Czarzasty: Holocaust jest częścią polskiej historii, a sowieccy żołnierze wyzwalali Polskę

Data: 28.11.2019 08:12

Autor: kisiel

tvp.info

Fragmenty:

– Znam polską historię. W polskiej historii jak się pojawiały strefy wolne od kogokolwiek, od jakiejkolwiek ideologii, źle się to kończyło – mówił Czarzasty.

Zapytany o konkretne przykłady z polskiej historii, odpowiedział: „Strefa wolna od Żydów, to jest II wojna światowa, to jest Polska, to są strefy Judenfrei”, dodając że choć stali za tym Niemcy, jest to element polskiej historii.

– Na terenie Polski zginęło, łącznie z obozami, 700 tys. żołnierzy radzieckich (…) Tereny odzyskane były wyzwalane przez dwie armie: jedna armia to była armia Wojska Polskiego, m.in. był w niej gen. Jaruzelskie, a druga armia to była armia, w której byli żołnierze rosyjscy bądź radzieccy, a byli i ukraińscy i różni. Nie mogli dać wolności ludzie, którzy tej wolności sami nie mieli, ale jeżeli ktokolwiek powie do mnie i obciąży żołnierzy radzieckich, którzy ginęli, to niech pan to powie matkom, które miały synów – mówił prezes SLD.

#polityka #polska #newsy #newsyzkraju #sld #lewackalogika

@arti

28.11.2019 23:26

@kisiel, paragrafy na to powinny być.

@drdpr

28.11.2019 15:21

@kisiel, Że też polska ziemia takie ścierwo nosi (-‸ლ) .

@Kamien23

28.11.2019 13:08

@kisiel, Polska – kraj w którym nie można zazartowac z lgbt, ale można bezkarnie twierdzić, że Polacy są odpowiedzialni za holocaust (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

@malcolm

28.11.2019 10:03

@kisiel, Znowu gównoburze zamiast zacząć rozmawiać o ważnych tematach jak przyszłe emerytury, sprawiedliwość systemu emerytalnego gdzie ludzie po dosłownie paru latach "pracy" mają gigantyczne uposażenia a ci co po "reformie" będą mieli kapitałowe z głodu umrą. Temat zastępczy bo jak nie będzie to ludzie zaczną się interesować aferami gospodarczymi i losem miliardów co wyciekły z Polski czy eurokołchozem co nas do upadku doprowadzi. Wyciągnęli zgreda z szafy to atmosferę smrodem psuje.

@FiligranowyGucio

28.11.2019 09:51

@kisiel, Nowy lokator wprowadza się do pokoju. Ściany są puste, za wyjątkiem jednego gwoździa. Wszędzie dookoła leżą oprawione zdjęcia Lenina i Trockiego. „Nie mam pojęcia” – mamrocze – „którego z nich powiesić, a którego postawić pod ścianą”.