Para niemieckich rolników zamieniła pole słoneczników w labirynt z portretem Beethovena

Data: 24.07.2020 21:29

Autor: ziemianin

br.de

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #niemcy #ciekawostki

Niemieccy rolnicy zachwycili cały świat. Postanowili uczcić 250 rocznicę urodzin Beethovena i zamienili pole słoneczników w portret kompozytora. Dzieło jest tak gigantyczne, że w całej okazałości można je zobaczyć tylko z lotu ptaka.

Para niemieckich rolników zamieniła pole słoneczników w labirynt z portretem Beethovena

Przepiękne pole na cześć Beethovena

Rodzina rolników z Utting am Ammersee w Bawarii postanowiła uczcić 250 rocznicę urodzin Beethovena. Z tej okazji zamienili swoje pole w przepiękny portret wielkiego kompozytora. Labirynt w całej okazałości można jedynie zobaczyć z lotu ptaka. Twórcy Corinne i Uli Ernst pracowali nad nim od lutego 2020 r. i wykorzystali do tego słoneczniki, kukurydze i konopie.

Mamy dużo słoneczników, które sprawiają, że to pole jest o wiele bardziej przyjazne. Mamy też dużo pętli konopi, które są idealnymi roślinami labiryntowymi 

Rolnicy to artyści

Rolnicy tworzą niesamowite rzeczy. Pole stworzone na cześć Beethovena to nie jedyne niesamowite dzieło. W kwietniu br. pewien holenderski hodowca tulipanów uhonorował służbę zdrowia, tworząc z kwiatów dłoń i napis: STAY STRONG. W tym wypadku mozaika tulipanów powstała na powierzchni 30 000 metrów kwadratowych. Z tyłu nie pozostają również chińscy rolnicy. Ci z kolei parę lat temu tworzyli na polach ryżowych obrazy 3D. Wykorzystywali do tego różnego rodzaju i koloru ryż. Pole ryżowe, na którym widnieje Konfucjusz to jedno z najsłynniejszych dzieł chińskich rolników. Na większości pojawiały się przede wszystkim smoki.

Żywe labirynty

Nie jest to jedyne dzieło niemieckich rolników. Corinne i Uli zajmują się tworzeniem żywych labiryntów już od 20 lat. Podkreślają jednak, że pole zamienione w portret Beethovena jest szczególnie wyjątkowe. Słoneczniki przysłużyły się również innemu miejscu. W zeszłym roku przed placem Muzeum Van Gogha w Amsterdamie powstał żywy labirynt. Przy tworzeniu tego gigantycznego dzieła wykorzystano 125 000 słoneczników. Pokryły ponad połowę placu. Co ciekawe w labiryncie pojawiły się pokoje inspirowane m.in. malarstwem Van Gogha.

Brak komentarzy