Data: 23.08.2019 09:12

Autor: Alojz

Niestety, część społeczeństwa ma bardzo krótką pamięć. Mam na myśli konkretnie 500+

Wiecie, ile płacono na male dziecko do lat 5,w ostatnim roku rządów PO ?!..Całe 89zl na miesiąc.Wiem że większość tu z piszących mieszka z rodzicami" lurku zupa na stole ",albo żyje sam bez rodziny.

Te 89 zł na dziecko to był żart …wiem wiem " Jak cię nie stać na dzieci to ich nie rób " Niestety, takie hasełka były by dobre w świecie Mikke gdzie się płaci 5% podatku dochodowego i już.Reszta dla ciebie.A nie w państwie gdzie od benzyny po chleb,ubrania dla dzieci itd jest podatek.

Państwo zabiera moje pieniądze to państwo powinno je mi "oddać"

Czy 500 zł jest za dużo,to już można dyskutować, ale na pewno te 89 zł to był żart

Tak z innej beczki, moja matka i pewnie wasi rodzice tez, pracowali za komuny, w latach 60-70 zarabiało się w Polsce po 20 dolarów na miesiąc.Od tego płacono składki na emerytury,jak myślicie ile by wynosiła emerytura jakby tą kasę przelczyć 1:1 na dziś ?

#oswiadczenie #polska

@kosmitolog

23.08.2019 13:20

@Alojz, Sęk w tym, że obecnie nie jest tak, że państwo zabiera "tobie" i oddaje "tobie" tylko zabiera wszystkim a oddaje "tobie". Poza tym zabiera wszystkim nieco więcej niż potrzeba na 500+, bo musi opłacić cały mechanizm, który tą kradzież obsługuje a potem rozdaje po 500 tylko wybranym.

@xyz

23.08.2019 11:45

@Alojz,

Całkowicie się z tobą nie zgadzam…

Twoja wizja:

  1. Zabierają Ci pieniądze z twojej wypłaty

  2. Oddają Ci pieniądze z twojej wypłaty w postaci 500+

Potrzeba ludzi do:

– Zweryfikowania czy zapłaciłeś odpowiedni podatek dochodowy,

– Weryfikacji wniosków na 500+ – na portalu TUTAJ mówią "Polacy złożyli już 1,71 mln wniosków online o 500 plus". Ile trzeba pieniędzy by zweryfikować taki ogrom dokumentów?

– Wypłacania pieniędzy do wniosków

Moja wizja:

  1. Nie zabierają Ci pieniędzy w postaci podatku dochodowego przypadku gdy:

– masz dzieci

– jesteś chory / masz niepełnosprawność

Potrzeba ludzi do:

– Zweryfikowania czy zapłaciłeś odpowiedni podatek dochodowy

Moim zdaniem ograniczenie ilości transferów pieniężnych i kadry w polskim rządzie zdecydowanie poprawiła by jakość życia Polaków

@xyz

23.08.2019 11:46

Pieniędzy nie powinno się rozdawać… A teraz na całym świecie panuje kult rozdawnictwa

@Alojz

23.08.2019 12:50

@xyz, Niestety,mówię o sytuacji w której nie mogę iść do skarbówki i powiedzieć ,zostawcie mi mój podatek ,a ja sobie sam poradzę

Mówię o tym systemie który jest

@drewniany

23.08.2019 14:21

@xyz, Dawanie na dzieci to pomysł antyskuteczny. Karanie ludzi za pracę i nagradzanie bumelanctwa. Co mają powiedzieć samotni, pracujący ludzie którzy muszą oddawać połowę pensji żeby kobiety z ich gachami przypadkiem nie miały kłopotów finansowych.

Trzeba zrobić tak:

-Sprowadzić więcej kobiet z biednych ale rozumnych regionów. Ograniczyć napływ mężczyzn.

One mają dużo dzieci, poza tym to korzystnie wpłynie na kondycję społeczeństwa. Dzięki temu obywatele będą mieli wsparcie oraz więcej dzieci.

-Ograniczyć wydatki socjalne oraz podatki do absolutnego minimum. Znieść płacę minimalną.

Wprowadzić płatne studia.

Dzięki temu wykształcenie i praca będzie miała realną wartość, kto pracuje ten ma pieniądze.

Kto idzie na dobre studia nie ma problemu ze spłatą kredytu i utrzymaniem rodziny, kto sra po kiblach na humanach ma problem.

-Uprościć i ogarnąć prawo zwłaszcza mieszkaniowe, matrymonialne i alimentacyjne.

Żeby małżeństwo nie było ryzykowne, oraz aby było łatwiej o mieszkanie.

Prawo powinno być zrozumiałe dla każdego w miarę ogarniętego obywatela tak aby ten mógł korzystać z kodeksu a nie bulić na prawników.

Do tego prawo musi być spójne, tego mogliby pilnować przyuczeni matematycy, fizycy, informatycy, ekonomiści i inżynierowie. Taka komisja, a nie zgrzybiałe dziady z senatu, trybunału oraz sądów.

Wszystkie trzy punkty ograniczą zabójcze dla przyrostu naturalnego: hipergamie kobiet, niepewną sytuację wewnętrzną, groźbę kryzysu oraz brak perspektyw.

@rebul4

23.08.2019 09:35

@Alojz, nie.. Jeśli już to powinni dać jakieś zwolnienie z podatku jak masz dzieci, może to być nawet równowartość 500zeta a nie rozdawać kasę w ten sposób. Choć z drugiej strony może było by to trudniejsze w organizacji.

@kujda

23.08.2019 09:24

@Alojz, Państwo nie powinno zabierać pieniędzy. Nie powinno Ci ich więc oddawać. Twoja opinia jest w stylu "jest źle, więc poprawmy trochę". Ja mówię, jest źle więc zróbmy tak żeby było dobrze.