Data: 20.06.2019 08:39

Autor: Ijon_Tichy

A oto słowa Jezusa Chrystusa, które prosto i wyraźnie tłumaczą, w jaki sposób ludzie dzielą się na tych, którzy pokochali Jego nauki i na tych, którzy nienawidzą chrześcijaństwa.

Ewangelia Jana 3:19-21

(19) A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki. (20) Każdy bowiem, kto się dopuszcza nieprawości, nienawidzi światła i nie zbliża się do światła, aby nie potępiono jego uczynków. (21) Kto spełnia wymagania prawdy, zbliża się do światła, aby się okazało, że jego uczynki są dokonane w Bogu.

Dlatego też Jezus dodał w innym miejscu, że jego naśladowcy musza przyzwyczaić się do niesprawiedliwej nienawiści, drwin, oszczerstw, a nawet tego, że będą zabijani tylko dlatego, że wyznają Jego imię.

Ewangelia Jana 15:18-21

(18) Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie najpierw znienawidził. (19) Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi. (20) Pamiętajcie na słowo, które do was powiedziałem: Sługa nie jest większy od swego pana. Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać. (21) Ale to wszystko wam będą czynić z powodu mego imienia, bo nie znają Tego, który Mnie posłał.

#biblia #chrzescijanstwo #wiara #dobro #zlo #religia #swiatloswiata

@kosmitolog

20.06.2019 12:36

@Ijon_Tichy, Czego minusujesz? Na zwykłe pytanie już się obrażasz?

@Ijon_Tichy

20.06.2019 12:57

@kosmitolog, To trochę uwłaczajace wdawać się w dyskusję na takim poziomie. Wrzucaj ciekawostki o kosmosie, to chętnie dam ci za nie plusy.

@kosmitolog

20.06.2019 12:58

@Ijon_Tichy, Na jakim poziomie? Pytanie o to czy się wybierasz to jakiś poziom, poniżej którego nie dyskutujesz?

@Ijon_Tichy

20.06.2019 13:05

@kosmitolog, Owszem, z czego doskonale zdajesz sobie sprawę, bo ja wiem, że ty świadom jesteś tego, że mi wiadome jest to, iż kierują tobą pobudki szydercy i oszczercy.

@De_Damianu

20.06.2019 14:14

@kosmitolog, to pytanie zaczepne i dobrze o tym wiesz.. ale wiemy TY jesteś oświecony.. jak te panie po prawej ( ͡º ͜ʖ͡º)

@kosmitolog

20.06.2019 14:34

@De_Damianu, Nie oświecony – zwyczajnie nie dałem się ogłupić pustynnym zabobonom, wierze w hasanie po wodzie, magiczne krakersy, latające dywany, gadające węże, wielorękie słonie, magiczną wodę, niewidzialne stworki, płaskie ziemie, wklęsłe ziemie, chemtrailsy, jaszczuroludzi, odkrawanie łbów ateistom i całą resztę tego bełkotu. Nie wiem jak dla ciebie, ale dla mnie to tylko zdrowy rozsądek a nie żadne oświecenie XD

@De_Damianu

20.06.2019 19:21

@kosmitolog, Widocznie nie dane było Ci przeżyć sytuacji, które było by Ci trudno uwierzyć a książki nie dały by ci odpowiedzi.

Jak tam uważasz, jesteś człowiekiem mocno stąpającym po ziemi marzącym o gwiazdach .

Masz prawo żyć jak chcesz i wierzyć w co chcesz ale widać po tobie że powstrzymujesz się od obrażania ludzi wierzących. Mi sie wydaje że nie różnisz się za bardzo od lewicy z wykopu. Tutaj się powstrzymujesz bo wiesz że nie możesz ale widać w Twoich wypowiedziach pogardę i wyśmiewanie z innych.

No cóż, idz dalej marz o gwiazdach, których nigdy nie bedzie ci dane poznać.

@kosmitolog

20.06.2019 19:41

@De_Damianu, Wyśmiewam głupotę, nie muszę się powstrzymywać przed obrażaniem, bo gdybym chciał obrażać to bym zwyczajnie to robił. Jak mnie ktoś wkurwia lub go zwyczajnie nie szanuję to jadę mu bez cienia litości. Dyskusja z Iljonem przybrała taką a nie inną formę głównie dzięki jego wcześniejszym "odpowiedziom" na proste pytania. Uznałem, że nie ma sensu z nim dyskutować, więc zwyczajnie mówię co myślę pod każdym religijno-bełkoczącym spamem biblijnym ( tak wyszło, że większość jest od niego). Gdyby był abdulem serwującym tu kwiatki z koranu to dopiero dostałby prawdziwą wiązankę i zobaczyłbyś czym jest pogarda i obrażanie, bo tylko tyle by ode mnie dostał. Natomiast nie zrównuj mnie z lewactem, bo chyba ani raz nie zacząłem żadnego ateistycznego wątku na Lurku – ograniczam się tylko do analizowania tego religijnego bełkotu i bezdennych, całkowicie alogicznych głupot pod już istniejącymi wstawkami fanatyków niewidzialnych stworków. Lewactwo natomiast zabawia się w prowokowanie i wyśmiewanie samo z siebie, mając na celu tylko i wyłącznie wyśmianie jednej jedynej religii, aktualnie wskazanej przez linię ideologiczną. Ma też zupełnie inny cel niż obnażanie piramidalnych głupot i kłamstwa, więc jest tu ogromna różnica. Jedyne co może nas łączyć to to, że teraz wybrali sobie akurat ateizm, ale gdyby społeczeństwo było ateistyczne to lewactwo przylazłoby z niewidzialnymi bożkami i wyśmiewało ateistów :)

@Ijon_Tichy

20.06.2019 20:20

@kosmitolog, Jak już kiedyś pisałem – mam przyjaciół ateistów i wiele godzin z nimi przedyskutowałem, ale to są ludzie na poziomie, którzy są otwarci na dyskusje i darzą szacunkiem człowieka wierzącego, choć nie zgadzają się z jego wizją rzeczywistości.

Wyraźnie widać, że nie dane ci było poznać przyczyn tego, iż wielu gruntownie wykształconych ludzi stwierdziło z czasem, iż religia i odwoływanie sie do transcendencji najlepiej tłumaczy obraz rzeczywistości. Twoja ktyryka jest po prostu powierzchownie prymitywna – i nie pisze tego złośliwie. Proszę, byś nie odbierał tego jako ataku. Po prostu swoimi wpisami dałeś się poznać jako osoba niedoinformowana oraz posiadająca bardzo płaski i jednostronny ogląd rzeczywistości, przy jednoczesnym postulowaniu oświecenia i mądrości. Wzbudza to we mnie ironiczną wyrozumiałość i "ojcowskie" współczucie, bo najprawdziwiej w świecie mi ciebie szkoda.

Przykro to bowiem stwierdzać, że w kontekście religii nie różnisz od osób przedstawionych na załączonym przeze mnie w tym wpisie zdjęciu. Rozradowane twarze i obsceniczne zachowanie tych pełnych pogardy osobników oddają wyraz tożsamy z twoim zachowaniem względem ludzi wierzących. miłego wieczoru.

Do wiadomości @De_Damianu

@kosmitolog

20.06.2019 20:24

@Ijon_Tichy, A odpowiesz wreszcie po ludzku ( czyli na moim jakże niskim poziomie ) na to proste pytanie o Uranosa i wrócimy do zwykłej debaty czy jednak nie? XD

@kosmitolog

20.06.2019 11:11

@Ijon_Tichy, Idziesz dziś na paradę? :)

@Pelikan

20.06.2019 10:01

@Ijon_Tichy,

Na to Jezus im odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem Mesjaszem*. I wielu w błąd wprowadzą. Będziecie słyszeć o wojnach i o pogłoskach wojennych; uważajcie, nie trwóżcie się tym. To musi się stać, ale to jeszcze nie koniec! Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będzie głód i zaraza, a miejscami trzęsienia ziemi. Lecz to wszystko jest dopiero początkiem boleści.

Wtedy wydadzą was na udrękę i będą was zabijać, i będziecie w nienawiści u wszystkich narodów, z powodu mego imienia. Wówczas wielu zachwieje się w wierze; będą się wzajemnie wydawać i jedni drugich nienawidzić. Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą; a ponieważ wzmoże się nieprawość, oziębnie miłość wielu. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec.