Data: 30.06.2019 18:37

Autor: Macer

dobra, trzeba rozruszac towarzystwo. zapraszam do gównoburzy. Aborcja – powinna byc legalna czy nie?

oczywiscie wiadomo, ze jedyne sluszne stanowisko to „mam mieszane uczucia, z jednej strony fajnie bo zabija sie dzieci, ale z drugiej slabo bo daje to wygode kobietom”.

ja osobiscie uwazam, ze jest zła; powinna byc legalna, ALE powszechnie potępiana. tak zeby nie stawala sie narzedziem do unikania konsekwencji dla szmat ruchających się na każdym płocie, ale życie dorosłej kobiety jest dla mnie więcej warte niż życie dziecka, wiec w razie zagrozenia zycia nie powinno byc zadnych wątpliwosci ani barier. podobnie w przypadku gwałtu, chociaz tutaj raczej sprawe moze zalatwic pigulka wczesnoporonna. nie przekonują mnie tłumaczenia „zycie zaczyna sie od poczecia”, bardziej stoje po stronie utylitaryzmu – im mniej dzieci, tym gorzej. inna sprawa, ze prawne zakazywanie nie przyniesie zadnych wymiernych skutkow w momencie kiedy jest tak latwo dostepna jak dzis. takze o wiele wazniejsze moim zdaniem niz rozwiazywanie problemu przez legislacje jest zatamowanie szkodliwej lewackiej propagandy pokazującej zabijanie dzieci jako coś fajnego i dobrego.

#polityka #aborcja

@Carmacks

30.06.2019 20:38

@Macer, Temat do gównoburzy zastępczy-- Ustanowić seks tylko do prokreacji. Dla przyjemności- nielegalny. Takie postawienie sprawy załatwia barbarzyńskie i krwawe mordowanie płodów, embrionów czy tam jeszcze jak inaczej nazwanych.

@raptor

30.06.2019 18:58

@Macer, Kobiety ciało kobiety wybór, dlatego tez jeżeli ktoś zamiast antykoncepcji chce uciekać w inne metody to niech taka kobieta się wysterylizuje, podwiąże jajniki czy też pozbawi waginy, Ale nie będzie zgody na mordowanie niewinnego dziecka.

@MrHardy

30.06.2019 18:49

@Macer, Oczywiście, że powinna być legalna jej ciało jej decyzja.

@Macer

30.06.2019 18:53

@MrHardy, no, czy ciało dziecka do niej należy, to by można mocno dyskutować. czy w takim razie matka wyrzucająca noworodka do śmieci robi coś złego?

@UpadlySzczurr

30.06.2019 18:54

@Macer, Tak, jak już go urodziła, i bardzo go nie chce to może go oddać do rodziny zastępczej jakiegoś domu dziecka

@Macer

30.06.2019 18:57

@UpadlySzczurr, no ja tego akurat nie rozumiem. jaka jest niby roznica miedzy dzieckiem w jej brzuchu a poza jej brzuchem? to bardzo arbitralne stwierdzenie, ze dopoki sie samo nie urodzi, nie musi byc chronione przez prawo. jak dla mnie to wyrzucenie dziecka do smieci czy zabicie go w inny sposob zaraz po porodzie nie rozni sie niczym od aborcji.

@lisq

30.06.2019 18:57

@Macer, noworodek (urodzony) a płód (tam do któregoś trymestru) to różnica.

Ciąże zagrażające życiu/ z gwałtu powinny być usuwane w momencie stwierdzenia zaistnienia faktu, za zgodą matki/ rodziców.

Ciąże niechciane (bo kariera, generalnie inne przypadki niż zdrowie/ gwałt) powinny być donoszone a dzieci oddawane do domu dziecka. Matka i biologicznie stwierdzony ojciec do 18tki mogliby płacić alimenty.

Turystyka aborcyjna powinna być karalna.

Tak na szybkości wygląda moje stanowisko w sprawie ;)

@Macer

30.06.2019 19:02

@lisq, brzmi sensownie i konsekwentnie. poparłbym. chociaz egzekwowanie turystyki aborcyjnej byloby bardzo trudne. znajdz dowod ze matka dokonala aborcji a nie poronila przez przypadek. zwlaszcza kiedy taka Norwegia na przyklad nie bedzie wspolpracowac policyjnie.

@Carmacks

30.06.2019 20:33

@MrHardy, Oczywiście, Powinna być legalna, jej ciało jej wybór-Ale niech zrobi to sobie sama. Niech nie miesza do tego innych. I wtedy wszystko jest OK.

@kat_wi

30.06.2019 18:43

@Macer, ja osobiście uważam podobnie do ciebie. Jeśli ciąża zagraża życiu matki, dziecko ma sie urodzic niepełnosprawne (tak, zeby bylo praktycznie rośliną) i w sytuscji gwałtu powinna byc legalna. W żadnym innym wypadku.

@Macer

30.06.2019 18:59

@kat_wi, abortowanie daunów wydaje mi sie bardzo brzydkie moralnie, (a nawet wybitnie obrzydliwe), ale z utylitarystycznego punktu widzenia ma sens, jesli dzieki temu mozna od razu zaczac starac sie o zdrowe dziecko. jeszcze nie udalo mi sie jakiegos stanowiska wypracowac w tej kwestii.

@kat_wi

30.06.2019 19:42

@Macer, chodziło mi o to, że taką osobą muszą sie rodzice opiekować całe zycie, a to męczy i rodziców, i dziecko. A co, gdy rodzice poumierają? Wtedy za ciekawie nie będzie