No i mamy kolejnego błazna.

Data: 21.04.2019 21:51

Autor: Beowulf

wpolityce.pl

Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo.

#polityka #ukraina

@Starszyoborowy

22.04.2019 13:17

@Beowulf, On jest pro-zachodni czy wschodnia? Nawet nie chce mi się tego samemu sprawdzać. Czarno widzę przyszłość tego naszego sąsiada.

@Beowulf

22.04.2019 13:51

@Starszyoborowy, On jest Pan Nikt. Będzie taki, jak mu każą. To jest marionetka Kremla, ale zaraz dostanie poparcie towarzyszy komisarzy z Brukseli. Papierów na towarzyszy komisarzy jest dość w ruskich archiwach, żeby takie poparcie dostał. On teraz będzie, jak to się mówi, "koncyliacyjny", czyli tłumacząc to na ludzki język, będzie mydlił oczy i robił swoje, czyli to, co mu nadzorca każe.

Ukraina ma jeden zasadniczy problem – niepodległość. Ani to ukraść, ani sprzedać, ani przepić – ktoś im to dał i teraz się z tym męczą. Jako "naród" (o ile tam coś takiego istnieje) nie są zdolni do posiadania i utrzymania własnego państwa. Nawet własną tożsamość narodową budują na tym, co ukradną innym, albo w opozycji do innych – podobnie jak Żmudzini, nie widzieć czemu zwani Litwinami. Jedynym narodem w tym rejonie, zdolnym do samodzielnej egzystencji, są Białorusini, czyli potomkowie dawnego Wielkiego Księstwa Litewskiego. Z UPAdliny zostaną wkrótce Dzikie Pola i historia zatoczy koło…

@arti

22.04.2019 10:34

@Beowulf, sprawowanie władzy to żadna zabawa o ile chce się ją sprawować odpowiedzialnie, nikt zdrowy na umyśle sam by się do jej wykonywania nie pchał, inaczej jest z figurantami.

@Beowulf

22.04.2019 10:46

@arti, Figuranci też się nie pchają – ich się po prostu wstawia i tłumaczy tumanom, że tak będzie dobrze ;) No i wytłumaczyli. Rozpad UPAdliny za 3, 2, 1…