@drit

20.03.2020 19:26

@Paker,

"wykazałem ci że nie mówisz prawdy o Bogu"

Zapętliłeś swoją logikę.

Co najwyżej możesz wykazać inną wykładnię dla semickich wierzeń.

@drit

20.03.2020 07:40

@Paker,

Trzy dni ciemności? (pewnie awaria sieci przesyłowej, piszą o jej złym stanie technicznym)

Mały pikuś, dramatem będzie dla tutejszych zombi trzy dni bez srajfona i neta, wróżę wtedy duuużo nawróceń.

@LadacznicoOdporny

19.03.2020 19:21

@Ijon_Tichy

Mam Cię za najbardziej odczytanego w kwestiach duchowych spośród osób tutaj obecnych.

Co o tym myślisz? Ma to jakikolwiek sens?

@Monte

20.03.2020 04:11

@LadacznicoOdporny, W sukie również podbijam do pytania @Ijon_Tichy i jestem ciekaw jak to w Twojej wierze wygląda

"Bóg zsyłając na nas klęski i katastrofy chcę nas do Siebie zbliżyć"

"co ma charczenie pod respiratorem dusząc się płynem w płucach do zbliżenia z boskością?

a, faktycznie

miły jest Bogu widok ludzi w panice uciekajacych się do wiary

w obliczu zagrozenia smiercia

jak dla mnie to brzmi jak chora, sadystyczna satysfakcja"

Taką dyskusję mialem niedawno z kolegami i jestem ciekaw jak byś Ty na to odpowiedział na kary boskie.

@Ijon_Tichy

20.03.2020 06:46

@LadacznicoOdporny, @Monte, @Paker Bóg nie odpowiada ani za epidemie, ani za choroby, ani za żaden inny kataklizm i biblia NIE UCZY jakoby Bóg karał ludzkość plagami.

W mojej opinii, jako osoby zaznajomionej z Biblią i wierzącej, takie twierdzenia są wynikiem bezczelnego, ordynarnego przeklamania i przekręcania kilku wydarzeń ze Starego Testamentu oraz wręcz skandalicznego przekręcania wydarzeń opisanych w proroctwach. To przekłamanie i wykręcanie do góry nogami znaczeń, to sprytny zabieg Szatana, którego Jezus nazwał "kłamcą i ojcem kłamstwa". Z resztą slowo "diabeł" pochodzi od greckiego "diavolos", ktore oznacza "oszczerca". Szatan od samego początku tej całej historii dziejow jest oszczercą. Zauważcie jak w dzisiejszych czasach pluje się na Boga i rzuca w Niego oszczerstwami na masową skalę. To właśnie jest świadectwem powodzi nienawiści ze strony diavolos – oszczercy, Szatana.

Teraz tylko zrobię zajawkę, a później napiszę więcej.

W Biblii kilka razy w szczególnych okolicznościach, w Starym Testamencie i w kontekście Izraela spowodował choroby, np. w Egipcie spowodował wrzody na ciele Egipcjan. A kiedy Izrael bluźnił przeciw Bogu w czasie 40 letniej wędrówki, to też spotkała ich tego typu kara.

Przy bliższym spojrzeniu, które wymaga dobrego przeanalizowania, okazuje się jednak, że Bóg postąpił moralnie i sprawiedliwie. I choć na pierwszy rzut oka takie stwierdzenie budzi moralny konflikt, to przy przeanalizowaniu tego, co Biblia ma na ten temat do powiedzenia okazuje się, że rzeczywiście Bóg miał święte prawo tak uczynić.

Powyższe przykłady były wyjątkami i nie stanowiły jakiejś metody działania Boga. Podobnie jak nie jest metodą działania Boga zabarwianie wód Nilu na czerwono, lub powodowanie, że morze czerwone rozstępuje się.

NIE MOŻNA przenosić pojedynczych wydarzeń i rozciągać ich na całość jako regułę działania Boga. Nie znajduje to żadnego biblijnego uzasadnienia. A już szczególnie ze względu na fakt, iż owe wydarzenia dotyczyły pierwszego etapu historii dziejów i objawienia Bożego planu, w czasach przed Chrystusem. Po przyjściu Chrystusa mówimy o drugim etapie objawienia, gdzie wiele się zmieniło.

Tyle w ramach wstępu. Więcej i bardziej konkretnie napiszę, jak ogarnę poranek, bo mam kilka obowiązków w tej chwili.

@Paker

20.03.2020 07:54

@Ijon_Tichy, "Biblia nie uczy jakoby Bóg karał ludzkość plagami" Poczytaj Apokalipsę, tam wyraźnie jest napisane o siedmiu plagach które Bóg, tak ten dobry kochający Bóg, zsyła na ludzi aby się nawrócili, a mimo to, wielu nie chciało i

dalej trwało w swoich grzechach, skazując się na wieczne zatracenie. Więc albo to ty kłamiesz, albo nie znasz Biblii którą interpretujesz sobie tak jak ci pasuje. Niestety ludzie nie wierzą w piekło, obwiniając o istnienie piekła Stwórcę a piekło jest konsekwencją odrzucenia Boga który jest życiem, samym w sobie. Piekło to dzieło diabła, w Apokalipsie jest powiedziane że śmierć i otchłań zostaną wrzucone do jeziora ognia, tak samo Diabeł, Bestia, Fałszywy Prorok i każdy kto nie został zapisany w księdze życia. "Jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia, został wrzucony do jeziora ognia" Ap,20/wers 15 a dalej pisze tak Ap,21/ wers 8 "A dla tchórzów,niewiernych,obmierzłych,zabójców,rozpustników,guślarzy,bałwochwalców i wszelkich kłamców: udział ich w jeziorze gorejącym ogniem i siarką. To jest śmierć druga"

@Ijon_Tichy

20.03.2020 08:08

@Paker, Już piszę wiadomość, cierpliwości :)

@Ijon_Tichy

20.03.2020 08:28

@Paker, Zachęcam do zapoznania się z chronologią. Cz widziałeś już Antychrysta? Albo czy widziałeś już odbudowaną Świątynię w Jerozolimie? To tylko przykłady, a te rzeczy muszą się wydarzyć, zanim nastąpi armagedon. To tylko przykłady, a jest ich więcej.

Owszem. W Czasie armageddonu Bóg wyleje swój gniew na Ziemię, bo będzie na niej tyle zła, zepsucia, mordu, nikczemności, że świat dojrzeje do żniwa. Ale to jest kwestia przyszłości i dotyczy armagedonu, ostatecznego wykonania zasłużonego wyroku i nie można już dziś oskarżać Boga o wszelkie plagi, choroby i kataklizmy, bo Bóg nie powoduje tych rzeczy na świecie, lecz zwyczajnie przyroda i człowiek, które są w odłączeniu od Świętego Boga, a więc świat bez Boga jest niczym zdziczały ogród, bez ogrodnika, ogród który dziczeje. Co więcej, w ogrodzie szaleje złodziej i przestępca – Szatan.

Bóg na razie czeka, a armagedon jeszcze się nie zaczął. Armagedon nie zaczął się w czasie dżumy, ani w czasie grypy hiszpanki, ani teraz. Gdy armagedon się zacznie, to nikt spośród wierzących nie będzie miał już wątpliwości, że tym razem, to już na pewno jest armagedon. Poza tym armagedon dotyczy ludzi złych, zła na świecie i żaden człowiek zbawiony nie ma się czego obawiać: Paweł mówi: „Ponieważ nie przeznaczył nas Bóg, abyśmy zasłużyli na gniew, ale na osiągnięcie zbawienia przez Pana naszego Jezusa Chrystusa”.

@Ijon_Tichy

20.03.2020 09:03

@Paker, Przyjacielu :) Nie musisz mnie minusować. Ja podchodzę, do ciebie z serdecznością i chce na serio rozmawiać. Może się mylę i wyprowadzisz mnie z błędu, albo przynajmniej mnie czegoś nowego nauczysz. Dla mnie to jest ważne (piszę szczerze).

Niezwykła symbolika, paralelizm i powtórzenia w księdze objawienia powodują, że doprawdy trudno jest się połapać w tym wszystkim, bo proroctwo niekiedy przeskakuje w czasie tam i z powrotem. To celowy zabieg, a poniżej postaram się wyjaśnić dlaczego.

Wiadome jest to, że w momencie, gdy otwierają się kolejne pieczęcie, to nam otwierają się oczy, bo zaczynamy rozumieć. Dlatego w objawieniu użyto słowa "pieczęcie" – bo są to rzeczy zakryte przez zrozumieniem, dopóki pieczęcie nie zostaną złamane. A są one łamane kolejno. Objawienie zostało spisane w taki sposób, że przepowiada i ostrzega, ale uniemożliwia wykonanie "historycznego" opisu konkretnych wydarzeń przyszłości, lecz pozwala na odczytanie znaków teraźniejszości. Pierwszym i najbardziej do mnie przemawiającym przykładem jest tzw. "ZNAK BESTII".

Przez niemal 1900 lat słowa "znak bestii" były całkowicie niezrozumiałe, enigmatyczne, tajemnicze. Dlatego pojawiło się wiele interpretacji, np. taka, że "znamieniem bestii" są tatuaże :/ Dopiero gdy wynaleziono technologię opartą na bazie krzemu, zbudowano stacje kosmiczne, wysłano satelity w kosmos (to wszystko stało się gwałtownie, w ciągu 30 lat), to powstała możliwość zbudowania globalnego systemu kontroli zdalnej i kontroli systemu ekonomicznego. Nagle powstał system bankowości bezprzewodowej, system telefonii komórkowej, odejście od materialnego pieniądza, odejście od materialnych dokumentów i wszystko możesz załatwić zdalnie. Ja już często płace telefonem, pity nawet rozliczyłem telefonem. kiedyś telefonem wziąłem pożyczkę.

W związku z koronawirusem wycofuje się użycie gotówki, jako niebezpiecznego nośnika bakterii, w wielu miejscach nie zapłacisz inaczej niż tylko elektronicznie, kartą lub przelewem. Na przykład na polskich autostradach.

Teraz śledzi się telefony komórkowe obywateli, którzy nie przestrzegają zasad kwarantanny, łapie się ich i wystawia mandaty. W Japonii kilka dni temu ogłoszono, że wszystkie telefony w kraju będą śledzone ze względu na koronawirusa. W Norwegii ukarano grzywną faceta, który podczas kwarantanny wyszedł na spacer. Śledzili trasę jego spaceru, żeby sprawdzić, czy poszedł po artykuły pierwszej potrzeby, czy na spacer. Facet nie miał wymówki, bo dokładnie znali jego pozycję.

Już kilkadziesiąt lat temu wymyślono Czip RFID, a są już znacznie doskonalsze modele. I nagle słowa apokalipsy nabierają sensu: " I sprawia, że wszyscy:

mali i wielcy,

bogaci i biedni,

wolni i niewolnicy

otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło

17 i że nikt nie może kupić ni sprzedać,

kto nie ma znamienia -

imienia Bestii

lub liczby jej imienia.

18 Tu jest [potrzebna] mądrość.

Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:

liczba to bowiem człowieka.

A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć"

Już nie będę się wdawać w numerologię kabalistyczną, gdzie liczba 666 ma ogromne znaczenie. Bo to odrębny temat.

Dlaczego to wszystko piszę? Bo chcę wyjaśnić, że proroctwa apokalipsy przewidują przyszłość w taki sposób, że każde kolejne wydarzenie staje się oczywiste dopiero w momencie, kiedy się już wydarzy. Na razie koronawirus nie daje takich przesłanek, by stwierdzać, że oto mamy armagedon.

@Paker

20.03.2020 09:04

@Ijon_Tichy, "Nie można już dziś oskarżać Boga o wszelkie plagi" Hi hi hi, czyli w przyszłości będzie można? Bóg jest Stwórcą i Panem życia i może przez swoich Aniołów karać ludzi ile razy na to zasłużą, podobnie jak dobry kochający Ojciec karci i każe swoje dzieci. Biblia w wielu miejscach potwierdza że Bóg karał ludzi, niech będzie przykład rozmowy Abrahama z Bogiem Rdz/18-25 i co potem się stało, Bóg zesłał na Sodomę i Gomorę deszcz ognia i siarki a więc, kłamiesz na temat Boga. Świadkowie Jehowy znawcami Biblii, litości please

@Ijon_Tichy

20.03.2020 09:05

@Paker, Owszem. W przyszłości Bóg zgładzi wszelkie zło w bardzo brutalny, gwałtowny sposób "niczym błyskawica przecinająca niebo ze wschodu na zachód". Nie mam nic przeciwko.

@Paker

20.03.2020 09:11

@Ijon_Tichy, Nie musisz mi przyjacielu niczego wyjaśniać wykazałem ci że nie mówisz prawdy o Bogu, z heretykami się nie dyskutuje, za heretyków trzeba się modlić bo żyją w kłamstwie i nie znają prawdy, zostali oszukani, a ten artykuł wkleiłem jako informację dla szukających i myślących jak mówi pismo "wszystko badajcie a co dobre zachowujcie."

@Ijon_Tichy

20.03.2020 09:13

@Paker, Nie jestem heretykiem. Przykro jest mi to czytać. Życzę miłego dnia.

@Paker

19.03.2020 18:19

Dla wszystkich ignorantów którzy minusują mam jedno zdanie, OBSERWUJCIE NIEBO

@LadacznicoOdporny

19.03.2020 19:18

@Paker,

No jasne. Bo Bóg po to stworzył ludzi, żeby potem się nad nimi znęcać. Ma to sens…

@Paker

19.03.2020 19:35

@LadacznicoOdporny, To nie jest znęcanie tylko czyszczenie, pozbywanie się "plew" Nastąpi koniec tego świata który sami sobie stworzyliśmy, a nie planety. Po tym kataklizmie ci którzy przeżyją, będą żyć jak Bóg przykazał, a nie jak by Boga nie było.

@LadacznicoOdporny

19.03.2020 23:22

@Paker,

Lepszych sposobów od mordowania ludzi nie ma? Ewentualnie jeśli nie ma to nie da się tego zrobić ciut bardziej humanitarnie?

Jak dla mnie to coś tu nie gra.

Idea "Zło dobrem zwyciężaj" vs nienawiść względem grzeszników. Z tego co zrozumiałem, to Bóg nie zmienia zdania. Stąd zdziwiłaby mnie ta zmiana nastawienia względem ludzi.

@drit

20.03.2020 01:43

@Paker,

Racja, nic tak nie uspakaja jak obserwowanie chmur.

@drit

20.03.2020 01:48

@LadacznicoOdporny,

"Lepszych sposobów od mordowania ludzi nie ma?"

Przemysł spożywczy zatruwa środkami chemicznymi żywność. Czy to lepszy sposób na depopulację?

Może trzeba zebrać jury dla rzetelnej oceny?

@drit

20.03.2020 02:01

@LadacznicoOdporny,

"Z tego co zrozumiałem, to Bóg nie zmienia zdania."

Zaś ja zrozumiałem po historii z Hiobem, że semicki bożek Jehowa (wcześniejsza nazwa Marduk a późniejsza Allach) to psychopatyczny sadysta.

Jak to katolicy wykombinowali? – Bóg jest miłością… Jakaś taka bardzo dziwna ta miłość, bez mała semicka.

Jeśli masz niebieskie oczy, jasne włosy, bladą karnację, dla własnego dobra porzuć wierzenia w semickie

bóstwa. Jeśli masz nieodpartą potrzebę wiary, kombinuj z rodzimowiercami, zawsze to bliżej natury.

@Monte

20.03.2020 04:06

@drit, islam >>>> poganstwa które są tak słabe że 90% ludzi w Polsce nie wie że to istnieje