Jelcz - autobus niemal doskonały

Data: 07.07.2019 14:16

Autor: Bethesda_sucks

youtube.com

Miłośnik komunikacji miejskiej, mgr inż. systemów ITS opowiada o kultowych polskich autobusach, które do dzisiaj wciąż można spotkać na naszych ulicach. W materiale podano wiele ciekawostek, przedstawiono archiwalne zdjęcia (widać np. cały szkielet i bebechy tego cacka) i całość okraszono garścią interesujących statystyk. W mojej opinii najciekawszy materiał tego pozytywnego zapaleńca.

#technika #technologia #inzynieria #carboners #komunikacjapubliczna #komunikacjamiejska

@Bethesda_sucks

07.07.2019 14:17

https://www.youtube.com/watch?v=WCM3Fw6a5rc

Jelcze są dla mnie dużo wygodniejsze niż MAN-y, Solarisy czy inne Ursusy ze względu na więcej przestrzeni i dużo lepszą wentylację. Jak się otworzyło okna i szyberdachy było chłodniej niż w Solarisach z włączoną klimą (którą zresztą rzadko włączają ze względu na oszczędności, a te pseudo-okienka nadają się co najwyżej do podtrzymania ludzi przy życiu. Poza tym są znacznie mniej awaryjne AFAIK.

@rebul4

07.07.2019 16:55

@Bethesda_sucks, obstawiam ze ta klima nie działa bo jest zepsuta, jaka to niby oszczędność kupować autobus z klimatyzacja, serwisować to a potem tego nie używać, przez co się klientów traci. logiki w tym zero :D

@Bethesda_sucks

07.07.2019 17:09

@rebul4, Nie jest zepsuta, ale ze względu na oszczędności na pewno nie dają jej na full, poza tym jak na zewnątrz panuje 40 stopni Celsjusza, a szyby są gorące jak rozgrzana patelnia to i klima aż tak nie pomoże. Dodać do tego ciągłe otwieranie drzwi, silnik w kabinie i mamy przepis na piekarnik.

@hellboy

07.07.2019 17:09

@rebul4, powodem może być również aspekt ekonomiczny ze strony kierowców jak na przykład było tu: https://plus.poranny.pl/awantura-o-klimatyzacje-kierowcy-autobusow-nie-dostana-premii/ar/c4-13253082 Ogólnie każdy powód dobry, żeby pasażerowie wsiadali do autobusu z grymasem obrzydzenia na twarzy, a później słychać kwik z UM, że ludzie swoimi samochodami wolą jeździć i korki tworzą.