Potężny cios Trumpa w Huawei.

Data: 20.05.2019 07:40

Autor: Harnas

dobreprogramy.pl

Google Alphabet Inc zawiesiło interesy z Huawei, które wymagają transferu sprzętu, oprogramowania i usług technicznych z wyjątkiem tych, które są publicznie dostępne na licencji open source – donosi "Reuters". Informacja została potwierdzona. A co oznacza dla chińskiego potentata? Utratę dostępu do podstawowych narzędzi, w tym najważniejszego – Sklepu Play.

W czwartek administracja Trumpa dopisała Huawei Technologies Co Ltd do tzw. czarnej listy handlowej, natychmiast wprowadzając ograniczenia, które bardzo utrudniają firmie prowadzenie interesów z podmiotami amerykańskimi.

Niestety, na decyzji amerykańskich władz, motywowanej własnym konfliktem handlowym z Chinami, najbardziej ucierpi konsument europejski. W USA dystrybucja Huawei i tak była bardzo ograniczona, a popularność samych smartfonów – niewielka. Z kolei w Chinach, podczas gdy znaczna część usług Google'a pozostaje zablokowana, prym wiedzie oprogramowanie Tencentu oraz Baidu. Mieszkańcy Starego Kontynentu sięgają chętnie zarówno po smartfony Huawei, jak i oprogramowanie firmy Google.

#smartfony #polityka #google

@drewniany

20.05.2019 15:42

@Harnas, Dobrze robią, szkoda tylko że, tak późno zabrali się za tego chińskiego raka.

Przypominam że, obecnie sprawująca w Chinach władzę partia komunistyczna wybiła za swoich rządów przynajmniej dwie polski ludzi.

@Macer

20.05.2019 12:43

@Harnas, super, moze Jolla sie teraz odkuje. system jest gotowy i sprawdzony, dzialaja programy z androida.

@sekretstali

20.05.2019 11:12

@Harnas, niezły kop w jaja.

@solo1979

20.05.2019 10:31

@Harnas, A co z np. z Nexus6P – smartfon zaprojektowany przez google wraz z huaweii ? ( ͡º ͜ʖ͡º)