te okresy ładowania i nieładowania są jakieś regularne i postanawiam sobie policzyć co do sekundy – no i rzeczywiście jest ciekawa sprawa.

Ładuje przez 34 sekundy

Przestaje ładować na 17 sekund

ZAWSZE

Cykl zawsze wynosi tyle samo

Nie chcę naprawić ładowarki bo i tak mam inną, ale chcę wiedzieć – czemu tak się dzieje? Czemu tak regularnie? Od czego to zależy? Zaciekawiło mnie to bardzo, a o prądzie wiem tyle, że płynie kablami do domów i zasila lodówkę konkuter i pralkę.

#pytaniedolurkow #elektryka #prad #fizyka

@hellboy

12.07.2019 08:30

@lachiarma, Zasilacz z czarnej listy, zamykam temat. #pdk

A tak serio to obstawiam problem natury termicznej. Coś pewnie w środku przestaje łączyć, gdy prąd przez chwilę podgrzeje układ. Najlepiej kup oscyloskop, rozbierz ładowarkę i sprawdź. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

@AgentSpecjalnejTroskiFox

12.07.2019 06:36

@lachiarma, mam wrażenie że piszesz i xiaomi. O jakim sprzęcie piszesz?

To może być umyślne działanie ładowarki takie ładowanie lepiej ładuje, ale przerwa 17s jest dziwnie długa, powinno być powiedzmy 4s.

@AgentSpecjalnejTroskiFox

12.07.2019 18:25

@lachiarma, cienki kabel może być kluczem problemów, miałem kiedyś cyrki z cienkim chińskim kabelkiem, natężenie płynące przez kabel było małe i wykazywało że nie ładuje albo ledwo co. Wyjeb kabel i daj nowy inny nawet porzycz od somsiada na 10 minut i zobacz.