Data: 29.08.2019 16:34

Autor: drewniany

Dziwnym wydaje mi się fakt że, w gimnazjum mieliśmy wycieczkę do Auschwitz.

Już jakiś czas temu zastanawiałem się dlaczego w tak młodym wieku oglądaliśmy tak drastyczną ekspozycję, która obejmowała ścięte pukle włosów, buty zamordowanych więźniów, wnętrze komory gazowej czy zdjęcia wychudzonych, nagich ofiar, teraz wpadł mi do głowy pewien pomysł.

Chodzi o to by młodym ludziom słowo "Żyd, Żydzi" kojarzyło się z obozami, prześladowaniami i hitlerowskimi nazistami.

W tym wieku każdy jest podatny i tak mocny przekaz zapada głęboko w pamięć, dzięki temu mi (i prawdopodobnie nie tylko) żydzi kojarzą się głównie z tymi ofiarami Holokaustu, jest to dodatkowo podsycanie tym że, media regularnie o sprawie przypominają.

Nie jestem zwolennikiem "cackania się" z młodzieżą, przeciwnie, uświadamianie w takich sprawach jest bardzo potrzebne, jednak uważam że, dla większości gimnazjalistów to za wcześnie (kto chce i tak zobaczy w necie), a taka wycieczka powinna mieć miejsce w szkole ponadgimnazjalnej.

Kto wie czy to nie celowe działanie kogoś w MEN będącego pod wpływem środowisk żydowskich, a nawet człowieka który za celowe szkodzenie dzieciom wynagrodzenie otrzymuje w… szeklach.

#uuuu #swiat #zydzi #polska

@false_nine

29.08.2019 17:04

@drewniany, daję plusa bo lubię osoby, które nie boją się wyrażać własnych poglądów oraz ostracyzmu. Aczkolwiek wrzucanie absolutnie wszystkiego, każdego przypadku, do worka ze spiskami nie jest dobrym pomysłem.

@rebul4

29.08.2019 17:02

@drewniany, ty serio wierzysz w te swoje idiotyzmy czy wymyslasz to w ramach trolingu

@lisq

29.08.2019 16:50

@drewniany,

XD

nie po to zeby historia sie nie powtorzyla, zeby ukazac cierpienie ofiar i zdecydowanie nie po to zeby mlodziezy kiedy jeszcze tli sie w niej odrobina wrazliwosci przekazac cos waznego xD

Czytam takie pierdy i nie dziwie sie ze 'spiski zydowskie' maja sie w najlepsze. Jak do najprostszego przekazu ludzie sami dorabiaja drugie i kolejne dna to nawet reptilian nie trzeba, sami sie pozarzynamy

@Macer

29.08.2019 20:58

@lisq,

nie po to zeby historia sie nie powtorzyla

to powinni to pokazywac Niemcom, nie nam :p

@lisq

29.08.2019 21:10

@Macer, imho powinni pokazać każdemu. Ku przestrodze.

Tak samo jak muzeum głodu w Charkowie jak mnie pamięć nie myli.