Cenzura w sieci coraz większa, ale KE to nie wystarcza

Data: 23.04.2019 17:37

Autor: kisiel

nczas.com

Komisja Europejska oceniła, że Facebook, Google i Twitter muszą „zwiększyć wysiłki w walce z dezinformacją przed nadchodzącymi wyborami do Parlamentu Europejskiego”. Wg KE, „nie ma oczekiwanego postępu”.

Do tej pory jedynym środkiem na przełamywanie monopolu informacyjnego w wielu krajach był tylko internet. Właściwie bez tego narzędzia od lat nie byłoby np. nigdzie żadnych wyborczych „niespodzianek”.

Juncker et consortes zdali sobie z tego sprawę i od pewnego czasu, razem np. z prezydentem Macronem, naciskają na zwiększanie w internecie cenzury.

Teraz Komisja Europejska znalazła kolejną podkładkę dla swoich działań w postaci miesięcznego raportu (za marzec) z działań podejmowanych przez koncerny technologiczne, które w październiku ubiegłego roku zadeklarowały się regularnie informować KE o swoich „działaniach podejmowanych w walce z dezinformacją i fałszywymi wiadomościami”.

Unia Europejska ostrzegła przed możliwym zewnętrznym wpływem na kampanie wyborcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego w krajach takich jak Belgia, Dania, Estonia, Finlandia, Grecja, Polska i Portugalia. Zdaniem KE ryzyko obejmuje również wybory powszechne w poszczególnych państwach członkowskich Wspólnoty.

#polityka #newsy

@ZorD

24.04.2019 22:27

@kisiel, jeszcze trochę i deep web zyska popularność i będzie powszechnie używany.

@Major_Bialkov

23.04.2019 23:26

@kisiel, już się nawet nie kryją z tym że manipulują ludźmi. Quo vadis EU?