Data: 04.11.2019 16:35

Autor: Lukmar

Zainspirowany pytaniem @Immortal_Emperor, kopiuję moje przemyślenia na temat marszu niepodległości z zeszłego roku, napisane bezpośrednio po powrocie z marszu. Przed 2018 byłem na marszach jakoś w przedziale czasowym 2012 – 2014, wtedy jeszcze jako zadeklarowany korwinista i w zasadzie nacjonalista. Mógłbym to jakoś przeredagować, żeby brzmiało bardziej jak współczesna opinia o marszu ale trochę szkoda mi czasu xd


Dzisiaj, zachęcony ideą prezydenckiego marszu, który miał chociaż w małym stopniu zjednoczyć zantagonizowane społeczeństwo, pierwszy raz po kilkuletniej przerwie od marszy niepodległości, wyszedłem z domu jedenastego listopada.

Poniżej porcja moich przemyśleń nt. jak to powinno było być zorganizowane.

Po pierwsze należało oddzielić od siebie marsze.

Wszyscy wiemy jaka łatka przykleiła się do marszu niepodległości w przeciągu ostatnich lat. Moim zdaniem niestety jest ona nieodklejalna. W tym roku PiS, dzięki uprzejmości HGW, która próbowała zabronić narodowcom maszerować, miał genialną okazję pojednać społeczeństwo. Wystarczyło zorganizować marsz prezydencki w zupełnie innym miejscu i czasie. Wtedy jasno byłoby widać kto naprawdę przyszedł, żeby wspólnie świętować odzyskanie niepodległości, a komu po prostu nie wystarczają ligowe rozgrywki Ekstraklasy i potrzebuje wynieść stadionowe przyśpiewki poza ich mury. Mam szczerze dosyć legitymizowania kibolskich zabaw pseudo-patriotyzmem. To nie powinien być dzień je*ania Policji, PZPNu i czerwonej chołoty.

Marsz prezydencki byłby wspaniałą okazją do zjednoczenia społeczeństwa na chociaż ten jeden dzień w roku, a ten narodowy być może umarłby śmiercią naturalną.

Tu dochodzimy do drugiej kwestii czyli egzekwowania prawa na imprezach masowych. Nie policzę ilu widziałem dziś ludzi w kominiarkach, ile rzuconych petard i ile odpalonych rac. Nie jestem w stanie zrozumieć co wspólnego ze świętem niepodległości miały kilkunastoosobowe grupki w kominiarkach, czesto w klubowych barwach.

Tak jak race mają jeszcze swój specyficzny urok, tak rozrzucanie petard wszędzie dookoła jest poza moją percepcją.

Czy naprawdę tak trudno jest wprowadzić w tłum iluś tajniaków którzy wyłapywaliby jednostki nie stosujące się do reguł, które przecież obejmują wszystkich jednakowo?

Co do reguł.. i w zasadzie też organizacji. Było powiedziane że na marszu mile widziane będą jedynie biało-czerwone flagi. Mieliśmy nie obnosić się z przynależnością do żadnych organizacji, niezależnie czy z prawa czy z lewa. Jakim cudem w takim razie w samym środku pochodu znalazł się bus Młodzieży Wszechpolskiej, a za nimi kilkanaście flag ze szczerbcem? Co na Smolnej robili Obywatele RP z wielkim banerem "KONSTYTUCJA"? Jeżeli to rzeczywiście był jeden marsz (bo taki był ostatni komunikat jaki słyszałem) to organizatorzy dali ciała na całego. W praktyce marsze były dwa. Pierwszy szybciutko przemknął prezydencki, tak żeby nikt przypadkiem nie zrobił prezydentowi zdjęcia na tle rac, a za nimi, w odstępie kilometra, szła Młodzież Wszechpolska, ze swoim stałym repertuarem piosenek. Znalazło się nawet miejsce dla organizacji Imperium niosącej nazistowskie symbole i włoskich faszystów z Forza Nuova.

Nie taki marsz obiecywał rząd.

Dlatego potrzeba dwóch marszy.

Żeby było jasność, kto po co przyszedł.

PS. Ostatni akapit o faszystach i neonazistach. W skali całego marszu to były jednostki. Dzisiaj Alejami Jerozolimskimi przeszło ponad 200 tysięcy ludzi szczęśliwych z tego, że mogą dzisiaj rozmawiac po polsku w miejscu, w którym urodzili sie oni i ich przodkowie. Grupy, o których wspominam w poście były w zdecydowanej mniejszości. Niemniej jednak, najlepiej jakby nie było ich tam wcale.

#marszniepodleglosci #kijwmrowisko #zapraszamdodyskusji #polska #niepodleglosc

@arti

04.11.2019 23:59

@Lukmar, szukasz dziury w całym, a jak na prezydencki marsz przyjdą ludzie z maskami to co wtedy, a jak na jakikolwiek marsz przyjdą ludzie z maskami ?

@Lukmar

05.11.2019 08:18

@arti,

Czy naprawdę tak trudno jest wprowadzić w tłum iluś tajniaków którzy wyłapywaliby jednostki nie stosujące się do reguł, które przecież obejmują wszystkich jednakowo?

@Monte

04.11.2019 19:07

@Lukmar, Niestety faszyzm jest obrzydliwy na tych marszach niepodległości, młodzi neonaziści dumni maszerują wyśpiewując faszystowskie hasła, zaścianek, zacofanie zero zdemolowanych rzeczy, zero zabitych ludzi, zero rannych, zero pobitych, żadnego zamachu, żadnego spalonego samochodu, niestety jesteśmy wciąż 100 lat przed prawdziwymi europejczykami.

A tak poważnie i abstrahując od tego, najgorsze w tym marszu są((media)), które dzien dzień plują na maszerujących, wmawiają ludziom, że to złe, że są tam źli ludzie, którzy maszerują w złej sprawie, demonizują każdego.

Ale najbardziej to mnie wkurwiły zagraniczne ((media)), gdzie pisali na maszych weteranów per "neonaziści" no kurwa mać, człowiek ryzykował życie, jego bliscy zostali zamordowani przez tych NAZISTÓW, walczył z NAZISTAMI i jest nazywany przez media neonazistą XDDD

Ja już rozumiem Brauna, który trafnie opisuje media.

@Lukmar

04.11.2019 22:37

@Monte, ale wiesz że pierwszy akapit to takie "a u was biją murzynów"?

Media to media. Nikt tutaj nie urodził się wczoraj i wszyscy wiemy że media będą nagłaśniać to co najbardziej szokujące i gorszące. I choćby neonaziści byli 1% wszystkich uczestników, to media i tak będą pokazywać tylko ich zarzekając się, że stanowili co najmniej większość. Dlatego tym bardziej powinniśmy pilnować, żeby marsze były ich pozbawione całkowicie. Tak żeby nie było się do czego przyczepić.

@Monte

05.11.2019 10:05

@Lukmar, Czyli mamy się pozbyć weteranów z wojny bo media zachodnie opisują ich per "neo-nazi"?

Pozatym polecam te wideo Szweda https://youtu.be/KlyPO1KtujE

@Lukmar

05.11.2019 10:19

@Monte, Zastanwiam się czy jesteś niepełnosprawny czy trollujesz. Należy się pozbyć Imperium i Forza Nuova niosących sztandary z celtyckimi krzyżami i zadymiarzy w kominiarkach rzucających gdzie popadnie petardy. W dupie mam to co pokazują media. Obchodzi mnie to co widziałem na własne oczy.

@Lukmar

05.11.2019 10:29

@Monte, Sorry, ale piszę o tym że wkurwiają mnie patusy na marszu niepodległości, a Ty wyskakujesz z tekstem że może powinniśmy też zabronić przychodzić kombatantowi bo gdzieś na świecie jakiś zjeb go nazwał nazistą….