@Macieko

11.03.2019 19:22

Bo ja wiem, czy takie porównanie jest ok. Myślę, że UE taka do jakiej wchodziliśmy czyli tylko jako unia gospodarcza była super i Polacy poparli ten projekt z wypiekami na twarzy. Gorzej, że cały projekt idzie w stronę lewackiej polityki i ideologii. Co już w Europie się nie podoba. Każdy żyje po swojemu i nikt nie chce jakiegoś dyktatu z Brukseli. Poza tym nie oszukujmy się jeszcze te 15 lat temu byliśmy skrajnym biedakami. Teraz te zarobki to powiedzmy połowa tego co zarobi Niemiec i to jest też zasługa tego, że jesteśmy w UE z powodów otwartych rynków itd. Jest dużo plusów i są spore minusy. Wspólna waluta to minus, forsowana ideologia też minus. Powiedzmy, jako tako działający wspólny rynek to duży plus. Jak tego zabraknie to UE się posypie.

@Ficler1977

11.03.2019 18:36

@Macieko, Jeszcze tlyko Wielka Brytania wyjdzie z EU i mapka bedzie pasowac w 100%.

Narod mozna zniewolic jesli nie udalo sie 70 lat temu

czolgami/wojnami/ bieda

to teraz:

dobrobytem / uzaleznieniem od przyjemnosci / bogactwem.

@lambda

11.03.2019 21:24

@Ficler1977, Z szacunku dla milionów ludzi, którzy zginęli podczas II wojny, nie powinno się robić takich porównań. Warto czasem pomyśleć.

@Ficler1977

12.03.2019 16:04

@lambda, Ja szanuje Twoje zdanie, Ty uszanuj moje.

i rada na przyszłość: nie radze sugerować ze ktoś nie myśli a pisząc "Warto czasem pomyśleć" nie dotrze do rozmowcy Twoj glos krytyki do ktorego masz prawo. a zapoczątkuje to kłótnie.*

Właśnie z takich powodów ludzie uciekają od Wykopu.

Można napisać wszystko wszystkim, ale idąc zasada konstruktywnej (kulturalnej) krytyki.

W tym wypadku powinno to wyglądać tak:

"Z szacunku dla milionów ludzi, którzy zginęli podczas II wojny, nie powinno się robić takich porównań."

Mam nadzieję ze zostałem zrozumiany jeśli nie służę pomocą.

@lambda

13.03.2019 02:01

@Ficler1977, Bez obrazy, ale chyba wszyscy nie chcemy powtórki z historii. Obecnie nasza sytuacja jest dużo lepsza. A to tylko 30 lat.

@Ficler1977

13.03.2019 15:52

@lambda, o i taka odpowiedz mi sie podoba mimo ze tylko w 50% sie zgadzam ale jw 100% szanuje Twoj punkt widzenia poparty faktami.

Moje zdanie jest takie ze do czasu kryzysu tak racja bedzie nam lepiej i nawet jeszcze lepiej dzieki unii ale to do czasu kryzysu ekonomicznego ktory niestetyt predzej czy pozniej nastapi.

sprawdz prosze jak bardzo zadluzony jest Deutsche Bank ktory pociagnie wszystkie kraje na dno.

55 bln euro. Jest to mniej więcej dwudziestokrotność PKB Niemiec wiec debet grecji to nic.

ale tak zgadza sie OBECNIE jest duzo lepiej niz bylo i byc moze to Ty masz racje bo moze niemcy maja plan B na wypadek kryzysu(ukryta kasa na wypadek kryzysu/wojny/ zastapienei ludzi robotami/ wprowadzenie dochodu gwarantowanego itd)