„Humanistyczna" Szwecja skazała na śmierć najsłabszych

Data: 24.04.2020 09:20

Autor: Starszyoborowy

wgospodarce.pl

Przedwczoraj w Szwecji zanotowano 172 przypadki śmierci z powodu koronawirusa. W sumie zmarło tam niemal 2 tys. osób. Liczba zarażonych przekroczyła 16 tys. osób – a mówimy o kraju czterokrotnie mniej ludnym niż Polska.

W tym czasie w sąsiednich krajach zanotowano następujące wskaźniki śmiertelności: Dania – 384, Norwegia – 169, Finlandia – 149

#szwecja #koronawirus

@chlorchinaldin

24.04.2020 18:08

@Starszyoborowy, Boomersi szwedzcy pokolenia 68 zgotowali swoim rodzicom holocaust, przy okazji kosząc część z siebie.

Nawet nie musza się produkować z propagowaniem eutanazji…

@stawo73

24.04.2020 10:23

Pisowskie media dwoją się i troją aby wykazać, ze w Szwecji dzieje się jakaś tragedia, bo tylko wówczas można uzasadnić sens restrykcji podejmowanych przez rząd u nas. W Szwecji rzeczywiście koronawirus zebrał duże żniwo w domach starców, co przyznają sami Szwedzi. To jest jednak tylko jedna strona medalu. Drugą jest to, ze brak restrykcji nie zdezorganizował tamtejszej służby zdrowia, a więc chorzy na inne choroby mają normalny dostęp do opieki medycznej.

Tymczasem w Polsce przyjęto dokładnie odwrotną strategię – robi się co może, aby zmniejszyć liczbę zgonów chorych z koronawirusem nawet kosztem zdrowia i życia chorych na inne choroby. Odkłada się na później zabiegi, chorzy mają utrudniony dostęp do lekarzy i leczenia, sami też boją się zgłaszać, bo ulegli ogólnonarodowej histerii. Ile będzie ofiar tego stanu rzeczy? Ilu ludzi umrze, bo np. zbyt późno zgłoszą się do leczenia z rakiem lub zabieg jego usunięcia zostanie zbyt późno przeprowadzony? Tego zapewne nigdy się nie dowiemy, więc odpowiedzialni za ten stan rzeczy decydenci zapewne nigdy nie poniosą za to odpowiedzialności, a zatem trudno im się dziwić, ze wybierają tę strategię.

W Szwecji umierają głównie starcy, których układ odpornościowy jest już tak słaby, ze gdyby nie umarli w tym roku z powodu koronawirusa, to najprawdopodobniej w przeciągu kilku najbliższych lat zabrałaby ich jakaś inna infekcja. U nas natomiast by za wszelką cenę ratować starców, szafuje się życiem wszystkich innych, w tym dzieci, przed którymi jest potencjalnie całe życie. Ja natomiast uważam, ze choć każde życie jest ważne i jeśli tylko jest taka możliwość, to należy próbować ratować każdego, to jeśli jednak nie ma takiej możliwości, to wówczas należy przede wszystkim ratować dzieci i ludzi młodych, a nie starców, którzy przeżyli już większość swojego życia.

@stawo73

24.04.2020 11:47

Swój powyższy komentarz wkleiłem też na „Do Rzeczy” pod artykułem „Co dzieje się w Szwecji? Krytykujący rząd są prześladowani".

https://dorzeczy.pl/tylko-na-dorzeczy/137656/co-dzieje-sie-w-szwecji-krytykujacy-rzad-sa-przesladowani.html

Komentarz szybko został usunięty, co tylko potwierdza, ze pisowcy boją się rzetelnej dyskusji na ten temat, a zamist tego wolą propagandę.

@stawo73

24.04.2020 11:49