@Gruby

29.09.2019 23:31

@FiligranowyGucio, Oczywiście, że hodowla mała, mniej fabryczna jest lepsza dla zwierząt. Taki rolnik zanim odda byka do rzeźni to zna jego charakter, często nada mu imię. Byczek sobie chodzi po łące i wpierdziela kwiatki. Jednocześnie nie trzeba mu podawać tyle antybiotyków i lekarstw na zaś, bo stado jest bardziej rozproszone. Z takiej wołowiny nawet kebsy będą lepsze.

@Macer

27.09.2019 12:44

@FiligranowyGucio, idea sluszna ale wykonanie złe. powinno sie doprowadzic z powrotem do sytuacji, kiedy hodowla zwierzat u indywidualnych rolnikow jest oplacalna, tzn znieść wszelakie regulacje "praw zwierząt", warunkow hodowli i utrudnienia w sprzedazy wlasnego mięsa i mleka, a przemyslowe fermy upadną.

@lisq

27.09.2019 13:36

@Macer, calkowicie podzielam Twoja opinie. Pytanie tylko czy Szwajcarzy to na tyle solidarny narod ze nie uspokoja sumienia ograniczeniem produkcji miesa na rzecz importu.

@FiligranowyGucio

27.09.2019 13:39

@Macer, Kiedyś po obejrzeniu kilku filmów u znajomego wegetarianina przez jakiś czas nie tknąłem mięsa.Ostatnia afera z leżakami też daje dużo do myślenia a najgorsze jest to,że zwierzęta są faszerowane antybiotykami i niezdrową paszą.Poza tym ilość przemysłowych odchodów jaka jest wylewana na pola trafia do rzek a potem dalej do mórz co powoduje powstawanie sinic i zabiera tlen rybom.W tym filmie jest to wyjaśnione. https://www.youtube.com/watch?v=vWynqrnbnG4

@reflex1

27.09.2019 14:34

@Macer, Wątpię żeby to referendum przeszło. Tutaj nie ma tak naprawdę wielkich farmowych molosów. Maksymalna liczba kur to 18k, a świń 1500.

A dwa żadna partia za nimi nie stoi, znaczy popierają to indywidualnie politycy z różnych partii, ale żadna jako cała, a takie referenda rzadko przechodzą.